1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Љубов...

Дискусија во 'Канта' започната од enijov, 31 декември 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. enijov

  enijov Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 декември 2012
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  21
  Пол:
  Женски
  сакам да прашам како да придобијам некое момче... неам симпатија... последната ја исфрлив од срцето пред неколку дена
   
 2. Saya

  Saya Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2011
  Пораки:
  1.190
  Допаѓања:
  5.551
  Како ја исфрли бе девојче, ко камен у бубрег? :D

  Шала на страна, зошто едноставно не уживаш сама/со пријателите? Зошто мислите дека за да бидете среќни секогаш е потребен дечко?
   
  На cveke123 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Ammy.Lee

  Ammy.Lee Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2011
  Пораки:
  1.995
  Допаѓања:
  2.279
  Пол:
  Женски
  ^^ Затоа што има 11 години :D
  Еден мој совет,немој да бараш дечко или да трагаш по симпатија дозволи тие да те најдат ама не сега барем уште 2-3 години :)
  Биди дете дури можеш.Јас на 11 години,криенка и куц камен си играв.
   
 4. Katerinceee

  Katerinceee Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  814
  Допаѓања:
  1.230
  Пол:
  Женски
  Јас имам дванаесет години.Досега сум имала четворица симпатии.Првиот ми беше во прво одделение и до ден денес ми е во срцето,врориот во трето,третиот и четвртиот ми беа во 2012 год.Сите мои другарки имаат симпатии а некои и дечковци.Имав ама веќе немам,сватив дека ми е рано да се замарам со такви работи.Живеј си го животот,дружи се со другарките,шетај,излегувај,учи...Има околу тебе многу работи со кои ќе можеш да се занимаваш.Јас не ти велам да немаш-не ме сваќај погрешно.Но после кога ќе пораснеш ќе се каеш зошто не си ги живеела тинејџерските години со другарките и во слобода.Уживај,ако сакаш да имаш некој симаптија само така нека ти е,а уште сега толку многу да се опседнуваш со тоа НЕ! :*
   
  На Ammy.Lee му/ѝ се допаѓа ова.
 5. sm1zla

  sm1zla Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2011
  Пораки:
  730
  Допаѓања:
  307
  Пол:
  Женски
  ЉУБОВ?!?!?! не фала...хаха јас не верувам во тоа ;)
   
  На Katerinceee му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.