1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Љубовен триаголник

Дискусија во 'Канта' започната од Squirrels, 24 јануари 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. bvulgary

    bvulgary Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2011
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    Toj sto mi se sviga e zainteresiran za mojata najverna drugarka , neznam sto da pravam , sakam mislenje :/
     
  2. NotInLove88

    NotInLove88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 декември 2010
    Пораки:
    159
    Допаѓања:
    77
    Не прави ништо ,има многу момчиња не запнувајте само во еден и тоа оној која вас не ве забелешал ја забележал попрво дугарка ви ....Едноставно не се ни започнува тоа...Пријателите се поважни отколку некоја работа која уште на почеток не мириса на добро за тебе....

    А ова претходното за кое е и започната оваа тема ме изнасмеа....Љубовен триаголник.....Се смувавме ,го барав...го барав...пијана бев затоа се случи... Па ајде ти се молам оваа тема би тренабо одма да иде во канта не треба ни да се дискутира на неа,јасен е заклучокот од прва. Што да правиш??? Изгледа те возбудува тоа што има друга па ако ти е убаво терај си кој те брани,потоа кога ќе плачеш и ке ти треба рамо за палчење и цимолење ќе си речеш ,ај глупача јас невидена не слушав никого сега се каам за се,многу пати сум го слушала ова од мои другарки ...Епа ке се каеш...Тие што се вмешуваат во врска кога знаат дека тој што е со нив сеуште ја задржува врската со другата , сепак секогаш се последна виолина во оркестарот ,или резерва за полнење на егото или пак пополнување на "недостатокот".И ако не си му си се понудела сама ,незнам ни колку искрено би те забележал тој. Ти треба еден "шамар " од реалноста ,не го сваќај ова како навреда ова ти е поука,човек за да биде среќен не треба да растура нешто ,а искрено кога ќе те здоболи ке си видиш и сама, а тоа дека немало да си излегувала со него додека не се скарал со девојка му (или лажеш за да ен бидеш осудувана и те фатил стам , или пак веќе почна да те избегнува и да нема време за тебе)....НЕ ги прави работите ,што не сакаш тебе да ти ги прават.
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.