1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Љубов и Казна (Aşk ve Ceza)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од eemmiilliijjaa, 24 октомври 2011.

  1. LoOnyD

    LoOnyD Популарен член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2009
    Пораки:
    328
    Допаѓања:
    392
    Пол:
    Женски
    Ми се допаѓа серијата ама ми е криво што е со синхронизација зашто сметам дека кога слушаме со оргиналните гласови е многу подобро! плус имаме шанса и да научиме по некој збор. РЕКЛАМИТЕ МЕ ОТЕКОА иако приметувам дека деновиве намалиле еден блок со реклами!
     
  2. Barbica

    Barbica Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2010
    Пораки:
    1.309
    Допаѓања:
    489
    Серијава не ја гледам, не гледам вакви серии.
    Само ми се свиѓа главниот :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove:
     
  3. Sarasweet

    Sarasweet Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2010
    Пораки:
    321
    Допаѓања:
    150
    Прашање до тие што ја гледале серијава. :lol:
    Зошто ја оперираат Чичек во една од епизодите, и што ќе и каже докторот на мајка и откако ќе излезе од салата, па мајка и се онесвестува???
    И крајот ако сака некој во спојлер нека го стави ( со кого ќе остане Чичек на крајот дали ќе се разведе од Саваж, и дали Јасемин и Саваж ќе бидат заедно? :)
     
  4. OnlyGirl1

    OnlyGirl1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2011
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    9
    Па прво мислев да не го гледам ...Ама покрај мајка ми и јас си почнав :D ама ако,интересен ми е ;)
     
  5. Lola-M

    Lola-M Популарен член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2011
    Пораки:
    416
    Допаѓања:
    536
    Ја имате серијата на dailymotion.com несинхронизирана и со српски превод.Јас ја изгледав,што не е за фалење,ама ете , се навлеков :emo:

    Инаку, Чичек ке си најде друг, а Саваш и Јасемин ке бидат заедно како и во секоја сапуница,де.
     
  6. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.635
    Допаѓања:
    4.456
    Пол:
    Женски
    :inlove: :inlove: :inlove: :inlove:

    Murat Yildirim
    [​IMG]

    типов има нешто во погледот!
     
    На Bunny2 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Cacy

    Cacy Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2010
    Пораки:
    2.244
    Допаѓања:
    1.546
    Јас ја гледам и баш ми е интересна :)
    Инаку многу малку епизоди,повеќе кај нас дават реклами |(
     
  8. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.326
    Допаѓања:
    101.567
    Пол:
    Женски
    леле и јас се навелков на серијава. Кажи ми само како ги преживеа епизодите од 37-41?? Ја мислев дека тогас кје ми пресушат солзите !!!
     
  9. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Јас ја загледав :D реков нема да гледам, видов малце информативно и сега ја загледав :rofl: :wasntme: интересна, туку се е интересно човек ако загледа :D па и таа Чичек, се запнала за Саваш |( па не ја сака, кратко и јасно, брее само трча по него |( без усул :rofl: :wasntme:
     
  10. innamylove

    innamylove Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 август 2011
    Пораки:
    379
    Допаѓања:
    226
    На Fallin-ForHisSmile му/ѝ се допаѓа ова.
  11. milicka19

    milicka19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 март 2010
    Пораки:
    402
    Допаѓања:
    117
    Пол:
    Женски

