1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Љубовен роман

Дискусија во 'Литература и уметност' започната од francheskaa, 23 јануари 2011.

 1. francheskaa

  francheskaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2011
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Дали и колку читате љубовни романи/романчиња?Доколку веќе имате прочитано,кој роман би ми го препорачале?Барам некоја ептен љубовна книга, некако во последно ми се плаче, хахха ми се чита љубовен роман (многу многу љубовен).
   
 2. Glamour

  Glamour Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2010
  Пораки:
  135
  Допаѓања:
  42
  http://www.sakamknigi.mk/index.php?opti ... &Itemid=92
  Мислам дека ќе ти се допадне :) Страници за нашата љубов, од Николас Спаркс. Ако го немаш гледано Тhe Notebook ти ја препорачувам книгава, бидејќи филмот е направен според неа ;)
   
  На ewi.swatka му/ѝ се допаѓа ова.
 3. snegulka21

  snegulka21 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2010
  Пораки:
  249
  Допаѓања:
  92
  Чекори за сеќавање....земи си ја и прочитај ја. Оваа препорака е поради тоа што кажа дека ти се плаче :)
   
 4. francheskaa

  francheskaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2011
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  фала дечки :))
   
 5. tigerlady

  tigerlady Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  1.651
  Допаѓања:
  5.420
  ја би ти ги препорачала и романите од даниела стил класика се само ако можеш најди српски превод многу е поубав
   
 6. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  497
  Љубов за време на колера - Маркез
  Маркез има многу убави дела, љубовни романи, а оваа книга му е една од поубавите.
   
  На LivingGlam и Springy им се допаѓа ова.
 7. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.557
  Дефинитивно Чекори за сеќавање од Спаркс. Книга која во исто време ќе ти нанесе и насмевка и солзи на лицето. Исто така и романите на мојата омилена Даниела Стил се доста добри
   
 8. agi

  agi Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2010
  Пораки:
  231
  Допаѓања:
  65
  hedwig courths-mahler
   
 9. Springy

  Springy Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  337
  Допаѓања:
  522
  Јас би ги препорачала и Девојката на командантот од Пам Џеноф и Шоља чај од Ејми Ефрон ;)
   
 10. meredith

  meredith Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  363
  Допаѓања:
  78
  Обожавам да читам љубовни романи. Јас би ти ги препорачала Страници за нашата љубов , Љубовта на Стефани Плам , Врела крв , Порака во шише.
   
 11. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.557
  Девојката на командантот не би ја препорачала па и не е главна тематика љубота а и башка тоа завршува нејасно и се е дообјаснето во Сопругата на дипломатот
  (вториот дел во кој главен лик е марта девојтака која го уби командантот) :)
   
 12. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  497
  Шолја чај си ја купив од Матица сега со попустот. Љубовен роман е? :^) По насловот не ме асоцираше на тоа, ама ја земав бидејќи имам слушнато многу пофални зборови за неа :wasntme:
   
 13. Springy

  Springy Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  337
  Допаѓања:
  522
  Во Девојката на команданот не е главна тематика љубовта, но има некоја жица која е водена од љубовта. Колку ја гризе совеста девојката дека го изневерила дечко и како се викаше .. :)

  А шоља чај е некоја межавина од љубовен роман, трилер, драма.. :)
   
 14. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  6.123
  Допаѓања:
  56.408
  Пол:
  Женски
  Али и Нино (Курбан Саид) ми е еден од омилените љубовни романи.
  Љубов во време на колера веќе ја спомна Ординери, е тоа е исто така прекрасен љубовен роман.
   
  На Springy му/ѝ се допаѓа ова.
 15. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  6.123
  Допаѓања:
  56.408
  Пол:
  Женски
  Како можев да не се сетам?
  Најдобриот на сите времиња - Дамата со камелии од Александар Дима, синот.
  Сум ја читала и исплакала многу пати ;(
   
  На aNy-to му/ѝ се допаѓа ова.
 16. nedzma

  nedzma Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  688
  Допаѓања:
  192
  Пол:
  Женски
  Не читам многу љубовни романи ама би ти ја препорачала Порака во шише и оваа што моментално ја читам Чевлите на другата жена од Адел Парк, што ме остава без здив.. :)
   
 17. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  23.084
  Допаѓања:
  199.346
  Пол:
  Женски
  А кај се заборава тука „Оркански височини“? Ех... дело што навистина вреди да се прочита, иако не е со среќен крај...
   
  На Springy, marama, OrdinaryGirl и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 18. lovergirl19

  lovergirl19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2011
  Пораки:
  73
  Допаѓања:
  24
  Љубовта на стефани плам ја имам прочитано и ми се допаѓа многу
   
 19. nedzma

  nedzma Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  688
  Допаѓања:
  192
  Пол:
  Женски
  Ја немам прочитано, од кого е? Баш ќе ја земам да ја прочитам. :)
   
 20. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  23.084
  Допаѓања:
  199.346
  Пол:
  Женски
  Од Емили Бронте ;)
   
  На nedzma му/ѝ се допаѓа ова.