Љубов и Казна (Aşk ve Ceza)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од eemmiilliijjaa, 24 октомври 2011.

 1. tace73

  tace73 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  473
  Допаѓања:
  1.252
  Пол:
  Женски
  Јас мислам дека сакале уште една сезона да направат, бидејќи го убација брат му на Саваш, ама им рекле нема веќе пари, завршувајте набрзинка... и така!
   
 2. The-Queen

  The-Queen Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  2.137
  Допаѓања:
  2.420
  Толку многу одолговлекуваа во серијава, за на крај да не знаеме што се случи со останатите. Ништо во глобала не дадоа, кај е Шахнур, Назан со кој е, Мустафа како продолжи после затворот?! Во главно ништо не дознавме.
   
 3. SarahTayMomsen

  SarahTayMomsen Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2011
  Пораки:
  959
  Допаѓања:
  650
  Хух :whew:, конечно заврши.
   
 4. MaCa-J

  MaCa-J Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  604
  Допаѓања:
  133
  Многу глупо заврши. |(
   
 5. pamelche

  pamelche Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  3.458
  Допаѓања:
  9.126
  Еј стварно, завршила. Фала Богу. :whew:
   
 6. jagotka123

  jagotka123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2012
  Пораки:
  1.439
  Допаѓања:
  122
  Пол:
  Женски
  Ќе има ли уште една сезона од серијава?
   
 7. dragan4eDR

  dragan4eDR Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  968
  Допаѓања:
  212
  Пол:
  Женски
  не,заврши засекогаш ;)
   
 8. crtanfilm

  crtanfilm Нов член

  Се зачлени на:
  28 април 2012
  Пораки:
  581
  Допаѓања:
  78
  Глупава серија незнам зошто сите ја гледаа толку |(
   
 9. Lozanoska

  Lozanoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 мај 2012
  Пораки:
  356
  Допаѓања:
  129
  Интересна серија беше... :)
   
 10. BI-44

  BI-44 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 декември 2011
  Пораки:
  810
  Допаѓања:
  299
  Лубов и Казна репризно на сител тв од понеделник во 13:30часот
   
  На I.love.your.lips му/ѝ се допаѓа ова.
 11. I.love.your.lips

  I.love.your.lips Популарен член

  Се зачлени на:
  6 март 2012
  Пораки:
  746
  Допаѓања:
  969
  Саваш е мн. убав ајјјјјјјј.... :lol: :lol: :lol:
   
  На Lady-in-white му/ѝ се допаѓа ова.
 12. crtanfilm

  crtanfilm Нов член

  Се зачлени на:
  28 април 2012
  Пораки:
  581
  Допаѓања:
  78
  Леле дадоа реклама пак ќе го даваат нееееееееееееееееееееееееееееееееееееее!!!!!!!!!!!! :@
   
 13. savana

  savana Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  1.770
  Допаѓања:
  9.561
  Пол:
  Женски
  Од утре повторно ќе ја дадат серијава :tmi:
  Во 13:20 мин. само на сител, незаборавната љубовна приказна на Саваш и Јасмин :lol: не пропуштајте :!:
   
 14. Smurfette.M

  Smurfette.M Популарен член

  Се зачлени на:
  13 септември 2011
  Пораки:
  1.072
  Допаѓања:
  621
  еее стварно сакав да ги гледам првите 2-3 епизоди, ама нема да можам, втора смена сум :)
   
 15. chocolate.chick

  chocolate.chick Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 ноември 2011
  Пораки:
  922
  Допаѓања:
  643
 16. ivinakit

  ivinakit Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2012
  Пораки:
  829
  Допаѓања:
  575
  Пол:
  Женски
  оваа пак почнале да ја даваат, немисе верува :@ :fubar:
   
  На BI-44 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Lady-in-white

  Lady-in-white Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 април 2012
  Пораки:
  352
  Допаѓања:
  53
  Точно Саваш е мноогу убав. :inlove: А за тоа дека пак почнува баш убаво зашо сакам да ги гледам првите четири епизоди. Добар филм ми се допадна ;)
   
 18. TheaEsposito

  TheaEsposito Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  2.459
  Глупости во боја. Ние едвај чекавме да заврши, а овие од почеток ја даваат.
  Господе боже. |(
   
 19. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.642
  Допаѓања:
  19.442
  Пол:
  Женски
  ааааааа :o навистина ли?
  пак од почеток ја дават??
  лелееее бе што им требало... :devil:
   
 20. BI-44

  BI-44 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 декември 2011
  Пораки:
  810
  Допаѓања:
  299
  подорбо да даваат некоја нова серија а тие истите ги даваат по 100 пати абеее :envy: :devil: