1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Љубовен хороскоп!

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Janalicious, 5 јануари 2010.

  1. LoveAngel

    LoveAngel Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 март 2010
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    5
    Стрелец
    За да го преболи раскинувањето Стрелецот ќе избега од суровата реалност. Секако ќе се обиде некаде да отпатува, но ако тоа не е возможно, ќе замине во омилениот ресторан или ќе се вози низ градот, а по пат ќе го изнајми филмот кој сакал да го гледа со саканата личност.

    За мене е точно тоа само дека ке избегам од суровата реалност, т.е. никој нема да дознае дека патам или дека сум оставена , а потоа патување нормално или еден цел куп излегувања секаде каде што сум сакала да бидам...е потоа е маката и тагата но сепак ке биде задржана само за мене и во никој случај жалење на други зошто можеби ке те сожалуваат а стрелците во никој случај не го сакаат тоа :) аа и + никогаш нема да се попушти прв стрелецот :?
     
    На anamarija..xD и Miss-Independent им се допаѓа ова.
  2. s-love

    s-love Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 март 2010
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    2
    Хаха вистина е за сите знакови :) :) јас мн си се пронајдов во ова а и др. луѓе што ги познавам реагираат во согласност со својот знак :lol:
     
  3. emce-kremce

    emce-kremce Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    1.161
    Допаѓања:
    99
    Рак
    Ракот тешко го преболува прекинот на врската, па во очајот се нафрла на јадење и пиење по кафани, а често и наоѓаат нов партнер во кој ќе бараат утеха, а е под нивно ниво. Но, ракот од почеток ќе се надева на моментот кога ќе ја сретне љубовта на својот живот, и ништо друго не им е важно!

    Ништо од ова не се совпаѓа со мене! :worried:hock:
     
  4. E.C.I

    E.C.I Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 март 2010
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    7
    еј да да...баш се јачаме близнаците демек еј не е едниствен ама коа ќе видиш и е :)
     
  5. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Е видиш,јас мислев само мене не ми се погодило,или пак знакот ми е грешен :lol:
     
  6. emce-kremce

    emce-kremce Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    1.161
    Допаѓања:
    99
    Сонце јас и ти исто сме, мора да не ни чини на двете ;)
     
  7. Katja.efremova

    Katja.efremova Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    658
    Допаѓања:
    89
    I jas isto se pronajdovme :lol: :lol:
     
  8. Winter.Girl

    Winter.Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    750
    Допаѓања:
    177

    Се согласувам,нема потреба некој да знае дека јас патам ;)
     
  9. Alekche

    Alekche Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    4
    Дефинитивно така е...Јас ке патам ке плачам дома,али надвор се е супер..Некогаш се прашувам што друго ќе ми направи инатот... :^) Тоа е тоа што не ни дава да ги исказам чуствата какви и да се :)
     
  10. sanji4444

    sanji4444 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2010
    Пораки:
    200
    Допаѓања:
    495
    Пол:
    Женски
    Рибите се родени за патење, сожалување и бол. Тагата во нивните очи е поголема од сите можни зборови, а со осаменоста и солзите се справуваат во тотална излолација. И така во сопствено сожалување, несфатени и отфрлени од партнерот, Рибите во својата емотивна конфузија ќе се потсетуваат на некои други љубовни раскинувања, за кои мислеле дека по нив, светот запрел.

    Епа такви сме ние рибите ако сме заљубени во тој што не оставил. Инаку јас сум во хороскоп риби па имало и случки кога онака ладно сум го прифаќала раскинувањето како ништо да не се случило, ама тоа е зошто не сум била заинтересирана за типот..Инаку знам да плачам 2-3 дена без преќин ако некој ме повреди.. Се дружев со една 11 години и на крај ме повреди многу а јас за се трчав да и помогнам , кога ја дознав каква е и кажав повеќе да не ме смета за другарка и никогаш нема да и простам,, ама што е најбитно се изнаплакав 2дена, дома во школо секаде си плачев.. Да ми се чудиш на паметот... :lol: :lol:
     
  11. diamonds

    diamonds Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 февруари 2010
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    2
    jas sum lav i epten e pogodeno za lavot... :) samo kazete mi ako znae nekoj dali si odgovaraat lav i lav i dali ima nekoj iskustvo :rofl:
     
  12. SunFlower94

    SunFlower94 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2010
    Пораки:
    433
    Допаѓања:
    362
    а стрелец и риби си одговараат?
     
  13. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    646
    не можам да поверувам колку е ова само точно а близнаците и за водолијата ц ц ц ....
     
  14. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Во кревет претпоставувам страсно. Ама за во врска баш и незнам :?: Лавот сака да доминира, а не може и двајцата да доминираат. Ако некој не попушти (што е многу малку очигледно за лавот) нема да им трае долго.
    Мој совет: не слушај многу хороскопи. Listen to your heart ;)
     
    На Sara123 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Oluska

    Oluska Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2010
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    24
    според мене за ракот и рибите е точно а за јарецот до некаде :)
     
  16. bona

    bona Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    1.592
    Допаѓања:
    276
    е да, јас сум вага и точно е,пред другите како ништо да не ми е а кога сум сама ;( ;( ,тоа ти се вика гордост но што да правам,таква сум :?:
     
    На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
  17. snake

    snake Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    877
    Допаѓања:
    124
    Jas sum oven, se zaljubuvam mnogu brgu...uste pobrzo se odljubuvam...tesko pagam vo depresija...lesno se izvlekuvam..potrebno e covek mnogu da mi zgresi za da ne posakam muabet da mu napravam a ne pa da go vidam...i taka :)

    мн точно
     
  18. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.089
    Допаѓања:
    6.808
    Пол:
    Женски
    јас сум девица и не ми е баш точно,а дечкото ми е скорпија и за него е точно :)
     
  19. preetygirl-J

    preetygirl-J Нов член

    Се зачлени на:
    26 мај 2010
    Пораки:
    491
    Допаѓања:
    78
    Здраво на сите..Баш ми е интересна оваа тема..А дали некој може да ми каже дали си одговараат женско девица и машко јарец...Ептен сакам да знам.. :^)
     
  20. princessofthedark

    princessofthedark Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2010
    Пораки:
    1.018
    Допаѓања:
    149
    леле колку е точно за водолија, баш така :)