1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Љубов и Казна (Aşk ve Ceza)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од eemmiilliijjaa, 24 октомври 2011.

  1. Amelia

    Amelia Популарен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    2.114
    Допаѓања:
    1.559
    и ја сакам чичек и саваш да се заљубат баш ми се слатки
     
  2. eki4k2

    eki4k2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јули 2010
    Пораки:
    138
    Допаѓања:
    41
    Серијава ми е многу убава интересна е.Ја гледам од првата епизода.Главните глумци многу ми се убави посебно Саваш срцеее се заљубив :D.А шо викате Чилек и Саваш убав пар нема грешка ич не си одговараат,Чичек ко младо девојче од 20 години ми изгледа.
    П.С Како му е вистинското име на Саваш? :)
     
  3. la.chocolada

    la.chocolada Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2011
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    25
    Murat Yıldırım...мажиште :D
     
    На eki4k2 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. WomanInRed

    WomanInRed Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2011
    Пораки:
    1.605
    Допаѓања:
    1.607
    чичек веќе се заљуби во саваш.. овој не ја ни приметува!!
     
  5. lovemebaby

    lovemebaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 август 2011
    Пораки:
    234
    Допаѓања:
    174
    и јас се слагам дека е многу интересна и морам да прашам дали некој знае во колку часот се репризите? :)
     
  6. Hiii

    Hiii Популарен член

    Се зачлени на:
    5 април 2011
    Пораки:
    1.427
    Допаѓања:
    1.563
    Кога ја најавуваа мислев дека се работи за многу глупа серија и затоа првите 2,3 епизоди ги пропуштив.
    Потоа почнав случајно од време на време да ѕиркам а сега пак едвај чекам да додјде 20:00 h.Ептен интересна ми стана а и глумците сите се бомбона :D Вчера толку ме копкаше што ке се случи следно па откако заврши епиоздата прочачкав на нет малку.Ѕирнав и се откажав од причина што потоа нема да ми биде интересно.


    А оваа Чичек на почетокот ми беше многу слатка но откако почна да се пика се до Саваш почна да ме нервира.Претпоставувам дека ке му прави проблеми.
     
  7. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.963
    Пол:
    Женски
    Озбилно? :) Мене па ич не ми се пар Чичек и Саваш. Односот им е брат-помала сестричка како што во ситуацијава најмногу и им одговара. Баш Јасемин мене ми е она што некој како Саваш би барал од жена.

    Се надевам Чичек наскоро ќе се одљуби :lol: A, на темата, прашање до Нена (ако гледала до таму)

    Дали Чичек ќе заврши во среќен брак? Пошто ств би ми било жал да не е така. Кога се бореше да продолжи со факултетот, ме потсети мене донекаде на еден мој минат период од животот.
     
  8. talentirana

    talentirana Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2011
    Пораки:
    209
    Допаѓања:
    248
    Пол:
    Женски
    Чичек ќе се заљуби во еден друг не знам кој е тој ама ќе има за нејзе друга љубов.Ако сакате да знаете нешто повеќе за серијава пишете ќе ви пишам се што знам што ќе се случува за понатаму.
     
  9. Amelia

    Amelia Популарен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    2.114
    Допаѓања:
    1.559
    ајде те молам пиши баш ме копка
    а инаку ме интересира што се случи вчера мислам во петокот бидејќи не гледав
     
  10. Kim-Dash

    Kim-Dash Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2011
    Пораки:
    116
    Допаѓања:
    55
    Пол:
    Женски
    Ја обожавам серијава посебно Саваш секако :lol: едвај чекам 8 да дојди за да ја гледам :D зирнав нешто на нет ама не е интересно ако знаеш па се откажав ( а доволно видов) :D
     
    На Amelia му/ѝ се допаѓа ова.
  11. WomanInRed

    WomanInRed Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2011
    Пораки:
    1.605
    Допаѓања:
    1.607

    е ајде дее барем нешто откриј :)
     
