1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Јутубери (Youtubers)

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од thefuturedoctor, 18 јануари 2015.

  1. ennaz

    ennaz Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2013
    Пораки:
    269
    Допаѓања:
    412
    Ги обожавам DIY видеата на Youtube и следам многу од Youtube-рите што постираат на таа тема. Од модните теми многу ми се допаѓа missglamorazzi.
    Сакав да почнам мој канал ама никако да направам доволно квалитетно видео. Инаку неколку години веќе имам блогови, за архитектура и за готвење, ама со популарност слабо. За заинтересирани и линк ќе ставам
    http://ennavegetariandelights.blogspot.com/
    http://enna-green-homes.blogspot.com/
    http://architectureanddesignenna.blogspot.com/
    А и шарм е потребен, некако треба да си роден за тоа. Да седиш сам пред камера, да си зборуваш и да веруваш дека на некој ќе му се допадне тоа. Мене некако не ми успева.
     
    На thefuturedoctor, crimson и LadyInTheDark им се допаѓа ова.
  2. Sunshine.Sunshine

    Sunshine.Sunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јули 2014
    Пораки:
    1.202
    Допаѓања:
    2.564
    Пол:
    Женски
    http://socialblade.com/
    На оваа страна има податоци за тоа кој колку пари зема.
    Е сега не знам колку се точни.
     
  3. thefuturedoctor

    thefuturedoctor Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2015
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    21
    Пол:
    Женски
    И јас исто пробав еднаш направив блог, имаше популарност некое време малце... ама веќе не ми беше интересно па престанав.. Еве ако некој го интересира како изгледа блогот http://fabuloussite.blogspot.com/
     
  4. Lella

    Lella Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    2 јануари 2013
    Пораки:
    5.299
    Допаѓања:
    28.804
    Пол:
    Женски
    IISuperwomanII не ја знаев, и’ имав гледано некои видеа, ама само толку. Туку прочитав за неа, и секој ден ја гледам. :wasntme: :inlove: :inlove:
    Прекрасна е девојката, не од оние лигави Американки што прават туторијали само, а и одлично ги глуми родителите. Ја обожавам!
    А од каде е, да не знае некој? Дали живее некаде каде што се зборува англиски или во Индија? :?:
     
    На Sunshine.Sunshine му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Sunshine.Sunshine

    Sunshine.Sunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јули 2014
    Пораки:
    1.202
    Допаѓања:
    2.564
    Пол:
    Женски
    Од Канада е, и таму живее. Мислам дека родителите и се од Индија, ама не сум сигурна.

    Едит: Само што проверив, од Индија и се родителите.
     
    На Lella му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Sunshine.Sunshine

    Sunshine.Sunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јули 2014
    Пораки:
    1.202
    Допаѓања:
    2.564
    Пол:
    Женски
    Во последно време, последниве неколку месеци, скоро секој јутубер издава книга.
    Некој нов тренд да не е издавањето книга, случајно?
    Од бјути гуруа до оние што се забавните, комичарите.
    Немам прочитано ниту една од тие книги, а баш би сакала. На пример: книгата на Грејс Хелбиг, новата книга на Fleur DeForce и Tanya Burr.
    За другиве не сум заинтересирана баш. Ако сум во можност ќе порачам преку интернет.
     
    На crimson му/ѝ се допаѓа ова.
  7. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.948
    Допаѓања:
    51.307
    Пол:
    Женски
    Баш ова зборував со другарка ми.
    Лесен начин за брза заработка. Сите ќе ја купат книгата затоа што го следат авторот на јутјуб и го сметаат за близок, без да го земат во предвид квалитетот на напишаното.
    Книгата на Зоела ја има донесено во Икона, над 1000 денари е.
     
    На Sunshine.Sunshine му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Sunshine.Sunshine

    Sunshine.Sunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јули 2014
    Пораки:
    1.202
    Допаѓања:
    2.564
    Пол:
    Женски
    За кратко време изгледав многу видеа од Good Mythical Morning.
    Баш ми се a part from my (your) daily routine.
    Задолжително на прва смена после школо, таман за одмор :D, а на втора пред да одам. Милина.:wasntme:
    Многу ми се интересни и смешни, особено Debate-O-Rama. 8)
    И двајцата ги сакам, ама некако Линк ми е помил, :D не знам зошто. Заслужуваат многу повеќе фанови отколку што имаат, дефинитивно.
    Какви се јадења немаат пробано. :!:

