1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Љубов и одмазда (Menekşe ile Halil) [Канал 5]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од nedzma, 9 октомври 2010.

 1. nedzma

  nedzma Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  688
  Допаѓања:
  192
  Пол:
  Женски
  Ја следите ли оваа турска серија? Што мислите за неа? :)
   
 2. femina.sk

  femina.sk Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2010
  Пораки:
  137
  Допаѓања:
  144
  Ја имам гледано серијата и како и сите други турски серии и овој ќе има тажен крај..Халил ќе умре.. :)
   
 3. nedzma

  nedzma Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  688
  Допаѓања:
  192
  Пол:
  Женски
  да така е гледав нешто на youtube Халил ќе умре :( а Менекше изгледа трудна ќе биде
   
 4. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.223
  Леле каков крај, ме разочара! ова Турциве само тажни краеви прават! глупости! ;(
   
 5. nedzma

  nedzma Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  688
  Допаѓања:
  192
  Пол:
  Женски
  Ма, колку се изнервирав на крајот..
  па Халил не заслужи да умре, душичка беше.. :(
   
 6. maca99

  maca99 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  1.688
  ;(
  Колку жално заврши го обожавав Халил цел живот патеше,се бореше и бореше си ја најде и мајка му ,се средија среќни све .... ;( значи овие турскиве веќе знаеме дека со тажен крај се :(
   
 7. BI-44

  BI-44 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 декември 2011
  Пораки:
  960
  Допаѓања:
  469
 8. TeaB

  TeaB Популарен член

  Се зачлени на:
  11 август 2010
  Пораки:
  1.868
  Допаѓања:
  543
  Јас го загледав, но чим ќе има тажен крај не го гледам веќе.
   
 9. ivinakit

  ivinakit Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2012
  Пораки:
  829
  Допаѓања:
  576
  Пол:
  Женски
  случајно ја фатив денешната епизода, интересна серија е изгледа :lol:
  ме интересира оваа Зејнеп, нели е Принцезата Изабела од величенствениот само без силикони :D
   
 10. Danilela

  Danilela Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2010
  Пораки:
  2.256
  Допаѓања:
  1.807
  Вие што сте ја гледале серијата веројатно знаете за што се работи. Ама јас не сум ја гледала, и вака на почеток многу ми е слична со "Имотот на дамата". Да не кажам иста! :^) Само што тука има плус еден брат и баба :lol: Ако сум во право, тогаш :puke: Аман веќе со тоа копирање на сериите.
   
 11. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.554
  Да има многу голема сличност до Имотот на дамата, но само почетокот.
  А оној мажот на Менекше ( Шефкет од Кога лисјата пагаат ) значи секаде мора да глуми благо ретардиран, ќе почнам да си мислам де и во приватниот живот е таков :lol:
  Серијата ја гледам зараги глумецот Kıvanç Tatlıtuğ заљубена сум во него :inlove:
  [​IMG]

  [​IMG]

  Е сега кога прочитав дека
  ќе умрел ми се одмили серијата :^)
   
  На BI-44 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.300
  Пол:
  Женски
  Кога `авторот` на темава не ставил основни податоци за серијата,ај барем кажете вие што ја гледате. :)
   
 13. crtanfilm

  crtanfilm Нов член

  Се зачлени на:
  28 април 2012
  Пораки:
  581
  Допаѓања:
  79
  Не ја гледав мајка ми ја гледаше затоа знам |(
  менекше е турчинка што живее во германија со родителите баба и и браќата. Татко и и едниот брат се насилници. Менекше работи во слаткарница и таму се заљубува во Халил тој работи со неа. Ама дома и не го сакаат зошто е босанец. НЕа ја тераат сосила да се мази за мустафа зошто тој има пари ама мустафа е психопат. Таа ќе избега со Халил во турција и таму ќе ги бркаат брат и и Мустафа а Халил исто го бркаат некои луѓе со нив има нерасчистени сметки од минатото. И цела серија е со бркање. После станува богат работи во големата фирма. Менекше ќе се смири со татко и и брат и кога тие ќе видат дека мустафа е луд ама Мустафа нема да ги остава на мира, ќе ја силува Менекше а после ќе го убие Халил и татко му, богаташот. На крај менекше ќе чека бебе од Халил.
   
 14. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  5.387
  Допаѓања:
  54.545
  Пол:
  Женски
  Крајот беше типичен, како што тргнало се вакви тажни краеви со умирачки ке прават Турциве или пак ќе оставаат недовршени работи.