1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Јутубери (Youtubers)

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од thefuturedoctor, 18 јануари 2015.

  1. sweet-cherry

    sweet-cherry Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 јануари 2011
    Пораки:
    3.537
    Допаѓања:
    28.794
    Пол:
    Женски
    Јас гледам јутубери со години веќе. Мене лично ми се голема инспирација, особено оние за мода и шминка.

    Почнав со Shane Dawson уште на почетокот кога почна да постира видеа, сега ми е страшно одвратен и не го гледам. Zoella i Pointlessblog исто ги гледам со години, најслатки ми се заедно, а блогот на Зои го читав уште пред да почне со јутуб. Bethany Mota исто беше една од првите што почнав да ги гледам, сега не ми е толку интересна а и не постира често, паралелно се неа ја гледав и Meredith Foster, која што до ден денес си ја пратам, и редовно си постира. Marcus Butler го обожавав, сега веќе ретко го гледам, едноставно се презаситив со неговите видеа. Ама затоа неговата бивша ја обожавам Niomi Smart, има предобри fashion & lifestyle видеа. Thatcher Joe & Caspar си се класика, а исто и Danisnotonfire, пресмешен ми е и awkward е ептен, најомилено ми е кога со Louise раскажуваат аwкward работи што им се случиле. Tyler Oakley го гледав ама и тој ми досади. FunforLouis ми е интересен за гледање, има влог секој ден, патува насекаде низ светов. Ја следам и Fleur DeForce ама не ми е нешто посебно, too high fashion ми е. JacksGap, близнаците ми беа омилени, ама слабо се веќе активни.

    Инаку еве од мене предлог некои јутубери кои не се толку чести во темава а сметам дека се доста добри.

    Anastasjia Louise
    https://www.youtube.com/channel/UCUru7NFfJqbdsKwjC28b4gQ
    Многу е уникатна, и косата и е прекрасна! Мене ептен ми е омилен стилот нејзин, посебно затоа што голем дел од алиштата и се од thrift stores.

    Arlyne Sanjines
    https://www.youtube.com/channel/UC_zdpVTwrsxorF7vQVQDb_A

    Има ептен добри diy decor видеа + има curvy тело и ми се допаѓа како се облекува.

    Аspyn Ovard
    https://www.youtube.com/channel/UCR1EMxu9anmg7DhJBxNUbsA
    Ептен ми се слатки со маж и Parker, имаат ептен добри traveling videos.

    Claudia Sulewski
    https://www.youtube.com/channel/UCsopuR4Uw3TSA1VPY0MyAfQ
    Claudia is my queen! Ја обожавам, најомилена ми е, ја гледам со години, многу е инспиративна, има предобри видеа кои мотивираат многу, и стилот и е прекрасен.

    Еvelina
    https://www.youtube.com/channel/UC7gJCoe8Zf4N1aB0Hnmzyqg
    И нејзе ја следам многу долго, многу е сменета откако почна, ама сеуште има предобри видеа и мејк ап туторијали.

    LaurDIY
    https://www.youtube.com/channel/UCap97Ue8K_BpKlrvQRYd6JA
    DIY Queen. Ја обожавам! Многу е спонтана, интересна, мила фаца има и можам со саати да ја гледам. Секоја недела поставува diy видео, а секоја среда weekly vlogs. + за дечко и :D

    Lindsay Albanese
    https://www.youtube.com/channel/UC8LsMRpPm-2qBX6gEQtLH6A
    Fashion stylist e, има tips за мода постојано, мене ми е ептен helpful.

    Meghan Rienks
    https://www.youtube.com/user/meghanrosette
    Ја гледам долго време, во последно време ми е сменета некако, but thats normal. Видеата каде што отворено зборува за anxiety & depression и се предобри.

    Naomi Victoria
    https://www.youtube.com/channel/UCoUa9KOqpseTJIJ77IelBEQ/videos
    Нов субскрајбер сум и ама морав да ја спомнам, многу е слатка, girly girl style има и интересна ми е за гледање.

    Nastasza
    https://www.youtube.com/channel/UC_Mjnv0BiJ6cs_UGxVxJgsQ
    DIY master. Ги има најдобрите видеа за decor.

    Tess Christine
    https://www.youtube.com/channel/UCVsTboAhpnuL6j-tDePvNwQ
    Една од најомилените јутуберки. И ги обожавам видеата get the looks кога инспирација и се славните личности.

    Will Darbyshire
    https://www.youtube.com/channel/UCeD3VwVu0HzIkPbLwl1D_VA
    Will има прекрасни artsy видеа, како кратки филмови му се на различни теми. Мислам дека е ептен underrated, а вреди многу.
     
