1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Љубовен хороскоп

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од gami, 25 декември 2010.

  1. gami

    gami Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2010
    Пораки:
    628
    Допаѓања:
    126
    Kаква иднина има вашата врска?Сетете се на датумот кога почнавте да се забавувате со партнерот и одредете во кој хороскопски знак е родена вашата врска.Врз основа на денот на годишнината ќе откриете каква иднина ве очекува.
    Ја започнавте врската во знакот...

    ОВЕН (21.03. – 20.04)

    Ова е период на првиот знак на хороскопот, а Овенот го претставува детето во секој од нас. Тоа е тврдоглав и страстен знак, сака да се расправа и мисли само на себе. Овенот спаѓа во огнените знаци, така што врската ќе ви биде страстна, но бидејќи со овој знак владее планетата Марс - раскинувањата и смирувањата ќе бидат чести во оваа врска.

    Добри страни - Никогаш нема да ви биде досадно.

    Лоши страни - Темна страна на Овенот се себичноста и егото со кои не е лесно да се справите, па подгответе ги вашите нерви.

    Позитивно - Спортувајте заедно бидејќи овој знак пука од енергија. Ако добро ја насочите ќе уживате. И во соблекувалната може да биде интересно...


    БИК (21.04 – 21.05.)

    Блажени се оние кои се заљубиле во знакот на Бик. Ова е најсензуалниот знак во хороскопот, едноставно ужива во се. Ако вашата врска започнала во знакот на Бик, ќе биде исполнета со многу допири, бакнежи, секси масажи и други уживања. Ќе уживате и во излегувања, излети и многу танцување.

    Добри страни - Со знакот Бик владее Венера, планетата на љубовта, па ве очекува уживање на секој чекор.

    Лоши страни - Штедливоста на Бикот сигурно ќе ви пречи.

    Позитивно - Биковите се одлични танчари - уживајте!



    БЛИЗНАЦИ (22.05 – 21.06.)

    Ова време е вистински погодок. Близнакот е знак на комуникација, па затоа оваа врска ќе потрае, сите проблеми ќе ги решавате со разговор. Може ќе ви требаат неколку капки романтика да го засладите тој разговор.

    Добри страни - Секогаш имате за што да зборувате, па макар тоа да се и трачеви.

    Лоши страни - Недостатокот на романтика ќе биде надоместен со разговор, па малку повеќе бакнежи нема да ви наштетат.

    Позитивно - Врската ќе опстојува од меилови, СМС пораки и секси писменца!

    РАК (22.06 – 22.07.)

    Честито, сте одбрале вистински тајминг за започнување на врска. Ракот е знак на семејството и домот, а оваа врска има големи шанси да прерасне во нешто посериозно. Раковите уживаат во храната - патот до љубовта води преку желудникот.

    Добри страни - Ќе ви биде лесно да ги изразите своите чувства, особено кога сте во кревет и гледате филмови.

    Лоши страни - Раковите се познати по своите изливи на емоции, понекогаш може да почувствувате дека тоа ве гуши.

    Позитивно - Сигурно ќе уживате во добрите излегувања.


    ЛАВ (23.07. – 22.08.)

    Оваа врска ќе започне бурно и најверојатно така и ќе исчезне. Лавот е огнен знак, па затоа врската ќе ви биде исполнета со интересни настани. Никогаш и никаде нема да ви биде здодевно. За жал, обично таквата страст не трае долго, но доколку некој од вас е земјен знак (Девица, Бик, Јарец) работите ќе ги спушти на земја.

    Добри страни - Бурни и драматични секси мигови.

    Лоши страни - Драматични падови!

    Позитивно - Лавот е најразиграниот знак, искористете го тоа, уживајте во водните спортови, трчањето... Да бидете дете во оваа врска е неизбежно!


    ДЕВИЦА (23.08 – 22.09.)

    Девицата е знак кој обожава да се оптоварува со детали, па најверојатно, освен на датумот на запознавањето, ќе се сеќавате и на облеката која сте ја носеле на себе. Овој знак понекогаш е премногу опседнат со детали што не им обрнува внимание на големите работи. Но и Девиците знаат да им се препуштат на страстите, кога никој не гледа...

    Добри страни - Ќе мислите на сите важни датуми, а околу вас се ќе блеска од уредност.

    Лоши страни - Ситничарството може да ви пречи.

