Љубов и Казна (Aşk ve Ceza)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од eemmiilliijjaa, 24 октомври 2011.

 1. ivinakit

  ivinakit Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2012
  Пораки:
  829
  Допаѓања:
  575
  Пол:
  Женски

  затоа си ги гледаме на нет, барем сме поштедени од реклами :lol: :lol: а тие нека си репризираат колку сакаат и така цело лето само репризи ке даваат :@
   
  На BI-44 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Elichka

  Elichka Популарен член

  Се зачлени на:
  4 мај 2012
  Пораки:
  230
  Допаѓања:
  525
  Пол:
  Женски
  Пак од почеток?! Нееее. :shake:
  Пак ќе ги слушаме како пискаат? :o
  Не, не, не сакам. Јес да добро беше серијата, ама сихронизацијата.. :tmi:
   
 3. Elenuskaa

  Elenuskaa Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2011
  Пораки:
  1.867
  Допаѓања:
  2.032
  Искрено и мене не ми се свиѓа што пак ја даваат мислам еднаш веќе е гледана и нема потреба од реприза мозеле место серијава да дадат некој друг или пак секојдневно да пуштаат некој игран филм
   
 4. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.021
  Допаѓања:
  8.562
  Пол:
  Женски
  ^ Потполно се согласувам со тебе. Едвај чекавме да заврши, сега пак почнува. -.-''
  Незнам што си мислат, ама знам дека се досадни. Наместо да дадат некој сериски филм, или нешто како на приемр: комедија, тинајџерски, семеен, а овие едно исто, ццц. :fubar: :x
   
 5. TrueStory

  TrueStory Активен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2012
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  11
  Би го бакнал секое влакно од твојата коса! :emo: :rock:
   
  На I.love.your.lips му/ѝ се допаѓа ова.
 6. jagotka123

  jagotka123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2012
  Пораки:
  1.439
  Допаѓања:
  122
  Пол:
  Женски
  Едвај чекав да заврши серијава а тие пак ја даваат отпочеок.
   
 7. badem4e

  badem4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 април 2011
  Пораки:
  330
  Допаѓања:
  117
  Пол:
  Женски
  Од што немаат што да емитуваат почнаа со репризи :@
   
 8. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.642
  Допаѓања:
  19.442
  Пол:
  Женски
  сакате ли да ви каажам што поточно ке се случува во филмот?? :D :D :D :D :D
  лелеееее брее што им требаше,ајде да не го гледавме ама веке е гледан и тоа по 3 ил 4 пати со се репризите...
  местото го зафати на сурвајвар,не е фер :devil: :devil: :devil:
   
 9. CaperucitaRoja

  CaperucitaRoja Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 август 2011
  Пораки:
  468
  Допаѓања:
  315
  Пол:
  Женски
  Би ја цитирала LilBaby од друга тема :rofl: :rofl: :rofl:

  [​IMG]
   
 10. kikav

  kikav Популарен член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  2.711
  Допаѓања:
  2.028
  нема шо да дават истото па истото ај барем старине че се занимаваааат
   
 11. Lovy1

  Lovy1 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2013
  Пораки:
  1.082
  Допаѓања:
  816
  Пол:
  Женски
  Убава серија, само ме нервираа кога ја даваа уште еднаш од почеток |(
   
 12. PrettyDirectionerD

  PrettyDirectionerD Активен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2013
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Itno mi treba ako nekoj znae i ako se sekava kako se vikase likot na slikata i ako moze na kratko da raskaze nekoja negova slucka i vo koja epizoda bila taa slucka ako se sekava (nemora da bide dolga) :worried: :| :( [​IMG]
   
 13. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.296
  Допаѓања:
  45.526
  Пол:
  Женски
  Ја гледав, не беше лоша серија.