Љубов и Казна (Aşk ve Ceza)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од eemmiilliijjaa, 24 октомври 2011.

 1. Ulata

  Ulata Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2011
  Пораки:
  369
  Допаѓања:
  100
  Ако некој не ја гледаше серијата љубов и казна можеше да ја гледа последната епизода и ќе му беше јасно...глупо ми заврше незнајме дали умре мајка Шахнур незнајме Назан дали остана сама дали Чичек се омажи како и да е редно беше да заврши
   
  На girl-miri му/ѝ се допаѓа ова.
 2. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.642
  Допаѓања:
  19.442
  Пол:
  Женски
  Hм. Nезнам засто турдкиве серии заврсуват неубаво,или тазен крај или без везе ке е крајот....
  Zнам некои филмови со возбудлив крај али овие турскиве нисто посебно.....
  Bарем заврси :clap:
   
 3. S-Sister.91

  S-Sister.91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 август 2010
  Пораки:
  185
  Допаѓања:
  34
  Многу глуп крај. И јас незнам зошто турскиве серии завршуваат неубаво? И ме нервира даваа 20 мин реклами и потоа оп заврши ..... НИшто поебно крајот .... Шахнур сигурно умрела а др кој ги зне што прават :D Да ставиме крај на оваа тема, сега ке се префрлиме на Бурни времиња :rofl:
   
 4. strangewoman

  strangewoman Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  693
  Допаѓања:
  238
  Ау колку глуп крај.
  Џабе чекав да почни, џабе чекав рекламите да поминат, џабе 1 сат потрошив седејќи пред телевизор :|
  Пу.
   
 5. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.539
  По глуп крај да се трудеа немаше да можат да направат
   
 6. girl.23

  girl.23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  2.129
  Допаѓања:
  1.750
  Се согласувам колку беше глупав крајот. |( Можеби и најглуп досега што сум го гледала.

  Навистина разочарувачки. :^)

  А, Сителовци мораа 20мин. да ја тупат со реклами за да кажат ја гледавте големата љубовна приказна... :x

  Ај, шуќур заврши, на раат ќе сме сега. :D
   
 7. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.368
  Допаѓања:
  3.297
  Пол:
  Женски
  Многу глуп крај
   
 8. Ognenija

  Ognenija Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2012
  Пораки:
  384
  Допаѓања:
  583
  Не го бев гледала еден месец, многу го затупија при крајот. Ама ме интересираше како ке заврши и за жал неможев да ја гледам од еден досаден колега на таткоми. :)
  Реприза во недела?
   
 9. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.021
  Допаѓања:
  8.562
  Пол:
  Женски
  Леле,оваа глумицава кога ќе глуми во една серија,крајот е катастрофа.
  Се шалам де,не е до глумицата,до режисерот е .
  Овие си даваа 20 мин. реклами и само 10 мин. крајот,кога се тепаа децата,и куќата ја дадоа и заврши.
  Глупости. |( Па можеа да прикажат каде што Чичек се омажила,Шахнур каде што умира...и со другите личности што се случило. :!:
  Преглуп крај,како БУНТОВНИЧКА.Ама и серијата не беше убава,ајде од почеток,ама после ја отупеа.
  Така да ми е мило што конечно заврши.Слободна сум,имам време за учење порано. :D Ама,само нови и нови излагаат.Ништо чудно ако и Бурни времиња ја гледам редовно. :x :worried:
   
 10. stefigirl

  stefigirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2011
  Пораки:
  325
  Допаѓања:
  122
  девојки бев надвор и не го гледав крајот може некој накратко во 4 5 реченици да ми објасни шо се случи? :*
   
 11. MissElly

  MissElly Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2012
  Пораки:
  148
  Допаѓања:
  100
  Ова се случи :) :
  Јавуз на Саваш му впери пиштол во глава,но Саваш го собори на земја и само што сакаше да пука,полицијата го посоветува да не го прави тоа дека тие ке сределе,Саваш го спушти оружјето,и полиција го уби Јавуз.Хасип дојде на вечера кај Саваш,и се договорија да ги зближат нивните деца.И ГЛАВНОТО:Саваш и Јасмин се зедоа(венчавката не ја дадоа ;( )[Омер и тоа девојчето што го роди Јасмин(со некое глупо име |( ) пораснаа,и си играа покрај дрвото што пред неколку години го насадија Јасмин и Шахнур,(и тоа пораснато)а Саваш подостарен малце :D таму ги потскара (важен се правеше :lol: :lol: )па дојде Јасмин,и тоа беше..
  Поззз :* :*
   
 12. stefigirl

  stefigirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2011
  Пораки:
  325
  Допаѓања:
  122

  AJДЕ ГЛУПОСТИ!
   
 13. savana

  savana Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  1.770
  Допаѓања:
  9.561
  Пол:
  Женски
  Ептен глупаво заврши. Барем малку да се потруделе окулу крајот..
  Без врска, тргнаа на свадба и оп одма после 10 год. :^) и крај.
  Барем да кажеа што стана со Шахнур (најверојатно умре) , со Мустафа нели требаше после 10год да излезе од затвор... Најверојатно снемале пари , па ова им било најлесен и најбрз начин за крајот на серијата. :)
   
 14. LovelyGirl

  LovelyGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2010
  Пораки:
  1.547
  Допаѓања:
  285
  Пол:
  Женски
  Јас пак очекував да ја дадат во невестински фустан Jaсмин, Мустафа како ќе излезе од затвор, Шахнур кога ќе почине, а они се набрзина. Можеше да има подобар крај серијава, ама што е тоа е, важно заврши, доста и беше. :lol:
   
 15. perlaa

  perlaa Популарен член

  Се зачлени на:
  2 декември 2011
  Пораки:
  1.224
  Допаѓања:
  792
  Жал ми е за Саваш ;(
  Нема повеќе да ме манијачи ( не јас него туку тој мене ) :D
   
 16. daddys.princess

  daddys.princess Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2011
  Пораки:
  988
  Допаѓања:
  317
  мн глпава последнава епизода ,,толко време се лигавеа за на крај се у едно да заврши и ништо да не прикажат,мн глупав крај :tmi:
   
 17. BI-44

  BI-44 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 декември 2011
  Пораки:
  810
  Допаѓања:
  299
  конечно завршииии
   
 18. ivinakit

  ivinakit Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2012
  Пораки:
  829
  Допаѓања:
  575
  Пол:
  Женски
  поубаво ке беше да завршеше со свадбата на јасмин и саваш, отколку со децата кои се тепаат за црево :D
   
  На danika му/ѝ се допаѓа ова.
 19. TheaEsposito

  TheaEsposito Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  2.459
  Многу глупав крај. Толку време влечеа за вака да заврши-глупости. Баба Шахнур умре ли? Со Назан што се случи, а со Мустафа? Толку многу прашања кои ни останаа во несознание. Бар да ја дадеа Јасмин во венчаница... Преврзо излезе се.
  П.С. Масал баш ми личи на Јасмин. Таква топчеста во фацата. :D
   
  На Victorian му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.300
  Пол:
  Женски
  Не очекував ваков крај..волку глупав... |( :geek:
  Како и да е,конечно ЗАВРШИ ! :D :D