    Два-три збора за Зоела.
    Прво нејзино видео кое го гледав беше .
    Интересна беше и ги гледав нејзините видеа. Но, некако не спаѓа во моите најомилени. Има фанови кои буквално ја обожаваат, но јас не сум од тие. Има преубави видеа, но сепак не ми е толку омилена.
    И да, мислам дека веќе го отупеа со Zalfie. Everyone went crazy , кога дознаа дека Зоела и Алфи се заедно. А, мене и не ми се којзнае каков пар. :?:

    Не знам дали некој ја гледа Niomi Smart. Таа е девојка на Marcus Butler.
    Тој направи видео заедно со неа, и на крајот кажа дека и таа има јутуб канал и одеднаш таа се здоби со пола милион субскрајберс. За кратко време доби уште толку и сега има еден милион.
    Се разбира дека има толку поради Маркус, но видеата не и се лоши. Баш прави убави видеа и ги заслужува тие милион субскрајберс, но пребрзо стигна до таа бројка.
    Другите јутубери минале низ многу за да имаат толку, а таа некако како да ги доби туку-така, на готово.

    Fleur DeForce & Fleur DeVlog
    Девојкава е преубава, и има преубава коса. :D
    Една од омилените ми е. :D Ги обожавам нејзините видеа, и со душа чекам понеделник и петок, само за да гледам ново видео. И без јутуб работата е богата, а со јутуб уште толку, и девојкава си купува скапи брендови, и често знаат во коментарите да и замерат на тоа. Не знам зошто всушност им претставува некаков проблем. Нејзини пари се, сама си ги заработила, на што сака ќе ги троши.
    Влог каналот ми е релаксација, навистина. Прави влогови преку еден месец. Почнува од февруари, влоговите од тој месец и се викаат Febvlog, потоа во април, и така преку еден и во декември прави Vlogmas. Има прекрасно семејство. Мажот и се вика Мајк, и имаат три кучиња. Кучињата се преслатки, особено Пиглет.
    Секој влог и е интересен и забавен. Постојано прави нешто и оди некаде, ретко има влог каде што постојано е дома. Често оди во Лондон за работа и во било кој хотел и да оди прави room tour. И преубаво се облекува. Се надевам дека ќе направи closet tour. Секоја комбинација и е on point. И без шминка е преубава.

    Thatcher Joe и Caspar Lee
    Со оние pranks ми се навистина смешни. Уште што си немаат направено. Ја чекам одмаздата. Веќе не знам ни кој кој, зафркна последен пат. :D

    Има еден форум на англиски се вика guru gossip. Луѓево во детали навлегуваат во животите на јутуберите и си дури си измислуваат и некои работи. Пронаоѓаат некакви детали, и јас не знам како, и само ги напаѓаат. Јас читав само неколку од темите и не можам да ги разберам. Не можев да продолжам да читам, толку глупи работи пишувале. (facepalm)

    Ама се распишав. :D Следен пат ќе пишувам за уште јутубери. Ова ми е омилена тема за разговор, дури и во секојдневието, но ретко кој ме разбира.
    (fingers)
     
    На cooll и thefuturedoctor им се допаѓа ова.
  9. Lella

    Lella Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    2 јануари 2013
    Пораки:
    5.299
    Допаѓања:
    28.804
    Пол:
    Женски
    Во последно време се’ почесто почнав да ги следам PewDiePie, интересни видеа прави, само да имаш време да ги гледаш и да се смееш. :D
    Исто така ги следам и IISuperwomanII's Daily Vlogs. Почнав да ја следам некаде од ден 140, сега имам уште неколку дена за гледање и видеа од главниот канал. Нека има видеа, време ќе најдам. :D

    И кога сум веќе тука да си кажам дека тој другарот на Superwoman, Humble The Poet, што имаат песна #LEH со него воопшто не ми се допаѓа. Ептен е лигав, тоа брадиштето и начинот на кој зборува, одвратен ми е. :puke: И видеата не му се ништо посебно, здрвен е целиот.
    Другарка и’ Jazz е супер, само колку што гледам срамежлива е, затоа и нејзините Влогови не се баш популарни.
    И се надевам дека што побрзо ќе ја видам новата Vlogging camera на Superwoman. (fingers)
     
    На Valerin, thefuturedoctor и Sunshine.Sunshine им се допаѓа ова.
  10. Sunshine.Sunshine

    Sunshine.Sunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јули 2014
    Пораки:
    1.202
    Допаѓања:
    2.564
    Пол:
    Женски
    Да си продолжам со муабетиве:

    Bethany Mota - Таа беше меѓу првите јутубери кои ги гледав. Веќе имам споменато некаде, не знам дали прво неа ја гледав или Ингрид.
    Се' уште ми е забавна, но не поставува нови видеа редовно. Изгледа заборава од каде стекна популарност. Сите знаат дека е зафатена, но благодарение на јутуб стана се што е денес. И на фановите не им се доволни само твитови и слики на инстаграм. Ми недостигаат нејзините видеа. Речиси цел месец нема поставено ништо ново.

