1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Љубовни комбинации со ЖЕНА РАК

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Tumblr.123, 2 август 2014.

 1. Tumblr.123

  Tumblr.123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јули 2014
  Пораки:
  160
  Допаѓања:
  421
  Пол:
  Женски
  Ако сте жена во хороскопски знак Рак напишете со кога си одговарате најмногу со кога така-така а со кого воопшто?!
  Ама не копирајте по некои постови туку ЛИЧНИ ИСКУСТВА :)
   
 2. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.752
  со риба-од лично искуство :)
   
  На Tumblr.123 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. mal.ecka

  mal.ecka Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 декември 2010
  Пораки:
  9.281
  Допаѓања:
  124.960
  Со БИК :D
   
  На Korija и makgirl им се допаѓа ова.
 4. barbiegirl.24

  barbiegirl.24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2014
  Пораки:
  804
  Допаѓања:
  4.452
  Пол:
  Женски
  Можеби не знам со кој си одговарам, но сигурно знам со кој никако не си одговарам -Водолија
  катастрофа комбинација
   
  На Korija му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Elena69221

  Elena69221 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 август 2011
  Пораки:
  2.352
  Допаѓања:
  3.519
  Пол:
  Женски
  Со ваги ни во врска, ни во муабет не си одговарам.
  Јарците и шкорпиите ми се фини.
   
  На Korija му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  13.213
  Допаѓања:
  76.910
  Пол:
  Женски
  Досега сум забележала дека со вага ми оди добро, а со овен лошо.
   
 7. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.245
  Допаѓања:
  9.696
  Пол:
  Женски
  Од секогаш ми биле привлечни лавовите. :D
   
 8. LadyKaneswaran

  LadyKaneswaran Активен член

  Се зачлени на:
  14 октомври 2015
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  31
  Пол:
  Женски
  Со оглед на тоа дека дечко ми е шкорпија доста добро ако не и одлично се сложуваме. Хороскопски знак со кој воопшто не одговараме според мене е јарец, не функционираме никако.
   
  На Korija и barbiegirl.24 им се допаѓа ова.
 9. st2007

  st2007 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2014
  Пораки:
  315
  Допаѓања:
  797
  Пол:
  Женски
  Со овен, а со близнаци никако не функционирам.
   
  На Korija му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  13.213
  Допаѓања:
  76.910
  Пол:
  Женски
  Рак и овен - Никако.
  Рак и близнаци - Малку тешка комбинација но може да опстане.
  Рак и рак - Сосема солидно.
  Рак и лав - Одлична комбинација.
  Рак и девица - Најдобра комбинација.
  Рак и вага - Малку тешко се разбираат но убаво им е заедно.
   
 11. Menasss

  Menasss Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2010
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  39
  Rak I skorpija I fantasticno funkcionirame:)
   
  На Зуси и Korija им се допаѓа ова.
 12. MilaP

  MilaP Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2015
  Пораки:
  2.150
  Допаѓања:
  53.143
  Пол:
  Женски
  Rak i vaga idealna kombinacija :)
  So jarec mi se ima pokazano katastrofalno...
   
 13. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  16.066
  Допаѓања:
  32.925
  Пол:
  Женски
  Си одговарам со стрелец. Со маж ми 6 и пол години добро функционираме. Имав искуство со бик и девица, ама ништо посериозно со нив. Лошо искуство. Многу сакам лавови. :D
   
 14. Бисерче95

  Бисерче95 Активен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2017
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  215
  Пол:
  Женски
  Рак(јас сум)-Бившиот(близнак)
  страшна комбиинација беше.Бегам дувам од блиизнаци =дволични,неверни,не стојат на едно место му мрда газот..
   
 15. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  14.267
  Допаѓања:
  43.999
  Пол:
  Женски
  Рак и бик-добро е сеа за сеа
  Рак и стрелец (бифшиот) -растур, катастрофа!
  Рак и рак-првиот, рај хармонија буквално
   
 16. jasbi

  jasbi Популарен член

  Се зачлени на:
  16 септември 2016
  Пораки:
  917
  Допаѓања:
  7.572
  Пол:
  Женски
  Рак и овен дефинитивно за мене нај комбинација ,а мислам дека и рак и рак не е лошо:*
   
  На Korija му/ѝ се допаѓа ова.