1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Љубов...

Дискусија во 'Канта' започната од enijov, 31 декември 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. enijov

    enijov Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 декември 2012
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    21
    Пол:
    Женски
    сакам да прашам како да придобијам некое момче... неам симпатија... последната ја исфрлив од срцето пред неколку дена
     
  2. Saya

    Saya Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2011
    Пораки:
    1.190
    Допаѓања:
    5.551
    Како ја исфрли бе девојче, ко камен у бубрег? :D

    Шала на страна, зошто едноставно не уживаш сама/со пријателите? Зошто мислите дека за да бидете среќни секогаш е потребен дечко?
     
    На cveke123 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Ammy.Lee

    Ammy.Lee Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2011
    Пораки:
    1.995
    Допаѓања:
    2.279
    Пол:
    Женски
    ^^ Затоа што има 11 години :D
    Еден мој совет,немој да бараш дечко или да трагаш по симпатија дозволи тие да те најдат ама не сега барем уште 2-3 години :)
    Биди дете дури можеш.Јас на 11 години,криенка и куц камен си играв.
     
  4. Katerinceee

    Katerinceee Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    814
    Допаѓања:
    1.230
    Пол:
    Женски
    Јас имам дванаесет години.Досега сум имала четворица симпатии.Првиот ми беше во прво одделение и до ден денес ми е во срцето,врориот во трето,третиот и четвртиот ми беа во 2012 год.Сите мои другарки имаат симпатии а некои и дечковци.Имав ама веќе немам,сватив дека ми е рано да се замарам со такви работи.Живеј си го животот,дружи се со другарките,шетај,излегувај,учи...Има околу тебе многу работи со кои ќе можеш да се занимаваш.Јас не ти велам да немаш-не ме сваќај погрешно.Но после кога ќе пораснеш ќе се каеш зошто не си ги живеела тинејџерските години со другарките и во слобода.Уживај,ако сакаш да имаш некој симаптија само така нека ти е,а уште сега толку многу да се опседнуваш со тоа НЕ! :*
     
    На Ammy.Lee му/ѝ се допаѓа ова.
  5. sm1zla

    sm1zla Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2011
    Пораки:
    730
    Допаѓања:
    307
    Пол:
    Женски
    ЉУБОВ?!?!?! не фала...хаха јас не верувам во тоа ;)
     
    На Katerinceee му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.