    Eleventh Goregous - Ги обожавам девојкиве. Интересни се и на моменти смешни. Можеби нема да му се допаѓаат секому, но јас ги обожавам нивните видеа. Особено drugstore hauls.
    Во последно време гледам го активирале и влог каналот.

    StillaBabe09 - поинтересна ми е од makeupbymandy24. Прави убави видеа.

    essiebutton - Не е дел од девојките кои се типични за бјути видеа. Да, зборува за убавина и мода, меѓутоа има нешто што ја прави интересна и навистина смешна. Ако имате гледано некое видео од неа, ќе знаете за што зборувам. Има и многу убави влогови, заедно со дечко и Аслан и кучето Реџи кое е преслатко.
     
  11. MissChievous

    MissChievous Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    3.837
    Допаѓања:
    21.520
    Следам неколку канали од кои омилен ми е Good Mythical Morning. Колку се имам смеено на некои работи што Rhett и Link ги имаат направено, абе до солзи!






     
    На Sunshine.Sunshine му/ѝ се допаѓа ова.
  12. viktorxD

    viktorxD Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 декември 2014
    Пораки:
    339
    Допаѓања:
    341
    Пол:
    Машки
    има некој што има почнато со јутуб ?
     
  13. Sunshine.Sunshine

    Sunshine.Sunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јули 2014
    Пораки:
    1.202
    Допаѓања:
    2.564
    Пол:
    Женски
    Најјаки се, нели?
    Јас ги обожавам.
     
    На MissChievous му/ѝ се допаѓа ова.
  14. dt123

    dt123 Нов член

    Се зачлени на:
    27 април 2015
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Машки
    Јас користам Јутуб за поставување видеа (односно сум "Јутубер"). Од Македонија само некои помали деца ставаат и тоа само гејминг :) Можам да кажам дека Јутуб е најдоброто нешто на интернетот, ама за жал во Македонија не е толку популарен како во останатите земји :(
     
    На Sunshine.Sunshine му/ѝ се допаѓа ова.
  15. nati44

    nati44 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 декември 2012
    Пораки:
    777
    Допаѓања:
    545
    Ретко следам Јутуберс, немам баш време за тоа, но во последно време се загледав во pewdiepie, крал е човекот, потоа Tyler Oakley ми е баш пријатен и приземен, Cameron Dallas исто ми е срцка и многу смешен. Од женските Zoella и Cutiepie која ја засакав заради дечко и баш се души заедно :inlove:.
     
    На Ulove и Sunshine.Sunshine им се допаѓа ова.
  16. Valerin

    Valerin Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    1.717
    Допаѓања:
    5.271
    IISuperWoman ја следам веќе неколку години по ред, и слободно може да кажам дека девојката прави р'шум. Дефинитивно ја сместувам како еден од најдобрите јутубери бидејќи ептен знае да ти го разубави денот со своите шеги. Сите оние кои не ја знаете, google it. Вреди. :)
     
    На Lella и Sunshine.Sunshine им се допаѓа ова.
  17. Ulove

    Ulove Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 април 2015
    Пораки:
    172
    Допаѓања:
    96
    Пол:
    Женски
    SITE OD MAGCONBOYS [​IMG]
     
  18. Ulove

    Ulove Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 април 2015
    Пораки:
    172
    Допаѓања:
    96
    Пол:
    Женски

    CAMERON MAZH MI :$
     
  19. x-MajaEsposito-x

    x-MajaEsposito-x Популарен член

    Се зачлени на:
    8 март 2013
    Пораки:
    1.731
    Допаѓања:
    3.498
    Пол:
    Женски
    Обожавам да гледам. Секој ден после училиште мора да се изгледа барем едно без разлика дали е поврзано со игри, комедија, vlogs, шминка и мода...
    Најомилени ми се missglamorazi, TheHeart, LaurDIY, SacconeJolys, Zoella, PointlessBlog, TatcherJoe, MarcusButler, SuperWoman.
     
  20. littlevampire

    littlevampire Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 април 2015
    Пораки:
    212
    Допаѓања:
    699
    Пол:
    Женски
    MyLifeAsEva,MayBaby и Belinda Seline се најдобри:D