    Позитивно - Во оваа врска ќе имате план за секоја заедничка активност.


    ВАГА (23.09 – 22.10.)

    Вагата е добар знак за почеток на нова врска, така што имате големи шанси за успех. Хармонијата, заедништвото и грижата за партенрот се темели на врската, доколку е започната во овој период. Понекогаш Вагите ја напуштаат врската без зборови, и тука нема помош.

    Добри страни - Венера, планетата на љубовта внимава на вас.

    Лоши страни - Вагите се често неодлучни, па можеби долго ќе размислувате каде да одите во дискотека или во кино.

    Позитивно - Ќе уживате масирајќи се еден со друг.


    ШКОРПИЈА (23.10 – 21.11.)

    Шкорпијата е знак со која владее страста, така што ќе уживате во се. Уште една работа е карактеристична за Шкорпијата, тоа е мистичноста, а и осветата им оди од рака, затоа внимавајте што правите.

    Добри страни - Мораме ли да зборуваме за тоа што започнува на С...

    Лоши страни - Доколку нешто тргне наопаку, работите може да станат опасни.

    Позитивно - Врската во знакот на Шкорпија ќе ви открие работи кои не сте ги знаеле за себе.


    СТРЕЛЕЦ (22.11 – 21.12.)

    Добредојдовте во светот на авантурата! Ќе уживате во жешките моменти од својата нова врска. Можеби нема да трае долго, бидејќи Стрелците секогаш сакаат нови работи.

    Добри страни - Оваа врска ќе биде полна со пресврти, раскинувања и смирувања.

    Лоши страни - За Стрелецот тревата секогаш е позелена на некое друго место.

    Позитивно - Стрелецот е знак кој обожава патувања, па доколку сте ја започнале врската во овој знак, искористете го тоа и отидете на некое заедничко патување.


    ЈАРЕЦ (22.12. – 20.01.)

    Ако сакате долга врска, онаа која е започната во ова време има добри шанси за тоа. Може да останете заедно со партнерот се додека смртта не ве раздели. Но, таквата врска носи и многу одговорности.

    Добри страни - Можете да остварите се што сте замислиле, и тоа заедно.

    Лоши страни - Јарецот е многу ладен знак, така што, доколку не сте припадник на некој огнен знак, работите може да бидат премногу смрзнати.

    Позитивно - Поминувајте го заедно целото слободно време, па вашата врска ќе цвета.


    ВОДОЛИЈА (21.01- 18.02.)

    Од сите знаци кои владеат во Зодијакот, Водолијата најмногу ужива во својата оригиналност и различност. Ако вашата врска е започната во знакот на Водолија, ќе трае онолку колку што еден на друг ќе си дадете слобода.

    Добри страни - Заедно можете да го освоите светот - ако ја цените слободата на партнерот.

    Лоши страни - Ова и не е баш најстраствениот знак, но ако се потрудите можете да успеете.

    Позитивно - Водолијата е секогаш подготвена за лудории.



    РИБИ (19.02 – 20.03.)

    Кога се сретнавте сигурно почувствувавте дека сте создадени еден за друг. Оние кои се заљубуваат во знакот на Риби уживаат во времето поминато заедно, бидејќи Рибите се најромантичниот и најемоционалниот знак. Вие и вашиот партнер ќе создадете свој свет.

    Добри страни - Креативна и романтична заедница во која ќе уживате.

    Лоши страни - Ќе имате проблем при средба со реалноста

    Позитивно - Најдрага активност на Рибите е уживање во дегустација на разни пијалаци и добра музика. Во секој случај, знаат да уживаат.
     
    На Queen.S, 2468 и nedzma им се допаѓа ова.
  2. nedzma

    nedzma Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    688
    Допаѓања:
    192
    Пол:
    Женски
    Точно, точно! Ми се падна знакот близнаци :)
     
    На gami му/ѝ се допаѓа ова.
  3. gami

    gami Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2010
    Пораки:
    628
    Допаѓања:
    126
    Мене ми се падна стрелец и искрено не ми се погоди ;). Нема баш ништо такво во нашата врска
     
  4. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    Близнаци :bow:
    Ама тоа за романтиката :^) Ја има доволно, повеќе од негова страна отколку од моја :lol:
     
  5. senza.parole

    senza.parole Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    3.449
    Допаѓања:
    22.754
    Пол:
    Женски
    Мојата врска е родена во знакот на Вага и можам да кажам дека поголем дел од работите се поклопуваат ... :)
     
  6. red

    red Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2010
    Пораки:
    480
    Допаѓања:
    130
    Пол:
    Женски
    Шкорпија . . . само колку многу е точно
     
  7. Lovely

    Lovely Популарен член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2009
    Пораки:
    1.262
    Допаѓања:
    1.057
    Пол:
    Женски
    ЈАРЕЦ (22.12. – 20.01.)

