Љубовни приказни

Дискусија во 'Канта' започната од SunnyGirl2, 16 јуни 2013.

 1. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.631
  Допаѓања:
  5.347
  Во оваа тема би сакала (секако да се премести или избрише доколку постои ваква) да ги раскажете вашите љубовни приказни..некои моменти што ви оставиле чувства кои сеуште се будат и би ги повториле со истата личност... Како започнала вашата љубовна приказна/авантура....Како се запознавте и (не)премина тоа во врска... :)
   
 2. Ketrin.Moon

  Ketrin.Moon Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2013
  Пораки:
  770
  Допаѓања:
  7.168
  Пол:
  Женски
  Љубов двострана.
  Осудена на пропаст.
  Се знаевме од маало...разговорите почнаа подоцна.
  Прераснаа во (неопходни) траејќи во доцните часови.
  Трудење.Солзи.Насмевки.Непроспиени ноќи.Топли чаеви.Долги возења во круг.Хемија.
  Јас и тој ....Посебни животи ,споени.Цврста врска.Убави денови.И обратно.
  Се на се...среќата не помина.
  Можевме да пишуваме историја на нашата љубов.
  Обострани грешки и вина.
  Љубовта постои ...и денес , нешто е посилно.
  Сеќавања има.Ќе паметам се.Секој допир насмевка поглед...Обиди во празно.
  Колку повеќе ме сакаше толку повеќе болеше и обратно.
  Оваа љубов остави траги .нема да исчезнат.
  Затоа ноќва го пишувам само крајот.