1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Љубовна комбинација бик и бик

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од dankee, 27 март 2011.

  1. dankee

    dankee Популарен член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2011
    Пораки:
    292
    Допаѓања:
    772
    Љубовна комбинација Бик и бик ако можете да ми кажете несто
     
  2. Avril.09

    Avril.09 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    737
    Допаѓања:
    892
    Два инати еден покрај друг. Но :!: два романтичари, двајца практични луѓе, двајца кои можат да веруваат еден на друг.
    Вака, кога станува збор за расправии, на тоа му нема крај! Еден мисли дека мора да биде во право, ама тоа и го мисли и другиот. Понекогаш двајцата се откажуваат и следниот пат кога се видат-ништо не се случило. Инати-како што кажав.
    Е сега, романтични се и тоа ќе годи и на едниот и на другиот. Практични се, значи на ова поле се намалуваат расправиите и биковите се луѓе на кои може да им се верува и секако верни се еден на друг.

    Се надевам помогнав, ако те интересира нешто друго, прашај оти во иста ситуација сум :)
     
    На LittlePinky и BarbaraMorii им се допаѓа ова.
  3. teddybear

    teddybear Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    2.679
    Допаѓања:
    10.370
    И јас сум во иста ситуација.
    Оваа комбинација е понекогаш најсовршена а понекогаш најпеколна.
    Некогаш љубов на претек, да не знаеш што да правиш од толку љубов, чувства и емоции прскаат, но понекогаш биковите ги фаќа меланхолија и тогаш врската ја зафаќа криза па станува малку чудно на моменти, како да не знаете што да правите сами со себе а не пак со врската.
    За инаетење не ни зборувам и за тврдоглавост. Тоа е секојдневие ... Ама кога сме во нормално расположение се смееме на глупостите за кои сме се инаетеле.
    Верни се двајцата, присебни, скромни, убаво можат да функционираат. Имаат доверба иако ги пукаат моменти кога се страшно љубоморни.
    Кавгите можат да им бидат благички или пак да слуша цела населба - што ретко се случува.
    Во мојот случај неколку пати за сите години, но една кавга била пеколна - на одмор. Тогш чим не го треснав никогаш нема да го треснам :D Ниту тој мене :rofl:
    Претежно се караат заради други ... Некогаш не можат да најдат одма заеднички јазик меѓутоа од како слегнува работата се е лесно и едноставно.
    Се сложуваат скоро за се.
    Едноставни се во поголемиот дел од времето.
    Не се напорни и досадни само понекогаш така малку посесивни.
    Разбираат и внимателно се слушаат.
    Претежно ги влечат исти работи па за ептен глупи работи нема некои поголеми кавги.

    Па тоа е тоа од моја гледна точка :D
     
    На francais му/ѝ се допаѓа ова.
  4. dankee

    dankee Популарен член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2011
    Пораки:
    292
    Допаѓања:
    772
    Па имав симпатии кон еден бик и тој се запозна со мене , и два пати дојде и се поздрави со мене потоа валдра очекуваше јас да одам ама не отидов и веке не се имаме совет некој :worried:
     
  5. teddybear

    teddybear Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    2.679
    Допаѓања:
    10.370
    :D леле јас па се изнафилозофирав погоре. Што не премина одма на главното :D

    Епа можеби си мислел дека не го свиѓаш пошто ти така ладна не се поздравуваш ... и ете се оттргнал ...
    Имаш 14 години ајде уживај ... нареден пат оди поздрави се и решен проблем :)

    Па некој ден ќе се смееш на ова :)
     
  6. Aprililili

    Aprililili Активен член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2013
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0

    А пак љубовна комбинација Бик и Риби, што мислите за тоа?
     
  7. samovilamila

    samovilamila Активен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2013
    Пораки:
    87
    Допаѓања:
    19
    бик и бик
    бик и рак
    најдобри комбинации