    Ако сакате долга врска, онаа која е започната во ова време има добри шанси за тоа. Може да останете заедно со партнерот се додека смртта не ве раздели. Но, таквата врска носи и многу одговорности.

    Добри страни - Можете да остварите се што сте замислиле, и тоа заедно.

    Лоши страни - Јарецот е многу ладен знак, така што, доколку не сте припадник на некој огнен знак, работите може да бидат премногу смрзнати.

    Позитивно - Поминувајте го заедно целото слободно време, па вашата врска ќе цвета.

    Има нешто точно, и јас имав еден таков извадок, ако го најдам ке го постирам.
     
  8. anastasija85

    anastasija85 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    555
    Допаѓања:
    1.027
    јарец и се е точно :)
     
  9. vlubena

    vlubena Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    767
    Допаѓања:
    627
    Се е точно за мене (водолија) а за дечко ми (вага) има нешто точно нешто не
     
  10. nedzma

    nedzma Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    688
    Допаѓања:
    192
    Пол:
    Женски
    Нешто си згрешила ти.. Како за тебе водолија за дечко ти вага?
     
  11. vlubena

    vlubena Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    767
    Допаѓања:
    627
    Па лубовниов хороскоп мене се ми погоди а јас сум водолија а пак за дечко ми нешто е точно а нешто не а тој е вага ова го мислев иако не написав јасно зато не ме разбра :D
     
  12. Gunshine

    Gunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    818
    Допаѓања:
    666
    Мојон шкорпија, јас коза -фино си се слагаме.
    Он лава, јас карпа...
     
  13. Theodora

    Theodora Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    1.505
    Допаѓања:
    5.575
    Близнаци...
    Траеше 7 год. со доста разговори и не премногу романтика ...
    Значи има големо преклопување на овој хороскоп со мојата врска!!!
     
  14. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    Ова е хороскоп за вашата врска..поточно во кој перид е почната, дали во месецот на Овен,дали во Бик...итн.
    Не е за поединечно,за тебе или партнерот
     
  15. Queen.S

    Queen.S Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    607
    Допаѓања:
    381
    ТОЧНО!! Баш ваква ни е врската! :clap:
     
  16. vlubena

    vlubena Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    767
    Допаѓања:
    627
    Да да сега ми се разјаснија работите аха ова е хороскоп за врската ... фала nedzma ;)
     
  17. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Wиби :)
    Па има нешто точно, само не е толку претерано со романтиката :)
    Активностите се сасвим тачни! ;)
     
  18. Snezana0404

    Snezana0404 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    ОВЕН (21.03. – 20.04)

    Ова е период на првиот знак на хороскопот, а Овенот го претставува детето во секој од нас. Тоа е тврдоглав и страстен знак, сака да се расправа и мисли само на себе. Овенот спаѓа во огнените знаци, така што врската ќе ви биде страстна, но бидејќи со овој знак владее планетата Марс - раскинувањата и смирувањата ќе бидат чести во оваа врска.

    Добри страни - Никогаш нема да ви биде досадно.

    Лоши страни - Темна страна на Овенот се себичноста и егото со кои не е лесно да се справите, па подгответе ги вашите нерви.

    Позитивно - Спортувајте заедно бидејќи овој знак пука од енергија. Ако добро ја насочите ќе уживате. И во соблекувалната може да биде интересно...


    Kolku sve e tocno, duri ne mi se veruva....:)
     
  19. Kylie

    Kylie Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 септември 2011
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    3
    Се е погоденоо :D
     
  20. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672
    “Тоа е тврдоглав и страстен знак, сака да се расправа и мисли само на себе.“

    не, прво за себе па за другите, а само за себе никогаш, до скоро бев: прво за сите па за себе, воопшто себе си не се ставав на прво место, сега се опаметив, но себична никога не сум била, баш напротив и не сакам расправија најубаво се чувствувам во мир и хармонија.

    Друго се е точно.