1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Љубов и Казна (Aşk ve Ceza)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од eemmiilliijjaa, 24 октомври 2011.

 1. eemmiilliijjaa

  eemmiilliijjaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  549
  Допаѓања:
  213
  Љубов и казна - турска хит серија
  Од понеделник
  Во понеделник, 21.00 часот, започнува новата турска хит серија "Љубов и казна". Потресна приказна која ги обработува конфликтите на традиционалните вредности со модерниот свет, приказна која зборува за семејствата што нејчесто своите криминални тајни ги кријат со помош на традицијата и богатството. Главните ликови се доловени од истакнати актерски имиња познати и за македонската публика. Од вторник серијата ќе се емитува во 20.00 часот, ова ќе биде нејзиниот редовен термин.


  Извор:
  http://www.sitel.com.mk/tv/serii/ljubov-i-kazna-turska-hit-serija
   

  Прикачени фајлови:

  • ..kkkkbhjjjjh.jpg
   ..kkkkbhjjjjh.jpg
   Големина на фајлот:
   17,7 KB
   Прегледи:
   12.674
  На doda му/ѝ се допаѓа ова.
 2. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  968
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски
  Љубов и Казна [Aşk ve Ceza]

  ја мислам дека ќе биде убава серијава ;)
   
  На doda му/ѝ се допаѓа ова.
 3. femina11

  femina11 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2010
  Пораки:
  553
  Допаѓања:
  224
  Љубов и Казна [Aşk ve Ceza]

  јас реков дека нема да ја гледам, не поради нешто друго туку зашто повеќето турски серии имаат никаков крај. Не се знае можеби ќе се предомислам ако почнат моиве да ја гледаат па да ме навлечат и мене.
   
  На CharlizeTheron и doda им се допаѓа ова.
 4. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.777
  Допаѓања:
  22.414
  Пол:
  Женски
  Ма каква и да е, јас решив да не ја гледам, денес со паѓањево на лисјава, ја завршувам сезоната на турски серии, НЕМОЖАМ ВЕЌЕ!!! се полоши и полоши се новиве. :!:
   
  На JuLleE му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Doberman

  Doberman Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  601
  Допаѓања:
  519
  Ја гледав последната епизода од Лисјата и после одма кога завршија Лисјата ја пуштија оваа новата турска серија.
  Не планирав да ја гледам ама реков ај ќе ја изгледам само првата епизода колку да видам за што се работи, и серијата ми остави позитивен впечаток.
   
  На Amelia, esperanca и dragan4eDR им се допаѓа ова.
 6. K.Mari4ka

  K.Mari4ka Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2011
  Пораки:
  1.457
  Допаѓања:
  1.559
  Пол:
  Женски
  Ја гледав вчера првата епизода, би требало да биде добра. Така да ќе си ја загледам :)
   
 7. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  14.402
  Допаѓања:
  94.777
  Пол:
  Женски
  серијата е прекрасна, но сихронизацијата ја уништува. Јас ја гледам на нет ја има со српски превод а зборуваат оригинал. Преубава серија е. Плус србие не ги кратат на пола сериите туку се дадени целосно како што и треба. Побарајте на youtube ljubav i kazna и ќе ви излезат сериите.
   
  На Amelia, esperanca и tessie им се допаѓа ова.
 8. eutixismena

  eutixismena Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 мај 2011
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  1.414
  Е како ги фати Јасмин овие кога не живеат заедно.. глупости

  Еве ви страна за гледање онлајн со српски превод за сите што не ви се чека.
  http://www.natabanu.com/serija/ljubav-i-kazna.html
   
  На Amelia му/ѝ се допаѓа ова.
 9. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.640
  И јас велев нема да ја гледам, ама првата епизода ми остави убав впечаток. Вчера не ја гледав, ама секако на сител даваат пола од претходната епизода. :lol:
  Кога ќе имам време ќе ја гледам, не ветувам ништо! :D
   
  На Amelia му/ѝ се допаѓа ова.
 10. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.919
  Допаѓања:
  672
  Не ја следам и нема, од тоа малку што видов зпариметив доста сличности во сцените со Лисјата и Шехерезад, најверојатно на исти локации снимаат, само ептен ми е чудно што и во оваа серија има лик кој личи на Керем и живее на брод... :^) многу слично, а да се задлабочам ќе најдам уште сличности гарант.
   
