1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Љубовен хороскоп

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од gami, 25 декември 2010.

 1. gami

  gami Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2010
  Пораки:
  628
  Допаѓања:
  126
  Kаква иднина има вашата врска?Сетете се на датумот кога почнавте да се забавувате со партнерот и одредете во кој хороскопски знак е родена вашата врска.Врз основа на денот на годишнината ќе откриете каква иднина ве очекува.
  Ја започнавте врската во знакот...

  ОВЕН (21.03. – 20.04)

  Ова е период на првиот знак на хороскопот, а Овенот го претставува детето во секој од нас. Тоа е тврдоглав и страстен знак, сака да се расправа и мисли само на себе. Овенот спаѓа во огнените знаци, така што врската ќе ви биде страстна, но бидејќи со овој знак владее планетата Марс - раскинувањата и смирувањата ќе бидат чести во оваа врска.

  Добри страни - Никогаш нема да ви биде досадно.

  Лоши страни - Темна страна на Овенот се себичноста и егото со кои не е лесно да се справите, па подгответе ги вашите нерви.

  Позитивно - Спортувајте заедно бидејќи овој знак пука од енергија. Ако добро ја насочите ќе уживате. И во соблекувалната може да биде интересно...


  БИК (21.04 – 21.05.)

  Блажени се оние кои се заљубиле во знакот на Бик. Ова е најсензуалниот знак во хороскопот, едноставно ужива во се. Ако вашата врска започнала во знакот на Бик, ќе биде исполнета со многу допири, бакнежи, секси масажи и други уживања. Ќе уживате и во излегувања, излети и многу танцување.

  Добри страни - Со знакот Бик владее Венера, планетата на љубовта, па ве очекува уживање на секој чекор.

  Лоши страни - Штедливоста на Бикот сигурно ќе ви пречи.

  Позитивно - Биковите се одлични танчари - уживајте!  БЛИЗНАЦИ (22.05 – 21.06.)

  Ова време е вистински погодок. Близнакот е знак на комуникација, па затоа оваа врска ќе потрае, сите проблеми ќе ги решавате со разговор. Може ќе ви требаат неколку капки романтика да го засладите тој разговор.

  Добри страни - Секогаш имате за што да зборувате, па макар тоа да се и трачеви.

  Лоши страни - Недостатокот на романтика ќе биде надоместен со разговор, па малку повеќе бакнежи нема да ви наштетат.

  Позитивно - Врската ќе опстојува од меилови, СМС пораки и секси писменца!

  РАК (22.06 – 22.07.)

  Честито, сте одбрале вистински тајминг за започнување на врска. Ракот е знак на семејството и домот, а оваа врска има големи шанси да прерасне во нешто посериозно. Раковите уживаат во храната - патот до љубовта води преку желудникот.

  Добри страни - Ќе ви биде лесно да ги изразите своите чувства, особено кога сте во кревет и гледате филмови.

  Лоши страни - Раковите се познати по своите изливи на емоции, понекогаш може да почувствувате дека тоа ве гуши.

  Позитивно - Сигурно ќе уживате во добрите излегувања.


  ЛАВ (23.07. – 22.08.)

  Оваа врска ќе започне бурно и најверојатно така и ќе исчезне. Лавот е огнен знак, па затоа врската ќе ви биде исполнета со интересни настани. Никогаш и никаде нема да ви биде здодевно. За жал, обично таквата страст не трае долго, но доколку некој од вас е земјен знак (Девица, Бик, Јарец) работите ќе ги спушти на земја.

  Добри страни - Бурни и драматични секси мигови.

  Лоши страни - Драматични падови!

  Позитивно - Лавот е најразиграниот знак, искористете го тоа, уживајте во водните спортови, трчањето... Да бидете дете во оваа врска е неизбежно!


  ДЕВИЦА (23.08 – 22.09.)

  Девицата е знак кој обожава да се оптоварува со детали, па најверојатно, освен на датумот на запознавањето, ќе се сеќавате и на облеката која сте ја носеле на себе. Овој знак понекогаш е премногу опседнат со детали што не им обрнува внимание на големите работи. Но и Девиците знаат да им се препуштат на страстите, кога никој не гледа...

  Добри страни - Ќе мислите на сите важни датуми, а околу вас се ќе блеска од уредност.

  Лоши страни - Ситничарството може да ви пречи.

