1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Љубов или опсесија?!

Дискусија во 'Канта' започната од malecka.16, 7 април 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. malecka.16

  malecka.16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2010
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  21
  Девојки имам еден проблем и би ве замолила за совет кој во моментов ми е многу потребен... :(
  Со еден дечко бевме блиски ама како другари, барем јас така го гледав, но изгледа од негова страна тоа не било така :? потоа се случи се смувавме, од тогаш комуникацијата ни се намали на минимум, и јас неколку пати јасно се изјаснив дека не сакам ништо со него...тој така и мисли :? но нештата се сменија, јас гја заборавив старата љубов и се повеќе почнав да мислам на него, и да бидам љубоморна на некои негови постапки... сега тој се одмесува ладно со мене, и пред мене се гушка и е близок со девојка за која изјавил дека никогаш не би бил со неа... :? :? а инаку неколку другарки мои и еден другар негов, ми кажаа дека тој им се доверил дека навистина чувствува нешто кон мене... тоа што јас сакам да ве прашам за мислење е, дали мислите дека тој навистина чувствува нешто кон мене или сум му била опсесија само додека ме смува, и зошто сега така се однесува со таа девојка :? и уште нешто... како да му покажам дека и не сум толку ладна кон него како што тој мисли,а тоа да не биде преку директен муабет... ве молам за совет... :(
  <3
   
 2. najmilo

  najmilo Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2010
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  3
  epa malcka znaci jas mislam deka deckoto stvarno custvuva nesto za tebe deka ne mu si samo opsesija,ti si bila ladna so nego na pocetok pa sega toj saka da ti vrati(ili da te pridobija) pa zatoa ja iskorstil za toa drugata devojka :LD
   
 3. bona

  bona Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  1.592
  Допаѓања:
  276
  da bides sigurna deka toj custvuva nesto za tebe, a za toa kako da mu dokazes deka ne si tolku ladna i deka mozebi i ti custvuvas nesto za nego, doveri im se na drugaki ili drugari sto si sigurna deka ke mu kazat nemu,pa taka ke izbegnes direkten muabet so nego :) pozz i kazi ni sto ke resis
   
 4. malecka.16

  malecka.16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2010
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  21
  Незнам навистина што да правам... неговите односи со таа девојка од ден на ден се се поблиски... а пред тоа рекол дека и уште 5 пати да се роди не би бил со неа... :? незнам што да правам, многу сум нервозна... мислам дека тој навистина не чувствува нешто за мене, се повеќе ја губам надежта.... :( :(
   
 5. miamateva

  miamateva Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2010
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  22
  Сака да те направи љубоморна со неа.А те сака осеќам :D Ако не сакаш директен разговор со него( шо ја повеќе тоа го практикуам :) ) тогаш давај му знаци дека сеуше осеќаш нешто спрема него. :)
   
 6. malecka.16

  malecka.16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2010
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  21
  Па од петокот и јас мислам така, бидејќи вечерта требаше да се муваат, т.е неќто правевме, местевме ама ничто не испадна, тој цело време се тргаше на страна... значи не му било толку до мување со неа, ама ќе видиме уште не сум баш сигурна хаха :D :D
  инаку фала ви девојки, стварно ми значат вашите совети, а за знаци па почнав да покажувам дека не сум до толку ладна со него ;)
  поздрав!
   
 7. malecka.16

  malecka.16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2010
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  21
  Па еве бидејќи ви ветив дека ќе ви кажам ако има нешто ново, да ви пишам сега дека разбравме дека сепак се случило нешто таа вечер :( :^) но сега за тоа веќе не се збори, бидејќи тој рекол да не се зборува многу за тоа... Инаку јас веќе решив да не се замарам бидејќи од ден на ден сум се повеќе сигурна дека тој веќе кон мене не чувствува ништо така да ќе престанам да се замарам додека е почеток, за да не се заљубам повеќе па да ми биде потешко... :( Не верував дека може да се заборави некого толку брзо, но испадна дека сепак можело и покрај сите тие работи кој тој ги кажувал за мене, сепак мислам дека не чувствува ништо, се откажувам... :)
   
 8. miamateva

  miamateva Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2010
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  22
  Многу ти е гајле...Он сам кажал дека не би правел ништо со неа а сепак направил.Женскава мора да е...(да не речам грда) не убава :lol: Он губи,не се замарај.Ќе најдеш друг :*
   
 9. nitokris

  nitokris Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  7
  Здраво девојки често сум на форумов но,ете за прват решив и јас да пишам нешто,поточно потребен ми е совет од Вас,како вие би постапиле во дадениов случај.Приказнава е долга и широка но најкратката верзија е оваа долго време излегував со еден дечко,официјално бевме само другари,но се имавме смувано неколку пати и остана само на тоа ,кога ида разговаравме што понатаму секогаш наоѓаше изговори дека не можеме да бидеме заедно,колку и да се трудев да му го докажам спротивното :( па еден ден како што се вели ми пукна филмот и решив да прекинам секаков контакт со него,изгубив секаква надеж дека би можеле да бидеме заедно ;( По извесно време си фати девојка но,(морам да признаам бев изненадена толкупати ми имаше повторено дека не сака врска :o )но чудно ми е неговото однесување :wasntme: намерно ја носи во моја близина,ја гушка,некогаш и др девојки ги задева ако сум во близина ,ми го привлекува вниманието ако се најдеме случајно во исто друштво ,прави обиди да комуницира со мене инаку јас го одбегнувам затоа што навистина ме повреди ;( иако морам да признаам дека сеуште ужасно ме привлекува но, глумам ледена кралица.Навистина сум збунета и незнам како да постапам ,да продолжам како и досега но ,тешко ми е постојано мислам на него или и понатаму да се обидувам да го заборавам.Навистина многу би ми значеле вашите совети.Поздрав :)
   
 10. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.393
  Допаѓања:
  5.343
  ^^^ мислам да продолжиш понатаму. главата горе. си му дала шанса не ја искористил. ете нека е среќен со другата девојка тргни се и не се замарај. нема што да бидеш љубоморна само ајде во потрага по нова љубов онаа правата и вистинска. не ти треба дечко кој ќе те прави љубоморна. е кажи си голема работа имал девојка ќе си фатам дечко и да види дека можам без него. не вредат таквите момци верувај батали го и главата горе ;)
   
 11. Lilik

  Lilik Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јули 2022
  Пораки:
  558
  Допаѓања:
  6.247
  Пол:
  Женски
  Ljubov e edno opsesija ne daj boze
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.