    На Trxmx, Kohlensäure и Olitomboy12 им се допаѓа ова.
  2. Olitomboy12

    Olitomboy12 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 септември 2015
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    135
    Пол:
    Женски
    Имаш голем лајк од мене за сите избори ;);) Особено за Alfie и Zoe,прекрасни ми се заедно:l: А Маркус веќе две години го гледам и го обожавам човекот,си ја купив и книгата негова и ептен многу си го сакаам:inlove::inlove: Плус јутубер кој го дознав во поново време а многу ми се допаѓа е Tal Fishman или Reaction Time му се вика каналот,значи ептен ми е позитивен и дека е многу млад уште толку ми делува поблизок:$ Еден од ретките американски јутубери кои ми се допаѓаат:inlove:
     
  3. Love...music

    Love...music Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2014
    Пораки:
    330
    Допаѓања:
    1.298
    Пол:
    Женски
    Епа вака јас гледам јутуб видеа веќе скоро 2 ипол години и моментално сум опседната со влоговите на Aspyn + Parker и со видеата на Niki and Gabi. Најпрвин почнав да ја гледам ми се чини Alisha Marie и сеуште ја пратам но некако ми стана досадна. Потоа почнав да ги следам Sierra Furtado i Josh Tryhane и додека беа во врска ми беа мн слатки али и сега ми се. Потоа редовно ги следам Mylifeaseva, Mamamiamakeup, Meredith Foster, Rclbeauty101, Laurdiy. И чат-пат Cloecouture, TessChristene и некои други.
     
  4. Love...music

    Love...music Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2014
    Пораки:
    330
    Допаѓања:
    1.298
    Пол:
    Женски
    Аа и веќе пола година некаде ги следам српските јутуберки Marija Zezelj и Jana Dacovic мн се слатки исто ја следам и NikaErculj од словенија но снима на англиски
     
    На the.vampire.girl му/ѝ се допаѓа ова.
  5. WinterGirl16

    WinterGirl16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 септември 2014
    Пораки:
    116
    Допаѓања:
    651
    IISuperwomanII,Liza Koshy,Zoella,Lele Pons,Huda Beauty,Phsyco soprano,Chloe Morello,Mimi Ikonn,David Dobrick омилении
     
  6. marija.980

    marija.980 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јули 2014
    Пораки:
    197
    Допаѓања:
    662
    Пол:
    Женски
    Izabela Pan 8):rock:
     
    На Olitomboy12 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. real madrid

    real madrid Активен член

    Се зачлени на:
    23 август 2016
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    66
    Пол:
    Женски
    Andjela&Nadja
    Nadja Stanojevic
    Andrija Jo
    Jana Davcevic
    Lea Stankovic
    My life as eva
     
    На Olitomboy12 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Oscar Lady

    Oscar Lady Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2015
    Пораки:
    1.170
    Допаѓања:
    6.347
    Пол:
    Женски
  9. Anon

    Anon Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2011
    Пораки:
    830
    Допаѓања:
    1.789
    Пол:
    Машки
    ThatPoppy
    Навидум рандом глупости... Но мислам дека има приказна што авторот ја пренесува на ваков начин, едно кратко видео по друго.
    Се наѕира критика на модерната поп култура во некое видеа. А во целина мислам дека Poppy е робот створен од корпорациите, по моделот на Бритни Спирс, Кристина Агилера и слични teen поп пеачки, се со цел да остварува профит. Со тоа Poppy е карикатура на поп ѕвездата, а во некои видеа и карикатура на тие што слепо ја поп културата.
    Примери:

     
    На theowndemon, Ketchup, crimson и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  10. Someonespecial

    Someonespecial Free-minded aesthete

    Се зачлени на:
    17 ноември 2012
    Пораки:
    13.089
    Допаѓања:
    163.461
    Пол:
    Женски
    Ми изгледа дека типкава ќе стане набрзо viral тема по нетов :D
    She's so creepy btw :tmi: 8-|
     
    На sweet-cherry и Ketchup им се допаѓа ова.
  11. Ketchup

    Ketchup Член на тимот

    Се зачлени на:
    23 декември 2014
    Пораки:
    6.796
    Допаѓања:
    46.395
    Зад Попи, стои режисер кој порано работел со девојка слична на неа. Имала исти вакви видеа, но по некое време сите видеа биле избришани. За девојката не се знаело ништо, додека еден ден случајно не било објавено видео разговор на кој девојката си вперува пиштол во глава и збори многу чудни работи, на крај на видеото повраќа крв.
    Според мене, дечково што стои зад видеава плаче за пари и за слава. Со неговите видеа не успеа да се прослави, па тука е Попи, која искрено ја бива во работава. Вистинското значење на видеата не ја знам во целост, иако во некои ја препознав денешната младина како што се видета каде Попи се моли за лајкови, следбеници, каде прави по 50 селфиња и слично.
     
