1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Љубовна одмазда (Un amore e una vendetta) [Канал 5]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Someonespecial, 14 јануари 2013.

  1. Someonespecial

    Someonespecial Free-minded aesthete

    Се зачлени на:
    17 ноември 2012
    Пораки:
    13.089
    Допаѓања:
    163.461
    Пол:
    Женски
    Вечерва по вечерните вести на Канал 5 почнува новата италијанска серија „Љубовна одмазда“ :)
    Ќе ја гледате ли серијата? Според најавата ми изгледа интересна, а и во главната улога е мојот најомилен Алесандро Прециози, па задолжително ќе ја гледам :) :inlove:
    Се надевам дека нема да биде синхронизирана :!:

    Содржина:
    Лаура е ќерка на најбогатиот мафијаш во местото, дон Алберто Кастељани, а Марко е негова десна рака. Лаура и Марко имаат син Матија, но всушност тоа не е син на Марко. Се се' чини совршено на денот на венчавката на Лаура и Марко, но одеднаш се појавува ковчег со скелет облечен како невеста и еден мистериозен човек. Мистериозниот човек е Лоренцо, бизнисмен кој доаѓа од минатото за да се одмазди поради предавството на неговите пријатели и за љубовта која му била одземена. Неговото вистинско име е Андреа, големата љубов на Лаура од минатото, но и пријател на Марко. Сите мислеле дека тој се самоубил, но всушност било нарачано негово убиство од кое се спасил и се враќа жив за да се одмазди. Зад сето тоа стојат Алберто Кастељани и Марко, но Лаура не знае ништо за тоа. Таа е само жртва на црниот бизнис на нејзиниот татко.

    [​IMG]
     
    На feminium му/ѝ се допаѓа ова.
  2. feminium

    feminium Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2012
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    1.738
    обавезно ке го гледам ова,но зарем не е игран филм :?: ??? јас така сватив од рекламата :wasntme:
     
  3. Someonespecial

    Someonespecial Free-minded aesthete

    Се зачлени на:
    17 ноември 2012
    Пораки:
    13.089
    Допаѓања:
    163.461
    Пол:
    Женски
    Не, серија е :)
     
    На feminium му/ѝ се допаѓа ова.
  4. feminium

    feminium Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2012
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    1.738
    Што и да е ќе го гледам,штом имаа љубов,одмазда и такви интриги + ИТАЛИЈАНСКО име .. :lol: многу сакам такви филмови/ серии,а колку епизоди и сезони има???
     
  5. Someonespecial

    Someonespecial Free-minded aesthete

    Се зачлени на:
    17 ноември 2012
    Пораки:
    13.089
    Допаѓања:
    163.461
    Пол:
    Женски
    има само 16 епизоди :|
     
    На feminium му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Ех има да гледам и те како :D Само многу епизоди имала, да не може човек да ја догледа, да му се здосади :D :wasntme: Ама добро, барем ја даваат, им текнало :D Баш ќе видам шо серија е, се надевам нема да е пак со синхронизација, иако осеќам дека е со синхронизација |( се надевам се лажам :D
     
  7. RIRIFENTY

    RIRIFENTY Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 септември 2011
    Пораки:
    600
    Допаѓања:
    435
    Пол:
    Женски
    па нели лоренцо - андриа ...е францеско од елиза францеско или ка :$ ко се викасе
     
  8. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Да, тој е Фабрицио.Ах што ми е убав :$ во серијава е подостарен троа, ама пак си е убав :$ :D
    Инаку, ми се допаѓа серијава.Женава која требаше да се земе со Марко чинам беше, мислам дека веднаш се посомнева кога го виде ковчегот со невестинскиот фустан и типов што се појави на чуден начин.А и еден од браќата Бенак од серијата Елиза, игра во оваа серија исто, кога човеков рече, дека тој е првиот кој што треба да го плати долгот.И мило ми е што не е со синхронизација серијава, конечно тоа и навистина фалеше во серииве, да бидат без синхронизација.Ама како што ќе ја даваат секој ден серијава, очигледно брзо ќе заврши.Само што почнала серијава, завршила :D
     
  9. hrcace

    hrcace Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2012
    Пораки:
    559
    Допаѓања:
    160
    Чувствувам дека канал 5 намалуваат со турските :) Султанот само два пати неделно ја даваат, Две фамилии три пати, а волците завршија и нема друга турска на нејзино место.Не знам дали ќе ја гледам ама убаво што ја пуштаат на италјански :) , сто пати подобро од нашине да се дерат, и пак колку и да викаат музиката погласна е од нив :^)
     
