1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Љубов кон другарка

Дискусија во 'Сингл' започната од Filippp995, 30 јуни 2015.

 1. Filippp995

  Filippp995 Нов член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2015
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Машки
  Здраво на сите, нов сум на форумов, така што, ако згрешам нешто, не ми замерувајте.

  Вака, постои една личност во мојов живот во која веќе подолго време сум заљубен. Некои 2 години од прилика. Девојчето ми е другарка, на иста возраст сме. Моментално она има некој, ама не е ништо сериозно. Се знаеме долго време, знаме скоро се еден за друг. Јас никогаш и немам дирекно кажано дека ја сакам, ама тоа е повеќе од очигледно, она сама си сфати и во неколку наврати ми има кажано дека нема шанси ништо меѓу нас да има повеќе од пријатели.

  Во меѓу време и јас си терам се најнормално си се забавувам и со други, ама ништо озбилно не сум имал, не е ни битно тоа.. Последниов период со неа и слабо се гледаме поради обврски, ама јас од глава не ја вадам. Како би постапиле вие во моја позиција? Знам дека наједноставно решение е да се оттргнам од неа и да ја заборавам, ама не ми се откажува некако така лесно, стварно ми е важна.. :D
   
  На denisa0801 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. teffi.tkm

  teffi.tkm Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 април 2015
  Пораки:
  121
  Допаѓања:
  36
  Пол:
  Женски
  Искрено нема многу што да се направи ако не сакаш веднаш да ја заборавиш почекај да видиш дали нејзиниот став ќе се промени ако не почитувај го тоа е најважно за женските

  Јад сакав да прашам како да знам дали еден другар кој можам да речам дека ми е и најдобар ме свиѓа. Значи се знаеме скоро четири години одиме во школо заедно и стално бил добар со мене сме се зафркавале дека сме маж и жена и такви работи и сеа требаше да излезам со едно дете и тој разбрал од другарка ми и таа кога му кажала тој рекок па добро шо да праам ако излага со дечко и (а нема врска не ми е дечко прв пат излегов на кафе со него)да плачам.Потоа и мене ми пиша и ми рече добро излези ама пази што правиш ахаахах а никогаш не ме поканил на кафе дури имам чувство дека се срами да излезе со мене дали за да не го видат други или не знам што.Дали јас да бидам прва или не за да не испаднам глупа ако ме одбие фала на сите позззз
   
 3. RecklessGirl

  RecklessGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2015
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  75
  Пол:
  Женски
  Ако ти е важна и не сакаш да ја изгубиш, мислам дека треба да си бидете на level: пријатели.. Најди некоја што ќе ти ги оттргне мислите. Имам и јас вака другар се мачи со неа ама не добива ништо освен изгубено време.. И кога веќе спомна дека имала некој, може ќе стане сериозна врската не се знае, ама и да е сериозно и да не е не им расипувај :)
   
  На Ekstaza му/ѝ се допаѓа ова.
 4. butterfly*

  butterfly* Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2015
  Пораки:
  1.562
  Допаѓања:
  1.906
  Пол:
  Женски
  I jas imav drugar so koj bev mn mn bliska,nonstop bevme zaedno.No go primetiv deka saka nes poveke,mu kazav deka nema sansi nis dr osven prijatelstvo,i ako napravi nes mozno e samo da ne postoi prijatelstvoto.Pomina vreme bevme bliski ko sekogas sto bevme, i na kraj koga ja sretnav ljubovta na mojot zivot ovoj pameten nitu da razgovara so mene direkt mi se pusti ko za smekanje......Mu se nalutiv i nitu sme bliski,nitu na maturska go pokaniv,eve se omaziv i pak ne go pokaniv.No jas go opomenav a toj samiot si bese kriv,taka da ako ne sakate nekoj da izgubite razmislete sto ke napravite pozz
   
  На Ekstaza му/ѝ се допаѓа ова.
 5. SeaMermaid

  SeaMermaid Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2015
  Пораки:
  1.138
  Допаѓања:
  14.422
  Пол:
  Женски
  Се наоѓам во иста ситуација,заљубена сум во другар и ние сме на иста возраст.Досега индиректно ми има покажано дека ме сака,но игра со мене топло-ладно.Во моментов сме скарани,но не сакам да го изгубам.Ни од глава ни од срце не ми излегува.
   
 6. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  13.121
  Допаѓања:
  76.434
  Пол:
  Женски
  Не знам досега што се има случено со тој случај, но многу ме потсетува на она што го имавме со бившиот, така да можам да кажам, ако девојчето има некој друг, колку и да ти е важна мора да се откажеш од неа. Можеби е тешко, но не е невозможно.
  За да можам на ова да одговорам, треба да знам повеќе детали како тој се однесува со тебе. Спрема ова напишаново, би те советувала да не избрзуваш и да не му кажуваш ништо ако не си сигурна.

  Ако му значиш нема да си игра топло-ладно.
   
 7. Lilik

  Lilik Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јули 2022
  Пораки:
  558
  Допаѓања:
  6.243
  Пол:
  Женски
  Mnogu nezgodna situacija