Љубомора

Дискусија во 'Канта' започната од marija.directioner, 21 октомври 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. marija.directioner

  marija.directioner Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 октомври 2012
  Пораки:
  108
  Допаѓања:
  24
  Кога за првпат почувствувавте љубомора? Како? Кон кого и зошто? Кажете нешто за љубомората. Зошто постои љубомората? Има ли љубоморни на вас? :worried:
  [mod-dupla:rksrd5f0][/mod-dupla:rksrd5f0]
   
 2. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.894
  Па лани кога учев историја многу и кога наставничката кажа дека една ке ја испрати на напревар и јас тогаш од интерент читав години и кога ја испитуваше јас се повеке кажував од неа...
  Најчести птичини за љубомора..
  Страв од загуба.
  Сомнеж или лутина поради предавство.
  Низок степен на самопочит и тага поради загубата.
  Несигурност и осаменост.
  Страв од загуба на саканата личност заради некој поатрактивен.
  Недоверба.
  љубомората е болест и нема лек.
  и од мани таа момичка кога мене ме пратија на натпреварот ми беше лудо љубоморна и кога постигнав 1 место толку беше вејке викааа по дома кршела.. :D :D нејзина „најверна другарка„ми кажа...
  [​IMG]
  има кога и на девојчиња сум била љубоморна а на момчиња досега не (мала сум) :) :D :D
   
 3. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.729
  Допаѓања:
  5.142
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.