Љубовни магии

Дискусија во 'Канта' започната од sannjaa1313, 7 февруари 2019.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. sannjaa1313

  sannjaa1313 Нов член

  Се зачлени на:
  7 февруари 2019
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  1
  Здраво дечки нова сум на форумов и го отворив акаунтов специјално за ова.Потребен ми е човек кој прави "љубовни магии" односно,бели магии.Нешто како трик како некој да направиш да се заљуби во тебе.Дали има некој искуство околу ова,и можеби некоја препорака на гатач или бајач што ги работи овие типови на магии.Јас имам слушнато за Карло Летајев од Србија но тој работи онлајн и немам некаква доверба преку интрнет.Сакам некој што можам да го посетам,и во четири очи да му кажам за проблемот со кој се соочувам и дали би можел да ми помогне околу тоа.
   
 2. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  2.986
  Допаѓања:
  24.366
  Пол:
  Женски
  21 век сме, аман какви магии. :x
  Па уште и за некој да се заљуби во тебе. (facepalm)
   
  На SummerGirl, Brinetka, Macito007 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. GirlLove

  GirlLove Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  3.077
  Допаѓања:
  9.573
  Пол:
  Женски
  Подобро би било да си најдеш некое хоби,занимација. Читај,спортувај, дружи се, Прави што сакаш !
  Не се занимавај со глупости
   
 4. sannjaa1313

  sannjaa1313 Нов член

  Се зачлени на:
  7 февруари 2019
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  1
  Се согласувам, но ако можеби имаш некакво искуство би можела да ми го споделиш,бидејќи не се работи лично за мене и на мене е да помогнам затоа и се обратив тука.Доколку некој некогаш имал искуство на оваа тема да ми го сподели:)
   
 5. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  2.986
  Допаѓања:
  24.366
  Пол:
  Женски
  Па нека му испее серенада можеби ќе се фати магијата и ќе се роди вистинска љубов.
  Друг начин не знам. :)
   
  На sannjaa1313 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. kukidi

  kukidi Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јули 2015
  Пораки:
  214
  Допаѓања:
  163
  Пол:
  Женски
  Напишете искуства феминки да прочита некој од бога утепан што не може да најде девојка да и направи магија на @sannjaa1313 да се заљуби во него.
  Можно ли е да сте толку глупави, не можеш да отвориш некоја попаметна тема?
   
 7. sannjaa1313

  sannjaa1313 Нов член

  Се зачлени на:
  7 февруари 2019
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  1
  Ако за тебе се глупости го почитувам твојот став.Меѓутоа не се работи за мене и ова можеби за некого не претставува глупост.:)
   
 8. GirlLove

  GirlLove Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  3.077
  Допаѓања:
  9.573
  Пол:
  Женски
  Ах, нз срцка. Нека праша "искусен" некој. Или тоа што го пишав во почетокот на реченицата, нека работи на себеси и така ќе го привлечи оној што го сака. :)
   
  На sannjaa1313 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. sannjaa1313

  sannjaa1313 Нов член

  Се зачлени на:
  7 февруари 2019
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  1
  Моментално имам потреба да прочитам нечие искуство секако доколку го има,на оваа тема.
   
 10. Animali

  Animali Популарен член

  Се зачлени на:
  21 септември 2016
  Пораки:
  1.156
  Допаѓања:
  9.382
  Пол:
  Женски
  Помини еднаш пред него, ако не бива, прашај го дали верува во љубов на прв поглед или уште еднаш да поминеш :D

  П.с А зошто едноставно не се освои човекот? Се запознаваш, флертуваш, испитуваш терен, од кај знаеш, може нема ни да ти се свиѓа толку, па после ќе отвараш тука теми за контакт на црни undo магии преку Скајп :D
   
  На fificaaa, Brinetka, Snowflake97 и 2 други им се допаѓа ова.
 11. kukidi

  kukidi Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јули 2015
  Пораки:
  214
  Допаѓања:
  163
  Пол:
  Женски
  Нема бели магии. Не си свесна колку се опасни овие нешта доколку постојат и како се враќаат. Престани да чепкаш каде што не ти е местото, ништо не знаеш. Бришете ја оваа тема.
   
  На Bescheiden му/ѝ се допаѓа ова.
 12. sannjaa1313

  sannjaa1313 Нов член

  Се зачлени на:
  7 февруари 2019
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  1
  Затоа и се обратив тука.Да испитам каква опасност постои.Се гледа дека ти имаш искуство на оваа тема штом кажуваш дека е опасно
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 13. sannjaa1313

  sannjaa1313 Нов член

  Се зачлени на:
  7 февруари 2019
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  1
  Можеби тоа не и успеа на личноста за која прашувам.
   
 14. Animali

  Animali Популарен член

  Се зачлени на:
  21 септември 2016
  Пораки:
  1.156
  Допаѓања:
  9.382
  Пол:
  Женски
  @sannjaa1313 И ако не и успеало на таа личност, нели малку треба да се подзамисли и чукне дека штом не успеала да го освои на нормален начин, дека едноставно не е за неа, не ја сака, а љувовта не иде на сила, м?
  Кој размислува вака, во кое одделение е? Петто? Немам коментар како се (не) размислува (facepalm):|
   
  На Brinetka и Snowflake97 им се допаѓа ова.
 15. kukidi

  kukidi Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јули 2015
  Пораки:
  214
  Допаѓања:
  163
  Пол:
  Женски
  Немам лично искуство само слушам од луѓето туѓи искуства. Секоја магија се враќа како негативна енергија врз тој што ја прави. Јас не знам дали верувам во магиите, но ако сте доволно прости и покварени да помислите на магии, барем плашете се од Бог. Тебе како ќе ти биде некој што не те интересира да размислува како да те врзе? Засрами се.
   
  На Bescheiden, Snowflake97, IM.TMKQ и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 16. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  16.665
  Допаѓања:
  104.082
  Пол:
  Женски
  Оди во манастир.
   
  На Liu му/ѝ се допаѓа ова.
 17. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  2.986
  Допаѓања:
  24.366
  Пол:
  Женски
  Се надевам членката не е сериозна со темава.
  Ваква намера и прашања не се соодветни за еден разумен човек.
   
  На RoseRain, Snowflake97 и Animali им се допаѓа ова.
 18. asdas

  asdas Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  309
  Допаѓања:
  550
  Да видиш кај Мите од Босилово?
   
 19. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  8.637
  Допаѓања:
  135.807
  А да пробаш со крстена вода да го попрскаш? И онака од Водици секој втор има по дома...
  Па не може ништо лошо да му стане.. може само ќе му тргне во животот...:D
   
  На kravce, Brinetka и monik55 им се допаѓа ова.
 20. Liu

  Liu Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 март 2016
  Пораки:
  366
  Допаѓања:
  1.353
  Пол:
  Женски
  Има една песна од Маја Саздановска Бум експлозија од љубовни состојки, нека му ја испее ќе се заљуби, ако не бидни вака видовити Милан барајте го.
   
  На Prijatelot му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.