1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Љубовно мени (Алфа Тв)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од sunfemina, 29 мај 2013.

 1. sunfemina

  sunfemina Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  1.731
  Допаѓања:
  839
  Случајно го гледав пред некој ден ова шоу. Не е којзнае што, но ми се допаѓа што даваат брзи предлози за подготовка на брзи менија за двајца.
  Дали некој знае кое е вистинското име на ова шоу, зошто кај нас изгледа има друг превод?
   
 2. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.352
  Допаѓања:
  18.451
  Пол:
  Женски
  Глеав 10 минути и зажалив. Барем добри глумци да ангажираа ко што е реално шоу а во нив ништо не е ... реално.
   
 3. sunfemina

  sunfemina Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  1.731
  Допаѓања:
  839
  Не обрнувам внимание на тоа, сите "реални" шоу-а се тиња во тој поглед. Знаеме дека се е тоа наместено, (лошо) изглумено.. Само барем за разлика од некои други риалити-ја (на пр. крвта не е вода, балкански превари..и сл.) нема морбидни приказни, патетики, кавги, тепачки, глупости, измислици.
  Кратко трае, а како што реков highlight ми се идеите за брзи менија.
   
 4. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.352
  Допаѓања:
  18.451
  Пол:
  Женски
  Да, да за менијата се согласувам. :) Не, мене ми е јасно дека не е реално, но доколку глумата е малце подобра, или барем малце посуптилна да не и` ги гледаме толку недостатоците би ми било попријатно за гледање пошо замислата е таква...фина за тепање време. Сеа зборам за мене лично, сепак е вкус во прашање.
   
 5. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.881
  Допаѓања:
  5.427
  за јадењата може да се проба некој рецепт....за тоа да се вистинити тие луѓе демек се среќаваат на слепо нема шанси -се е наместено-глума
  па колку мнгоу пати машкото само поставува прашања ја наведува емисијата само он збори девојката додава нешто слично и така...бла бла... кој гледал знае и ќе разбере

  инаку интересна ми е емисијата и ја гледам
  Само што никако не можам и нз како ги бираат девојките тоа никако да го начекам за гледање баш тој момент сум најзафатена