    На crimson и Someonespecial им се допаѓа ова.
  12. Anon

    Anon Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2011
    Пораки:
    830
    Допаѓања:
    1.789
    Пол:
    Машки
    Знам. Тој се вика Titanic Sinclair (се разбира псевдоним), а таа Mars Argo. Порано биле пар, ама после раскинале и можно е тој сега се има фатено со Poppy (Moriah Pereira).
     
    На Ketchup му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Primadonna

    Primadonna Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    1.341
    Допаѓања:
    2.163
    Пол:
    Женски
    Jас сум постојано на Јутјуб,и можам да кажам дека знам премногу јутубери но најмногу ги гледам beauty gurus.Ги гледам Tati,Nikkietutorials,Laura Lee,Huda Beauty,KathleenLights,Zoella,Shaanxo,Carli Bybel..Од овие омилена ми е Tati најмногу бидејќи е целосно посветена на снимање видеа и прикачува видеа секој ден од понеделник до петок кои се многу интересни за гледање а најчесто прави рецензии и споредби меѓу некои продукти.А за туторијали Nikkietutorials бидејќи таа од секогаш ми давала инспирација за тоа како да се нашминкам,чекорите и се прикажани прецизно и навистина е добра во тоа што го работи.Омилена јутуберка ми е Superwoman,бидејќи навистина секогаш успева да ме насмее а некогаш се пронаоѓам во некои од нејзините видеа
     
  14. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.595
    Допаѓања:
    155.801
    Пол:
    Женски
    Јас само препорачувам да се гледаат од најстарото натака со ред за да се види поврзаноста зошто реално раскажува "приказна". :)
     
    На Anon му/ѝ се допаѓа ова.
  15. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.595
    Допаѓања:
    155.801
    Пол:
    Женски
    Да се додам, зошто немам живот па оваа листа е мноогу проширена.
    Премногу почнав да го гледам, интензивно да не речам: Thoughty2, безразлика колку му го неќам акцентот и се нервирам на некои негови зборови, премногу труд има во видеата и се премногу добри. Поретко гледам Second Thought, Real Life Lore, Life Noggin ми е еден од поомилените заедно со Kurzgesagt - In a nutshell и Boba Talks, Poppy и idubbbz TV.




     
    На Anon му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Florenсе

    Florenсе Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2016
    Пораки:
    126
    Допаѓања:
    1.711
    Пол:
    Женски
    Колку е реална и искрена. Ми го разубави денот. :sun:
     
    На Someonespecial му/ѝ се допаѓа ова.
  17. allaround

    allaround Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2015
    Пораки:
    740
    Допаѓања:
    1.564
    Пол:
    Женски
    Следам повеќе јутубери од кои најомилена ми е Superwoman. Незаменлива е.:l:
    Исто моментално се заразив со Dolan Twins. They are so cute and savagee :D


    Might be your little bro but i'm bigger in every way - Grayson
    Your chick kissed me and she knew it was E - Ethan
    :rofl:
     
  18. LadyInTheDark

    LadyInTheDark Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2013
    Пораки:
    1.008
    Допаѓања:
    2.754
    Ќе ве молам малку за помош..
    Доколку може некој да ми каже доколку знае или има искуство,отприлика нешто да ми појасни.Бидејќи постирам моja DJ музика на youtube и гледам дека повеќето си ја заштитуваат и во description појаснуваат доколку сака некој да направи copyright на нивната музика односно да ја стави на негово видео,треба прво да се обрати на емаил адресата на сопственикот на музиката( е сега незнам дали се врши трговија преку Paypal,дали се наплаќа музиакта па да може да се користи,на тој начин е и исплатливо да се заштитат видеата).Доколку некој не го испочитува тоа правило и ја стави музиката на негово видео при тоа видеото ке му се мутира.Е сега и јас имам лично своја музика ставено но ми е free за користење што значи дека секој може да ми ја користи,не ми е заштитена.Исто така и јас сакам да ги направам но незнам како оди тоа.Дали треба сметка да отворам и дали и другите што си ги заштитуваат видеата го применуваат тоа и накратко некој ако знае да појасни како се заштитуваат видеата..поим неам...помош малку некој да ме посочи што и како треба? :)
     
  19. Таа од соништата

    Таа од соништата Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 април 2016
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    31
    Пол:
    Женски
    epa ima opcija da si gi zastitis videata da gi naprajs da ne mozat da gi oristat ostanatite i dokolku nekoj ja zemi ke dobie copyright od youtube ima vo opcii zastita na podatoci navideata ke pobaras i ke namestis da ti se zastiteni a toa za dali mozis da zemas pari neznam
     
    На LadyInTheDark му/ѝ се допаѓа ова.
  20. LadyInTheDark

    LadyInTheDark Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2013
    Пораки:
    1.008
    Допаѓања:
    2.754
    Да знам им опција но незнам да ги направам.Ќе најдам некој што знае ќе ми ги направи.Инаку да се заработува на прегдност но треба да се обратам на youtube за тоа. :)