1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Љубовно мени (Алфа Тв)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од sunfemina, 29 мај 2013.

  1. sunfemina

    sunfemina Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    1.731
    Допаѓања:
    843
    Случајно го гледав пред некој ден ова шоу. Не е којзнае што, но ми се допаѓа што даваат брзи предлози за подготовка на брзи менија за двајца.
    Дали некој знае кое е вистинското име на ова шоу, зошто кај нас изгледа има друг превод?
     
  2. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.963
    Пол:
    Женски
    Глеав 10 минути и зажалив. Барем добри глумци да ангажираа ко што е реално шоу а во нив ништо не е ... реално.
     
  3. sunfemina

    sunfemina Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    1.731
    Допаѓања:
    843
    Не обрнувам внимание на тоа, сите "реални" шоу-а се тиња во тој поглед. Знаеме дека се е тоа наместено, (лошо) изглумено.. Само барем за разлика од некои други риалити-ја (на пр. крвта не е вода, балкански превари..и сл.) нема морбидни приказни, патетики, кавги, тепачки, глупости, измислици.
    Кратко трае, а како што реков highlight ми се идеите за брзи менија.
     
  4. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.963
    Пол:
    Женски
    Да, да за менијата се согласувам. :) Не, мене ми е јасно дека не е реално, но доколку глумата е малце подобра, или барем малце посуптилна да не и` ги гледаме толку недостатоците би ми било попријатно за гледање пошо замислата е таква...фина за тепање време. Сеа зборам за мене лично, сепак е вкус во прашање.
     
  5. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.400
    Допаѓања:
    5.849
    за јадењата може да се проба некој рецепт....за тоа да се вистинити тие луѓе демек се среќаваат на слепо нема шанси -се е наместено-глума
    па колку мнгоу пати машкото само поставува прашања ја наведува емисијата само он збори девојката додава нешто слично и така...бла бла... кој гледал знае и ќе разбере

    инаку интересна ми е емисијата и ја гледам
    Само што никако не можам и нз како ги бираат девојките тоа никако да го начекам за гледање баш тој момент сум најзафатена