1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Љубомора

Дискусија во 'Канта' започната од marija.directioner, 21 октомври 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. marija.directioner

  marija.directioner Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 октомври 2012
  Пораки:
  108
  Допаѓања:
  24
  Кога за првпат почувствувавте љубомора? Како? Кон кого и зошто? Кажете нешто за љубомората. Зошто постои љубомората? Има ли љубоморни на вас? :worried:
  [mod-dupla:rksrd5f0][/mod-dupla:rksrd5f0]
   
 2. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.897
  Па лани кога учев историја многу и кога наставничката кажа дека една ке ја испрати на напревар и јас тогаш од интерент читав години и кога ја испитуваше јас се повеке кажував од неа...
  Најчести птичини за љубомора..
  Страв од загуба.
  Сомнеж или лутина поради предавство.
  Низок степен на самопочит и тага поради загубата.
  Несигурност и осаменост.
  Страв од загуба на саканата личност заради некој поатрактивен.
  Недоверба.
  љубомората е болест и нема лек.
  и од мани таа момичка кога мене ме пратија на натпреварот ми беше лудо љубоморна и кога постигнав 1 место толку беше вејке викааа по дома кршела.. :D :D нејзина „најверна другарка„ми кажа...
  [​IMG]
  има кога и на девојчиња сум била љубоморна а на момчиња досега не (мала сум) :) :D :D
   
 3. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.150
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.