  10. Someonespecial

    Someonespecial Free-minded aesthete

    Се зачлени на:
    17 ноември 2012
    Пораки:
    13.089
    Допаѓања:
    163.461
    Пол:
    Женски
    Aх, не да е убав, преубав е :inlove: со тие прекрасни сини очи...awwww...no comment :x Јас сум негова голема обожавателка уште од првиот пат кога го видов во првата епизода од „Елиза“ :$ :l: Дефинитивно во Македонија нема поголема обожавателка од мене... :wasntme:
    Серијава многу ми се допадна, многу е мистериозна, интересна...Убаво што им текна на Канал 5 да почнат за промена да даваат италијански серии, да видиме нешто стварно интересно, квалитетно, а се знае дека италијанските серии се светлосни години пред турските и индиските :!: И многу се израдував што не е синхронизирана, конечно малце да го слушнеме прекрасниот италијански... :inlove: Само ми е жал што има толку малку епизоди, ама тоа е...Јас нема ни една секунда да пропуштам :)
    Иначе Горде, знаев, ама знаев дека ќе ја загледаш серијава :lol:
     
    На Gordana10 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. feminium

    feminium Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2012
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    1.738
    Даа преубав е Фабрицио :inlove: се надевам дека нема пак да ни го убијат :wasntme: ??
    И серијата многу ми се допадна(знаев дека ке биде така), и открив дека јас сум разбирала италијански :^) :lol:
     
    На Someonespecial му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Someonespecial

    Someonespecial Free-minded aesthete

    Се зачлени на:
    17 ноември 2012
    Пораки:
    13.089
    Допаѓања:
    163.461
    Пол:
    Женски
    Никако, не дозволуваме пак да ни го убијат :D :inlove: А за италијанскиот, и јас се изненадив колку разбирам... :)
     
    На feminium му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Barbica

    Barbica Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2010
    Пораки:
    1.309
    Допаѓања:
    489
    Серијава е римејк на сериите Монтекристо што се даваа на Скај нет
     
  14. RIRIFENTY

    RIRIFENTY Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 септември 2011
    Пораки:
    600
    Допаѓања:
    435
    Пол:
    Женски
    alessandro preziosi
     

    Прикачени фајлови:

    На Gordana10 и Someonespecial им се допаѓа ова.
  15. alekce83

    alekce83 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2012
    Пораки:
    903
    Допаѓања:
    1.133
    Пол:
    Женски
    Јас студирам италијански и посебно ми е драго што конечно и текна на некоја телевизија да дава италијанса серија што не е синхронизирана.Големо :clap: од мене.После Капри немам начекано друга.
    Глумецот во серијава е преубав но и глумицата ми има некоја посебна убавина, што би рекла јас аристократска.Инаку чепкав на интернет и прочитав дека Елиза му била жена и дека има дете со неа.
    Содржината ме потсека на Езел но далеку попрофи.Ќе ја гледам и јас дефинитивно.
     
    На sesilija и RIRIFENTY им се допаѓа ова.
  16. lav4ence.e.e

    lav4ence.e.e Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    407
    Допаѓања:
    245
    Во колку саат ја даваат ?
     
  17. Someonespecial

    Someonespecial Free-minded aesthete

    Се зачлени на:
    17 ноември 2012
    Пораки:
    13.089
    Допаѓања:
    163.461
    Пол:
    Женски
    Во 22:40 :)
     
  18. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    и јас уЧам италјански и фала сто писавте за серијава да си фежбам италјански :)
     
  19. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Туку мене нешто ме буни, која е таа мумијата да речам што ја најдоа со ковчегот заедно? Оти според тоа што ги виде сликите Лаура, многу налкувала на неа, дури идентична.Или пак може и нема врска, само направени лажни слики за дополнително да ја збунат?
    Туку нашиве, ептен ме израдуваа со италијанскиве серии :D ^_^
     
  20. feminium

    feminium Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2012
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    1.738
    Леле луѓе имав гости и пропуштив епизода денес ке се убијааам :@
    Може некој да ми каже детално што се случуваше, и да ми даде линк од денешнава епизода... ;(
    Кое село е ова на најдобриот фил му нема реприза :fubar: пола саат ја гледав програмата на канал 5 и никаде нема реприза на серијаваа :@