Љубов и Казна (Aşk ve Ceza)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од eemmiilliijjaa, 24 октомври 2011.

 1. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.304
  Допаѓања:
  465
  Уште точно 7 наши епизоди ќе има.
   
 2. d.Darla

  d.Darla Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  661
  Допаѓања:
  157
  Вчера додека се емитуваше епизодата пишаа се ближи крајот, кога вика уште десетина епизоди хехехех. Инаку оригинално траеле повеќе време, на пример 60 мин, не сум сигурна, ама кај нас се кратени и затоа повеќе. Кај и да е ќе завшри и ќе си живеат среќно до крајот на животот :lol:
   
  На dragan4eDR му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.300
  Пол:
  Женски
  Ајде,и тоа ќе помине. :lol:
  Искрејно,мене препрепредосадно мие.Веќе воопшто не ја гледам. :D
   
 4. JuLleE

  JuLleE Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2010
  Пораки:
  4.529
  Допаѓања:
  104.798
  Лицето на Јасмин блеска како зејтин, мислиш со маргарин се мачка.
   
  На daddys.princess и musicgirl55 им се допаѓа ова.
 5. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.021
  Допаѓања:
  8.562
  Пол:
  Женски
  Да,и колку чисто лице има.Ја мачкаат со пудри,креми... :^)
   
 6. TheaEsposito

  TheaEsposito Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  2.459
  Хаха, стварно. И јас го имав приметено ова. :D
   
 7. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.300
  Пол:
  Женски

  хахахахаха :lol: :lol: :rofl: Навистина и е такво. :lol:
   
 8. ice.woman

  ice.woman Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2011
  Пораки:
  149
  Допаѓања:
  46
  Како тоа на најавата кажаа уште десет епизода. Кога на ју тјуб Има уште три наши 6 отприлика. :^)
  Инаку не разбрав како испадна Хасип ага да имал друга жена. Нели е тоа спроти обичаите. :D
   
 9. Saisnalla

  Saisnalla Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2012
  Пораки:
  183
  Допаѓања:
  134
  хаха,па и Јасмин беше спроти обичаите,нели? :)
  бај д веј:за втората жена на Хасип не се ни дознало. Само Шахнур знаела и ја протерала,на тоа завршило,па немало проблеми. Така? :) :)
   
 10. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.144
  Допаѓања:
  38.742
  уште 10 епизоди :)

  а како оди сега? од вторник до сабота или?
   
 11. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.021
  Допаѓања:
  8.562
  Пол:
  Женски
  Не,и понеделник ќе има,ако не лажат , бидејќи во денешната програма пишува вака:

  19:35 ЉУБОВ И КАЗНА - серија
  20:20 БУРНИ ВРЕМИЊА - серија
  21:05 ЕЗЕЛ - серија
  22:15 ПРЕЖИВЕАН - реално шоу :D

  Значи,ќе има од понеделник до петок,сабота нема да има. :!:
   
  На ludoto19 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.144
  Допаѓања:
  38.742
  па изгледа ќе бидат 10 зашто некако скратени ми делуваат. т.е денешната, или дека онака ја гледав само на моменти така ми се виде? :^)
   
 13. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.304
  Допаѓања:
  465
  Од една прават 4 епизоди отсега :D
   
 14. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.899
  Допаѓања:
  9.164
  Пол:
  Женски
  Веројатно се скратени, само пола саат, јас денес не ни успеав да ја видам, крајот го фатив :D |( тие инсертите што ги даваат од наредната епизода.Има репризи, па ако можам ќе видам, ако не, нада :)
   
 15. TheaEsposito

  TheaEsposito Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  2.459
  Во предходната епизода кога заврши даваа инсерти од следната, ама ништо од тоа немаше во новава. Тоа значи дека ептен ја скратиле. Ќе си се изначекаме сега додека да заврши. А + почна и новава серија па да скратат малце и во време.
   
 16. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.144
  Допаѓања:
  38.742
  19:35 ЉУБОВ И КАЗНА - серија

  на Cител вика ова време почнува?
  сега овој ли и е терминот?
   
 17. TheaEsposito

  TheaEsposito Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  2.459
  Пелин ми е срцка. Најубава е од сите во серијава.
   
 18. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.021
  Допаѓања:
  8.562
  Пол:
  Женски
  Досадна е,неморам и да кажувам...се се знае на крајот. |(
  И,конечно Хакан и понуди брак на Чичек,ајде побрзо Јасминке роди си ја ќеркичката,и нека заврши серијава,напнаа. :geek:
   
 19. TheaEsposito

  TheaEsposito Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  2.459
  Уште 5 епизоди!
  Ајдеееееееее...
   
 20. girl.23

  girl.23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  2.129
  Допаѓања:
  1.750
  Ама ме нервира Лара. Ја бараше Чичек, ја доби, сега другарки само да биле. :devil:

  И Сител претераа со кратење и менување термини. |( Што се занесуваат бе? :fubar:
   
  На musicgirl55 му/ѝ се допаѓа ова.