1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Љубов меѓу момче од различна вера

Дискусија во 'Канта' започната од N1ky, 23 мај 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. N1ky

  N1ky Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 март 2012
  Пораки:
  122
  Допаѓања:
  25
  Што мислите вие за ваквата љубов(девојчето да е од една вера а момчето од друга вера и обратно)? Мислите ли дека таквата љубов успева?

  Јас мислам дека верата не би требало да биде граница но сепак е тешко. Во такво општество живееме и навистина ми е жал поради тоа.
   
 2. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.007
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.