    Надја многу ме нервира :devil: , потсвесно е заљубена во Cаваш баш на една од епизодите што ќе ви ја постирам како исечоци од сцени се не знам ни што така случајно го најдов ако грешам поправетеме ќе видите каде што го бакнува Саваш и каде што Јасмин влегува и ги зачекува. http://www.youtube.com/watch?v=KtN9wnFp9Kc
    Ете толку од “другарството„ како да знаев дека нешто се крие тука. И претходно пишав не може жена да остане рамнодушна по крај онаков прекрасен маж. А за Назан не знам не си во право. Мене напротив многу ми е грев. Во куќата нема право на глас мајка и и ја контролира како да е мало дете и се гушат едноставно со таа традиција. Па и Бора што и мисли Кретен! Битно јас ја изгледав последната епизода да видам дали ќе биде залудно да се гледа или навистина вреди
    Саваш и Јасмин се заедно и имаат и ќерка. Децата ќе пораснат и ќе ги дадат значи малку и како живеат не само happy end се земаат и готово крај на серијата
    Иначе јас почнав да се соживувам Саваш мие прекрасен неможам да му се изнагледам и се внесив во сцените посебно вечерва кога дојде со мечката и буктетот. :D И истовремено мие жал за Чичек. Саваш е многу добар спрема неа и тоа ја предизвика љубовта во неа а и малку Шахнур има влијание тука. За гревота е девојката посебно кога пишуваше дека тој со неговата насмевка носи ведрина во куќата така нешо мислам беше. По крај сето лошо само таа во него гледа надеж и жално е што се разочарува. Сакам да постирате да видам Чичек со кого ќе биде и дали ќе е среќна :)
     
  12. Lola-M

    Lola-M Популарен член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2011
    Пораки:
    416
    Допаѓања:
    536
    :D Ме фати 4 сабајле додека ги изгледав овие критичниве епизоди!А, богами пуштив и некоја солза!
     
  13. Look

    Look Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2011
    Пораки:
    1.034
    Допаѓања:
    884
    Овој Бора што гадно човече! :devil: :puke:
    Како и се умилкува на Назан,а зад грб што и зборува.Глупак!Баш сакам онаа пријателка од Јасмин да успее во намерата за да го уништи.

    За Чичек ептен ми падна жал.Кутрата како си молчи и се си збира во неа.Убаво што покасно ќе се заљуби во друг :lol: иако со Саваш ми се супер пар.
     
  14. Ulata

    Ulata Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2011
    Пораки:
    369
    Допаѓања:
    100
    Иако многу често не ја пратам серијата....морам да кажам дека Јасмин можеби е добра и е позитивен лик во филмот ама не го оправдувам тоа шо го остај детето да живее со баба му па на тоа дете му треба мајка а не баба и незнам како можи да се срами од синот и да не признава дека му е син...јасмин нема шо да се срами треба да му ја кажи вистината на саваш ааа ако не сака да ја кажи па тогаш само нека му кажи дека ее нејзин синн...не можам да сватам какко можи да живее одделено од својот син
     
  15. WhiteAngel

    WhiteAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    2.107
    Допаѓања:
    1.640
    Колку епизоди има серијава??
    Долгометражна ќе биде да не можеш да дочекаш да заврши или нешто пократко??
     
  16. WomanInRed

    WomanInRed Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2011
    Пораки:
    1.605
    Допаѓања:
    1.607
    Па пишува погоре дека има 3 сезони од по 20 епизоди ама кај нив даваат по 2 епизоди во еден ден а кај нас само по една!!
     
  17. Bunny05

    Bunny05 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2011
    Пораки:
    260
    Допаѓања:
    124
    Ме заразија и мене со филмот.Многу ги мразев(мразам) турските серии,ама дома сите ги гледат па сакал нејќел ќе ги гледаш и ти.Среќа заврши лисјата,барем Алириза немора да го слушаме веќе.Инаку Љубов и Казна интересен е,многу ми се слатки Јасмин и Саваш,си одговараат :)
     
  18. WhiteAngel

    WhiteAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    2.107
    Допаѓања:
    1.640
    Се извинувам, не прелистав... Тоа би биле 60 епизоди, а колку што заприметувам сега засега не ги кратат!
    Добро е... издржливо! :)
     
  19. oktavija

    oktavija Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2011
    Пораки:
    232
    Допаѓања:
    100
    Реков не гледам повеќе турски серии и пак оваа ја загледав :?:
     
  20. Beena

    Beena Активен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2011
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    8
    И јас реков веќе не гледам турски серии и кога почна оваа многу се нервирав дома секоја вечер го гледаа. Јас после од што морав фатив една епизода и многу ми се бендиса и сега едвај чекам да почне, ме зарази филмов. А Саваш Балдар е најзгодниот турски актер нема тука што. Најубав е <3 :inlove: :inlove: :inlove:
     
    На Gargamel му/ѝ се допаѓа ова.