1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Љубов за мотори

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од streeelec, 29 јули 2013.

 1. streeelec

  streeelec Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2013
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  7
  Оваа тема е последна..но единствена љубов што ја имам јас се моторите..... ме интересира дали вие би се качиле на мотор да возите или пак некој да ве вози... јас најискрено имам 15 години и сега во август кје полагам и сакам мотор да си купам само незнам каков. Ваше мислење за моторите... и дали би сакале момче кое има мотор :) <3
   
 2. Irrepleceable

  Irrepleceable Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2013
  Пораки:
  1.066
  Допаѓања:
  1.358
  ljubov kon motori

  Јас искрено не ги сакам.
  Ако се одлучиш да купиш и да возиш,најдобро намерно ти кажувам многу да внимаваш при возењето.Па и 50 кубика нека е,сепак треба 4 очи да отвориш.
  За жал сум имала неколку непријатни случки со мотор,и имам страв многу.Да не зборувам за колку несреќи сум слушнала за кои е виновно ова "средство" на две тркала :x
  Нашите шофери не се толку концентрирани на моторите како превозни средства во сообраќајот.
  Моторџиите се лепат до колите како некои комарци на кои ретко кој им обрнува внимание колку што навистина треба.Немаме возачка култура,и затоа треба многу пазење.

  Јас не би возела,ниту пак би му купила на моето дете мотор.Колку сака нека е модерно и тренди,не доаѓа во обзир.Против сум во секој случај.Не треба меракот и задоволството да се ставаат на прво место во некои моменти.Подобро селектирај ги негативните работи пред се,за да видиш колку позитивни ќе ти останат ;)

  За тоа дали сакам дечковци со мотори,ќе ти кажам дека воопшто не ми е важно.Нека биде добар спрема мене и искрено нека ме сака,се друго не ми е важно. ;)
   
  На streeelec му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Sw3et.Ang3l

  Sw3et.Ang3l Популарен член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2012
  Пораки:
  1.261
  Допаѓања:
  2.096
  Пол:
  Женски
  ljubov kon motori

  Е жими се не ја сфаќам оваа љубов |( .. Нема нити да ја сфатам, ама како и да е кој си сака нека си сака немам ништо против :D
   
  На LittlePinky и streeelec им се допаѓа ова.
 4. Irrepleceable

  Irrepleceable Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2013
  Пораки:
  1.066
  Допаѓања:
  1.358
  ljubov kon motori

  За машкиве ај некако ќе ги разберам,ама девојкиве... :?:
  Ништо лично :D
   
  На Twinkles, streeelec и Sw3et.Ang3l им се допаѓа ова.
 5. leighton23

  leighton23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2013
  Пораки:
  738
  Допаѓања:
  1.681
  ljubov kon motori

  Многу ги сакам моторите. :inlove:
  Планирам да си купам и јас една веспичка, па да си се возам низ град. 8)
   
  На streeelec му/ѝ се допаѓа ова.
 6. streeelec

  streeelec Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2013
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  7
  ljubov kon motori

  Јас се научив оште од седмо да возам ... ги обожавам тие на брзини што се , а посебно спорташите! И да ви кажам друга љубов немам оти подобро ќје си го повредамтелото неголи срцето .. у секој случај тоа нема да случе. Момците ми викат дека сум била единствена што виделе девојка да возе мотор во брзини ... сите сакат да ги возат и има такви слиучаеви и кога се молат, а јас кјеф :rock: голееема Љубов <3
   
  На zalosna му/ѝ се допаѓа ова.
 7. ku4ence

  ku4ence Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2013
  Пораки:
  883
  Допаѓања:
  1.749
  Пол:
  Женски
  Ауу едно чоперче да си имам, доволно ми е! Ај за 4-5 години, здравје и живот хехе :)
   
 8. amore12

  amore12 Активен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  21
  Искрено многу ги сакам моторите си имам дома и си се возам и никад не ми е здодевно :D
   
 9. sugarlips

  sugarlips Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2014
  Пораки:
  672
  Допаѓања:
  761
  Пол:
  Женски
  Не ги сакам,не сакам да научам да возам :)
   
 10. Twinkles

  Twinkles Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2014
  Пораки:
  647
  Допаѓања:
  979
  Нешто што најмногу мразам :x :devil: |(
   
  На Oscar Lady му/ѝ се допаѓа ова.
 11. The-fallen-one

  The-fallen-one Активен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2014
  Пораки:
  138
  Допаѓања:
  39
  Obozavam motori...Omilen mi e digger :)
   
 12. Makeup

  Makeup Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2013
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  50
  Нешто што мрзам највеќе :devil:
   
 13. Kaley

  Kaley Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2013
  Пораки:
  1.204
  Допаѓања:
  2.987
  Пол:
  Женски
  Јас пак имам мерак за мотори :$
  Ме зарази дечко ми, тој обожава мотори ме научи и да возам па го убедив татко ми да ми купи и мене едно скутерче :) и еве возам веќе три години, имам скутер 50цц по документи, а во суштина е 80цц и супер ми е вака кога е топло времето преку ден наместо со колата, а некогаш и навечер, го земам скутерот ставам и кацига ради моја безбедност и шибам 8)
   
 14. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  20.123
  Допаѓања:
  195.256
  Пол:
  Женски
  Обожавам мотори многу сакам, уште од малечка, а сега уште повеќе ги сакам, не дека сега сум нешто многу голема. :inlove: :D
  Hamachi од македонскиве марки ми се свиѓаат. :D
  Baotian скутерите исто не се лоши. :D
  А kawasaki се знае number 1 :angel:
  Aма знам моите нема да ми дозоволат никогаш да возам мотор, не личело за женско ова она... :fubar: :devil: Тато во младоста возел па што, да не му фали сега нешто. |(
  Имам возено мотор, одма се научив, не е воопшто тешко, ама без дозвола и со кацига секако. :$
  И да сакам мотори и дечки со мотори. ;)
   
  На oneday му/ѝ се допаѓа ова.
 15. oneday

  oneday Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2013
  Пораки:
  256
  Допаѓања:
  455
  Пол:
  Женски
  aуу абе ногу сакам и дечки со мотори и мотори , се научив да возам сакам онака голем кавасаки ихх да му дадам гасссс лелел :wasntme:
   
 16. Val-Dim

  Val-Dim Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 ноември 2013
  Пораки:
  1.725
  Допаѓања:
  60.613
  Како прво - јас не сум обожавател на мотори!!!
  Но, имам еден многу близок човек кој неможе да си го замисли животот без мотор!!! Порано не верував дека таа љубов може да биде толку „длабока“!!! Но, сега кога толку многу години сум со тој човек се уверив дека во неговото срце има еден голем дел исполнет со љубов кон звукот и брзината на моторите т.е. љубов за пријателот на две тркала!!!
   
 17. anid

  anid Активен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2013
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  1
  Дали има девојки што возат мотори од Скопје заинтересирани за вожња деновиве? Ми треба друштво за возење, сама ми е досадно а со мажи не ми се вози :)
   
  На toxincitylies му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Oscar Lady

  Oscar Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2015
  Пораки:
  1.154
  Допаѓања:
  6.335
  Пол:
  Женски
  Ги мразаммм! Имам огромна одбивност кон моторите.:^)
   
 19. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  2.351
  Допаѓања:
  9.226
  Пол:
  Женски
  Сaкaм мoтoри
   
 20. DVAANGELA

  DVAANGELA Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2015
  Пораки:
  554
  Допаѓања:
  28.804
  Пол:
  Женски
  Имам дома моторџија :emo: