1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Љубов и други дроги (Love and other drugs)

Дискусија во 'Филмови' започната од mona.s, 20 јуни 2011.

 1. mona.s

  mona.s Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2011
  Пораки:
  579
  Допаѓања:
  153
  Знам дека ако го имате овај филм гледано веке сте заљубени во него а ако го немате морате да го гледате.Како љубовта победва филмот е комедија и драма...
  Улоги: Jake Gyllenhaal, Anne Hathaway, Oliver Platt.
   

  Прикачени фајлови:

  На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.
 2. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.087
  Љубов и други дроги(Love and other drugs)2010

  Се започнува со секс,но поминуваат се повеќе време заедно.И секако се раѓа љубов.
  Љубовта победува и нели заедно се борат против болеста.
  Убаво филмче,али некако дежа ву.
  6че за филмот.
   
 3. mona.s

  mona.s Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2011
  Пораки:
  579
  Допаѓања:
  153
  Љубов и други дроги(Love and other drugs)2010

  Премнооогу ја сакам глумицата и прејако ми глумеше во филмот,в карај онака е летно филмче
   
 4. mila89

  mila89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  876
  Пол:
  Женски
  Љубов и други дроги(Love and other drugs)2010

  Го пуштив филмот да го гледам и ми го задржа вниманието точно до пола,толку беше, не ми се виде ич интересен а и глумицата неможев да ја гледам, многу ми е грда..
   
 5. mona.s

  mona.s Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2011
  Пораки:
  579
  Допаѓања:
  153
  мене баш ми е посебна убо тело има и карактеристична фаца и е многу слатка :P
   
 6. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.558
  Филмот е преубав а и мене Ен Хатавеј ми е баш убава не знам зошто некои велат дека е грозна |(
   
 7. tigerlady

  tigerlady Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  1.651
  Допаѓања:
  5.420
  Интересна беше приказната, Ен Хатавеј глумеше одличнооооо како и секогаш дефинитивно е една од најдобрите денешни актерки. А Џејки ме изненади јас не го обичам многу ама добар беше.
   
  На mona.s му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.481
  Веќе видено.
  Не е нешто што до сега баш и не е претставено на филмската сцена.
  Така ок, може да помине за да побие досада.
   
 9. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.133
  Допаѓања:
  6.033
  Некако без врска ми беше цел филм, за на крај да се заљубат, глупости. Да не зборам за антипатичноста на Ен Хетавеј, не можам да ја поднесам, ама тоа не тука. Филмов е целовреме.. меѓусебно искористување и животински нагони ептен претерани дури грдо ми беше за гледање, језиво, за на крај као демек од тоа се раѓа љубов. Не знам за такви случаи, знам за обратно. Како и да е, не можев ни да го догледам баш точно до крај, ама знам дека многу досаден и одвратен ми беше. Едино за болеста се натажив малце, ама тоа беше се.
   
 10. Noemi

  Noemi Популарен член

  Се зачлени на:
  7 април 2010
  Пораки:
  1.723
  Допаѓања:
  7.088
  Прекрасен и длабок филм, кој доста реално ја прикажа ситуацијата. Не беше розева бајка, многупати крајот (во реалноста) не би бил таков.
  Филм кој нуди романтика во допир со суровата реалност, без класичното холивудско клише.
  Ми лајк ит.
   
 11. anuskaNESTLE

  anuskaNESTLE Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  1.979
  Допаѓања:
  7.104
  Филмчето ми е одлично, можеби веќе дежа ву, но на свој начин си е посебно сепак. И го обожавам стилот на глумицата во филмот, посебно хулахопките оооффф, какви беа, а глумецот малку на нерви ми одеше ама како и да е, филмот е убав, и вреди да се ѕирне. Прекрасна љубовна приказна :)
   
 12. Shery

  Shery Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.989
  Допаѓања:
  4.848
  Пол:
  Женски
  Мене ми се свиѓа. Има убава порака
   
 13. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.729
  Веќе видено. Според мене ништо ново и интересно, за жал.
  Мислам дека тоа што го изгледав филмов беше залудно трошење на време...
   
 14. happygirl

  happygirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  4.261
  Допаѓања:
  21.858
  Пол:
  Женски
  Го гледав филмов пред некое време и ми се допадна, искрено. Уште повеќе се воодушевив на глумата на Ен. Ја ставам меѓу моите омилени актерки.
   
 15. Neytiri

  Neytiri Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.289
  Допаѓања:
  2.457
  На моменти ми беше толку досаден што посакував да го исклучам, но издржав до крај и сум далеку од воодушевена. Не го препорачувам :Down:
   
  На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.
 16. mysterious

  mysterious Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2010
  Пораки:
  1.491
  Допаѓања:
  2.661
  Па со оглед на тоа дека ја обожавам Ен Хатавеј,го изгледа филмот да. Добар спој се со тој глумецот,го заборавив како се вика. Добар е филмот,само што пораката е веќе видена. Нема такво нешто како секс бадис. На пример,овој ми е подобар од No strings attached,а иста тема имаат. Како полично,со повеќе чувства да е овој. Во секој случај,што ќе седам два саати на фб,барем вака мозокот на паша. :)
   
 17. Tiki-lolipop

  Tiki-lolipop Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2013
  Пораки:
  936
  Допаѓања:
  1.284
  7/10 ! Интересен филм :D Глумецот ми е многу убав.. Малку трагичен и тажен али сепак една 7 од мене :)
   
  На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.
 18. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  7.908
  Допаѓања:
  48.026
  Пол:
  Женски
  Го гледав само поради Актерот Џек кој беше како и секогаш одличен, филмот не ми остави којзнае каков впечаток, не би го препорачала
   
 19. Евроазија

  Евроазија Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 декември 2022
  Пораки:
  882
  Допаѓања:
  2.361
  Пол:
  Женски
  9.5/10 би го оценила филмов,само поради Anne:D