  Позитивно - Во оваа врска ќе имате план за секоја заедничка активност.


  ВАГА (23.09 – 22.10.)

  Вагата е добар знак за почеток на нова врска, така што имате големи шанси за успех. Хармонијата, заедништвото и грижата за партенрот се темели на врската, доколку е започната во овој период. Понекогаш Вагите ја напуштаат врската без зборови, и тука нема помош.

  Добри страни - Венера, планетата на љубовта внимава на вас.

  Лоши страни - Вагите се често неодлучни, па можеби долго ќе размислувате каде да одите во дискотека или во кино.

  Позитивно - Ќе уживате масирајќи се еден со друг.


  ШКОРПИЈА (23.10 – 21.11.)

  Шкорпијата е знак со која владее страста, така што ќе уживате во се. Уште една работа е карактеристична за Шкорпијата, тоа е мистичноста, а и осветата им оди од рака, затоа внимавајте што правите.

  Добри страни - Мораме ли да зборуваме за тоа што започнува на С...

  Лоши страни - Доколку нешто тргне наопаку, работите може да станат опасни.

  Позитивно - Врската во знакот на Шкорпија ќе ви открие работи кои не сте ги знаеле за себе.


  СТРЕЛЕЦ (22.11 – 21.12.)

  Добредојдовте во светот на авантурата! Ќе уживате во жешките моменти од својата нова врска. Можеби нема да трае долго, бидејќи Стрелците секогаш сакаат нови работи.

  Добри страни - Оваа врска ќе биде полна со пресврти, раскинувања и смирувања.

  Лоши страни - За Стрелецот тревата секогаш е позелена на некое друго место.

  Позитивно - Стрелецот е знак кој обожава патувања, па доколку сте ја започнале врската во овој знак, искористете го тоа и отидете на некое заедничко патување.


  ЈАРЕЦ (22.12. – 20.01.)

  Ако сакате долга врска, онаа која е започната во ова време има добри шанси за тоа. Може да останете заедно со партнерот се додека смртта не ве раздели. Но, таквата врска носи и многу одговорности.

  Добри страни - Можете да остварите се што сте замислиле, и тоа заедно.

  Лоши страни - Јарецот е многу ладен знак, така што, доколку не сте припадник на некој огнен знак, работите може да бидат премногу смрзнати.

  Позитивно - Поминувајте го заедно целото слободно време, па вашата врска ќе цвета.


  ВОДОЛИЈА (21.01- 18.02.)

  Од сите знаци кои владеат во Зодијакот, Водолијата најмногу ужива во својата оригиналност и различност. Ако вашата врска е започната во знакот на Водолија, ќе трае онолку колку што еден на друг ќе си дадете слобода.

  Добри страни - Заедно можете да го освоите светот - ако ја цените слободата на партнерот.

  Лоши страни - Ова и не е баш најстраствениот знак, но ако се потрудите можете да успеете.

  Позитивно - Водолијата е секогаш подготвена за лудории.  РИБИ (19.02 – 20.03.)

  Кога се сретнавте сигурно почувствувавте дека сте создадени еден за друг. Оние кои се заљубуваат во знакот на Риби уживаат во времето поминато заедно, бидејќи Рибите се најромантичниот и најемоционалниот знак. Вие и вашиот партнер ќе создадете свој свет.

  Добри страни - Креативна и романтична заедница во која ќе уживате.

  Лоши страни - Ќе имате проблем при средба со реалноста

  Позитивно - Најдрага активност на Рибите е уживање во дегустација на разни пијалаци и добра музика. Во секој случај, знаат да уживаат.
   
  На Queen.S, 2468 и nedzma им се допаѓа ова.
 2. nedzma

  nedzma Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  688
  Допаѓања:
  192
  Пол:
  Женски
  Точно, точно! Ми се падна знакот близнаци :)
   
  На gami му/ѝ се допаѓа ова.
 3. gami

  gami Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2010
  Пораки:
  628
  Допаѓања:
  126
  Мене ми се падна стрелец и искрено не ми се погоди ;). Нема баш ништо такво во нашата врска
   
 4. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  Близнаци :bow:
  Ама тоа за романтиката :^) Ја има доволно, повеќе од негова страна отколку од моја :lol:
   
 5. senza.parole

  senza.parole Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  3.454
  Допаѓања:
  22.758
  Пол:
  Женски
  Мојата врска е родена во знакот на Вага и можам да кажам дека поголем дел од работите се поклопуваат ... :)
   
 6. red

  red Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2010
  Пораки:
  480
  Допаѓања:
  130
  Пол:
  Женски
  Шкорпија . . . само колку многу е точно
   
 7. Lovely

  Lovely Популарен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  1.057
  Пол:
  Женски
  ЈАРЕЦ (22.12. – 20.01.)