 11. dolly.doll

  dolly.doll Популарен член

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  594
  Допаѓања:
  505
  Пол:
  Женски
  Уште оваа фалеше |( (меѓу сите други турски серии ) |( ;)
   
 12. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.555
  Ја загледав и интересна ми е како за почеток па за подоцна ќе видиме ако не ја затупат и да ја утнат!
   
 13. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  Јас ја загледав онака :D штознам иста е ко Шеќерната, богаташи, сиромаси, како што кажа една членка погоре, да, има доста сличности, некако не ми е интересна, сеа да не зборам па после да фатам да ја гледам :D ама не :shake: :shake: не ја гледам, е ај сеа секоја да ја гледам и нема да се тргнам од телевизорот :D Реков еднаш нема да гледам серии, ама па те ме :D добро, онака информативно сакав да видам што толку ја промовираа :wasntme:
   
 14. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  487
  Серија можна серија на сител се рекламира како да е нешто најдобро во светски рамки. Така и за оваа.
  Нормално дека не ја гледам, синхронизацијата е ужасна и не ме влече серијава да губам време.
   
 15. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.629
  Допаѓања:
  21.958
  Пол:
  Женски
  Со право ми ја фалеше, ств ме заинтересира... :) само се надевам дека нема да стане прелимонадеста за мој вкус како шо ми се деси со 1001 ноќ.
   
 16. INSIDIOUS

  INSIDIOUS Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2011
  Пораки:
  705
  Допаѓања:
  512
  Ја загледав. се чини интересна па ке видиме :)
   
 17. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  14.402
  Допаѓања:
  94.777
  Пол:
  Женски
  нема врска со 1001 ноќ. Верувај серијава на моменти ќе се расплачеш, па ќе се згранеш од тоа до каде може да оди слепото пратење на традицијата, и ќе те разнежни од љубовта меѓу Јасемин и Сабах мислам се викаше. Преубава е само ако можеш гледај ја на нет со српски превод зашто емоциите не можат да ги доловат нашиве глумци.
   
 18. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.629
  Допаѓања:
  21.958
  Пол:
  Женски
  Да, да така и правам за да можам да си гледам Каде е ќерка ми од 8 и пол :) . Инаку сега како одат епизодиве се' повеќе и повеќе ме заинтересира. И многу ми се допаѓа што го одбрале баш Бодрум за почетокот на авантурата меѓу Саваш и Јасемин (кој бил некогаш, знае каква е атмосферата таму баш погодена за ваков емотивен и мистериозен почеток на една љубов, самиот Џем му рече „ваква приказна најмногу му прилега на Бодрум“). И да, вистина е она што му го рече Саваш на другар му Џем, во Бодрум и донекаде Истанбул не се истите Турци за кои знаеме, традиционалните (немам ништо против традиција само правам споредба). Особено Турците во Бодрум се посебно изненадување, премногу се современи, повеќето од нив имаат повеќе години живеено во Америка или некоја од европските земји исто како и Саваш (иако тој не е оттаму)...

  Инаку мене сега ми е премногу жал за Чичек, баш е како жртвено јагне, се надевам ова искуство нема да ја направи лоша, барем досега ми остави добар впечаток. Исто се надевам дека нема да се заљуби во Саваш пошо нели ја си навијам уше сеа да си остане со Јасето :lol:
   
  На eutixismena му/ѝ се допаѓа ова.
 19. PaLaVa

  PaLaVa Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2011
  Пораки:
  472
  Допаѓања:
  3.704
  Пол:
  Женски
  Ејјј вчера зборував со една колешка од Истамбул и баш падна тема за серииве нивни па ми кажа дека тој глумецот Мурат што е во главна улога во серијава и бил подалечен роднина. :)

  Инаку серијава интересна е али и кратка, има некаде околу 60-тина епизоди што е до некаде и добро. Нема да ја отупат со години како лисјата. А и гледам некако брзо се одвиваат настаниве, ја загледав првата епизода пред некој ден и после тоа не гледав и денеска на ручек ја фатив репризата и гледам хаос, илјада случки биднале... :D
   
 20. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  968
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски
  а ме интересира како ќе се сретнат јесемин и сабахат нека ми каже некој ја не можам овие денови да гледам на you tube а за серијава немам зборови на некои моменти е поинтересна дури од лале (така кажав зш гледам и лале и љубов и казна) ;)