  12. Gargamel

    Gargamel Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 мај 2010
    Пораки:
    413
    Допаѓања:
    129
    Многу е интересна серијава и од што неможам да чекам на сител , почнав да ја гледам на интернет со превод. Станува се поинтересна и поинтересна :) :) али Саваш и Јасемин ми се мнооооооогу убав пар :inlove: :inlove: :inlove: :inlove:
     
  13. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.293
    Допаѓања:
    101.377
    Пол:
    Женски
    леле серијава!!! зашто бе зашто ја уништија со синхронизацијата!!! фала богу ја има на нет. како ја гледам се повеќе ја жалам Шанума старата. леле леле што ќе доживее. А мехмет, маме да му е**!!!! Говедо над говедата!! Кој сака да а гледа ја има нa http://www.dailymotion.com со српски превод.
     
    На miljkovic му/ѝ се допаѓа ова.
  14. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.293
    Допаѓања:
    101.377
    Пол:
    Женски
    http://www.youtube.com/watch?v=4A0gftmh ... 66846ADE48

    еве ја песната од серијата, малку понапред ќе ја има ама е преубава. Јас се навлеков на серијава како што одамна се немам навлечено :)
     
  15. Hiii

    Hiii Популарен член

    Се зачлени на:
    5 април 2011
    Пораки:
    1.427
    Допаѓања:
    1.563
    Јас ако ви кажам колку серијата ме удри во глава ќе треба сите да испопагате од столчињата :( :$

    Туку не ми беше поентата ова горе туку сакав да кажам дека ненормално ме копка како ке се смират Јасмин и Саваш.Де некој нека ми го каже барем ова :rofl:
     
    На Ann.94 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. sanjaeva

    sanjaeva Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.389
    Допаѓања:
    87.636
    Јас пак мислев дека си експерт за серииве :)

    ОН.. Што сакаш татко и на Чичек да постигне? Да ја земе за да ја убие или ?
     
  17. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.293
    Допаѓања:
    101.377
    Пол:
    Женски
    Не се секирај одма ќе се смират. :)))
     
    На Hiii му/ѝ се допаѓа ова.
  18. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.963
    Пол:
    Женски
    И оваа Јасемин, па...од детето сопствено си се срами Боже сачувај! Човек треба да се срами од постапките што ги прави, а не од луѓето покрај него/неа, посебно не од дете. Свашта...

    Да не нема случајно услови да го гледа, глупости на квадрат. И требаше да му каже на Саваш дека имаат дете, секој родител треба да го знае тоа, без разлика на околностите.

    Чичек ми е срце и има мн добра душа и ептен ми е жал за неа, само ја шуткаат ваму таму. Гревче!

    Знае ли некој
    дали ќе се премажи и дали ќе има среќен брак?
     
    На musicgirl55 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Hiii

    Hiii Популарен член

    Се зачлени на:
    5 април 2011
    Пораки:
    1.427
    Допаѓања:
    1.563
    Па види сега таа не се страми од нејзиното дете туку од тоа што како ке им објасни на лугето што направила.Сите знаат дека се раздели со свршеникот и нема друг и сега како таа да им рече дека спиеше со некој што прв пат го виде во животот :?: Што ке мислат лугето за неа?Значи таа од тоа се страми а не од детето.
     
  20. happygirl

    happygirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    4.250
    Допаѓања:
    21.740
    Пол:
    Женски
    И јас го загледав филмов. Не дека ми е нешто посебно, но за тепање време е добар :D
    Чичек многу ме нервира, антипатишна ми е уште од почетокот на серијата, а сега пак кога и ќе се заљуби во Саваш, уште повеќе.
    Јасмин има квалитетно деколте, но во лицето не ми е некоја лепотица. Е сега. природна е да, и тоа е добро :)
    Саваш ах...прв пат кога го видов, веднаш ми се допадна. Има некој шарм во него ;)
    Онаа на Ш старата (Надидан) ми е права вештерка со шминката и облеката. :tmi:
     
    На Divinebutterfly му/ѝ се допаѓа ова.