1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Љубовна комбинација-вага и вага?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од BlovesI, 9 ноември 2011.

 1. BlovesI

  BlovesI Активен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2011
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  2
  Што мислите колку се компатибилни овие два знака? :)
   
 2. BlovesI

  BlovesI Активен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2011
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  2
  може одговор ? ^_^
   
 3. anneyy

  anneyy Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2010
  Пораки:
  1.280
  Допаѓања:
  1.417
 4. Unica

  Unica Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2010
  Пораки:
  536
  Допаѓања:
  602
  Јас сум вага и тоа дупла . :D
  Имав врска со друга вага и ми бесе супер. Ептен убаво ми бесе со него .
  Е сега не знам, пак зависи од карактер малце . Не мора хороскопскиот знак да биде пресуден за тоа каква ке ви биде врската . :)
   
  На Mr.Lover и BlovesI им се допаѓа ова.
 5. LoVeeeYoU

  LoVeeeYoU Активен член

  Се зачлени на:
  22 август 2013
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  1
  знае ли некој да ми каже за вага-риби.ве молам
   
 6. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.868
  Допаѓања:
  5.423
  Дали можеби ќе се активира темава? :)
   
 7. Donatela.W

  Donatela.W Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2017
  Пораки:
  183
  Допаѓања:
  535
  Пол:
  Женски
  Кога би видела ваков пар ми се згазила од смеење :D Ке им треба една недела да одлучат дали да излезат :D
   
  На Brinetka, Mr.Lover и Purplelilac им се допаѓа ова.
 8. BelieberYeahh

  BelieberYeahh Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2013
  Пораки:
  1.405
  Допаѓања:
  2.170
  Пол:
  Женски
  Јас сум дупла вага и бившиот ми беше вага. Врската ни беше катастрофа, но според мене тука беше пресуден карактерот, а не хороскопскиот знак.
   
  На Donatela.W му/ѝ се допаѓа ова.
 9. InWonderland

  InWonderland Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 мај 2016
  Пораки:
  284
  Допаѓања:
  417
  Пол:
  Женски
  Незнам, ама па кога ќе видиш некои личности не ја содржат ни првата буква од тоа што се во хороскоп, така да ако мислите да пробате, зашто да не :)
   
 10. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.868
  Допаѓања:
  5.423
  може ли да кажеш некоја карактеристика? ако не ти е проблем навраќање на минато?
   
 11. BelieberYeahh

  BelieberYeahh Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2013
  Пораки:
  1.405
  Допаѓања:
  2.170
  Пол:
  Женски
  Секако дека може. Прво да напоменам дека не траеше долго врската, но сепак јас никако не можев да се усогласам со него. Јас во врска не сум воопшто љубоморна и до некаде очекувам и партнерот да не биде, што не беше случај овој пат. Освен тоа знаеше понекогаш и да контролира и не знам од која причина мислеше дека ќе го изневерам, што никогаш не би направила бидејќи и тоа не е дел од мојот карактер. Исто така често се чувствував само како да ме користи,бидејќи не ми обрнуваше ни внимание, ниту му беа битни моите разговори, проблеми, желби и потреби итн. Ова се некои од причините поради кои нашата врска не можеше да опстои, но пак ќе кажам дека не мислам дека единствената причина поради ова е хороскопскиот знак, туку и самите наши карактери, бидејќи немавме ниту една допирна точка.
   
  На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Justicija

  Justicija Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  4.191
  Допаѓања:
  16.018
  Пол:
  Женски
  Најсовршената комбинација :inlove:
   
 13. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.868
  Допаѓања:
  5.423
  Како функционорате, ако сте вак8в случај?
  Нешто повеќе да кажиш за машките што сака како се одржува врската како се балансорате?
   
  На Justicija му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Justicija

  Justicija Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  4.191
  Допаѓања:
  16.018
  Пол:
  Женски
  Прво на нас вагите најбитна ни е надворешната убавината и чистотата . Грд човек нас не можи да не привлече.
  Ненаситни сме за љубов , можеби имаме перверзни мисли , но постои нешто нежно во нас , вага може да каже само еден збор и да ги наежи сите :)
  Инаку машката страна коа и да се видиме знае со некоја ситница да ме изненади , секогаш ми ја покажува таа негова жед за љубов која чека да ја возвратам , секогаш внимава што ке каже пред мене , дури иако е нешто навредливо со благ речник успева тоа да го ублажи :)
  Одбегаваме кавги , не дозволуваме да се караме , ако не ни е денот , нема ни да се видиме :) Покажувањето на љубов во секој момент, , обожавањето на убавина , избегавање на конфликти , оваа комбинација ја прави најсовршена ;)
   
  На Mr.Lover и SunnyGirl2 им се допаѓа ова.
 15. Mr.Lover

  Mr.Lover Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 ноември 2012
  Пораки:
  174
  Допаѓања:
  671
  Пол:
  Машки
  немора да значи ако 2цата се ваги и дека се баш такви како што пишува во хороскопот премногу се базирате на хороскопот секогаш постои разлика кај некои еве жив пример сум јас кога станува збор за излегување никогаш не се двоумам ама баш никогаш :D
   
 16. Justicija

  Justicija Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  4.191
  Допаѓања:
  16.018
  Пол:
  Женски
  Вага си . ?
  Ако си вага , познато е дека сме љубовџии ;)
   
  На Mr.Lover му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Mr.Lover

  Mr.Lover Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 ноември 2012
  Пораки:
  174
  Допаѓања:
  671
  Пол:
  Машки
  и нарцисчиња сме си големи :D
   
  На Quincy и Justicija им се допаѓа ова.
 18. Justicija

  Justicija Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  4.191
  Допаѓања:
  16.018
  Пол:
  Женски
  И малку фалбаџии ;).
  Факт е дека нема грда вага :)
  Специфична убавина :$
   
  На Brinetka и Mr.Lover им се допаѓа ова.
 19. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.868
  Допаѓања:
  5.423
  одите со други девојчиња изневерувате?
   
 20. Justicija

  Justicija Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  4.191
  Допаѓања:
  16.018
  Пол:
  Женски
  Флертот-кокетирањето ни е во крвта , но не значи ако го правиме тоа и дека вараме ... Едноставно кокетирањето ни е како издуван вентил :)
   
  На Mr.Lover му/ѝ се допаѓа ова.