1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Љубовни приказни

Дискусија во 'Канта' започната од SunnyGirl2, 16 јуни 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  5.357
  Допаѓања:
  5.836
  Во оваа тема би сакала (секако да се премести или избрише доколку постои ваква) да ги раскажете вашите љубовни приказни..некои моменти што ви оставиле чувства кои сеуште се будат и би ги повториле со истата личност... Како започнала вашата љубовна приказна/авантура....Како се запознавте и (не)премина тоа во врска... :)
   
 2. Ketrin.Moon

  Ketrin.Moon Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2013
  Пораки:
  770
  Допаѓања:
  7.172
  Пол:
  Женски
  Љубов двострана.
  Осудена на пропаст.
  Се знаевме од маало...разговорите почнаа подоцна.
  Прераснаа во (неопходни) траејќи во доцните часови.
  Трудење.Солзи.Насмевки.Непроспиени ноќи.Топли чаеви.Долги возења во круг.Хемија.
  Јас и тој ....Посебни животи ,споени.Цврста врска.Убави денови.И обратно.
  Се на се...среќата не помина.
  Можевме да пишуваме историја на нашата љубов.
  Обострани грешки и вина.
  Љубовта постои ...и денес , нешто е посилно.
  Сеќавања има.Ќе паметам се.Секој допир насмевка поглед...Обиди во празно.
  Колку повеќе ме сакаше толку повеќе болеше и обратно.
  Оваа љубов остави траги .нема да исчезнат.
  Затоа ноќва го пишувам само крајот.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.