  Ако сакате долга врска, онаа која е започната во ова време има добри шанси за тоа. Може да останете заедно со партнерот се додека смртта не ве раздели. Но, таквата врска носи и многу одговорности.

  Добри страни - Можете да остварите се што сте замислиле, и тоа заедно.

  Лоши страни - Јарецот е многу ладен знак, така што, доколку не сте припадник на некој огнен знак, работите може да бидат премногу смрзнати.

  Позитивно - Поминувајте го заедно целото слободно време, па вашата врска ќе цвета.

  Има нешто точно, и јас имав еден таков извадок, ако го најдам ке го постирам.
   
 8. anastasija85

  anastasija85 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  555
  Допаѓања:
  1.027
  јарец и се е точно :)
   
 9. vlubena

  vlubena Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  767
  Допаѓања:
  627
  Се е точно за мене (водолија) а за дечко ми (вага) има нешто точно нешто не
   
 10. nedzma

  nedzma Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  688
  Допаѓања:
  192
  Пол:
  Женски
  Нешто си згрешила ти.. Како за тебе водолија за дечко ти вага?
   
 11. vlubena

  vlubena Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  767
  Допаѓања:
  627
  Па лубовниов хороскоп мене се ми погоди а јас сум водолија а пак за дечко ми нешто е точно а нешто не а тој е вага ова го мислев иако не написав јасно зато не ме разбра :D
   
 12. Gunshine

  Gunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  818
  Допаѓања:
  666
  Мојон шкорпија, јас коза -фино си се слагаме.
  Он лава, јас карпа...
   
 13. Theodora

  Theodora Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  1.505
  Допаѓања:
  5.575
  Близнаци...
  Траеше 7 год. со доста разговори и не премногу романтика ...
  Значи има големо преклопување на овој хороскоп со мојата врска!!!
   
 14. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.050
  Ова е хороскоп за вашата врска..поточно во кој перид е почната, дали во месецот на Овен,дали во Бик...итн.
  Не е за поединечно,за тебе или партнерот
   
 15. Queen.S

  Queen.S Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  607
  Допаѓања:
  381
  ТОЧНО!! Баш ваква ни е врската! :clap:
   
 16. vlubena

  vlubena Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  767
  Допаѓања:
  627
  Да да сега ми се разјаснија работите аха ова е хороскоп за врската ... фала nedzma ;)
   
 17. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.071
  Wиби :)
  Па има нешто точно, само не е толку претерано со романтиката :)
  Активностите се сасвим тачни! ;)
   
 18. Snezana0404

  Snezana0404 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  ОВЕН (21.03. – 20.04)

  Ова е период на првиот знак на хороскопот, а Овенот го претставува детето во секој од нас. Тоа е тврдоглав и страстен знак, сака да се расправа и мисли само на себе. Овенот спаѓа во огнените знаци, така што врската ќе ви биде страстна, но бидејќи со овој знак владее планетата Марс - раскинувањата и смирувањата ќе бидат чести во оваа врска.

  Добри страни - Никогаш нема да ви биде досадно.

  Лоши страни - Темна страна на Овенот се себичноста и егото со кои не е лесно да се справите, па подгответе ги вашите нерви.

  Позитивно - Спортувајте заедно бидејќи овој знак пука од енергија. Ако добро ја насочите ќе уживате. И во соблекувалната може да биде интересно...


  Kolku sve e tocno, duri ne mi se veruva....:)
   
 19. Kylie

  Kylie Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 септември 2011
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  3
  Се е погоденоо :D
   
 20. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.919
  Допаѓања:
  672
  “Тоа е тврдоглав и страстен знак, сака да се расправа и мисли само на себе.“

  не, прво за себе па за другите, а само за себе никогаш, до скоро бев: прво за сите па за себе, воопшто себе си не се ставав на прво место, сега се опаметив, но себична никога не сум била, баш напротив и не сакам расправија најубаво се чувствувам во мир и хармонија.

  Друго се е точно.