1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Љубовна комбинација рак и вага?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Girly101, 10 јануари 2012.

 1. Girly101

  Girly101 Активен член

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  2
  Кое е вашето мисленје за овие два знака каков пар се? и дали сте имале некое вакво искуство..(ваков пар) ??
   
 2. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.279
  Допаѓања:
  2.305
  Пол:
  Женски
  Љубовна комбинација рак и вага???

  Не сум имала такво искуство но -МИСЛАМ- дека вага и рак не си одговараат.. :( :(
   
 3. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.343
  Љубовна комбинација рак и вага???

  Јас како претставник на знакот Вага сум имала неколку момчиња во знакот на Рак и воопто не ми одговарале карактерно.
  Самиот факт дека врските не траеа подолго од две недели укажува на некомпатибилност.
  Премногу ми се пасивни ,приврзани ,емотивци ,се фаќаат за секој збор ,не сфаќаат шала ....
  Барем моите беа такви ,за другите не знам.
   
 4. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  2.365
  Допаѓања:
  9.287
  Пол:
  Женски
  Никако рак и вага :?:
   
 5. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  12.922
  Допаѓања:
  75.488
  Пол:
  Женски
  За нешто полабаво добри се, но за сериозна врска не баш.