1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Љубоморни пријатели/соседи

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Kristina.R, 9 февруари 2013.

  1. Kristina.R

    Kristina.R Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2012
    Пораки:
    317
    Допаѓања:
    65
    Пол:
    Машки
    Во мојот круг иам многу љубоморни соседи и пријатели понекогаш кога кје ми се оштети нешто мислам дека ми го урочуваат :lol: има некој ваков во друштво/зграда
     
  2. FamousGirl

    FamousGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2013
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    2
    Има. :D
    Јас имам една т.н. пријателка, многу ми беше блиска додека не почна за се да ме критикува бидејќи ми е љубоморна... Може некој ќе си помисли дека не ми љубомори, туку дека е во право што ме критикува. И јас така мислев се додека многу пријателки и пријатели не ми потврдија дека е љубоморна...
    Кога ќе се сетам низ колку работи сме поминале заедно за на крај вака да завршиме, ми се гади... :puke: ;(
     
  3. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.806
    Допаѓања:
    25.079
    Пол:
    Женски
    I jas imav edna ljubomorna prijateka :devil: znaci izleguvase so sekoj decko sto kje go fatev :devil: . Ajde za onie koi mi bile minlivi ne mi bilo ni bitno , se muvala ok jas raskinuvam so deckoto civilizirano , potoa oni se fakjaat i happy end . Granicite gi pomina koga imavme polaganje za eksterno vo cetvrta godina sredno . Jas bremena cetvrti mesec , ona se osmeluva da mu se pusta na mm 8-| ? Ok ne mi bila pred oci , ama ja videle mnogu drugari i drugarki koi mi kazaa i vo koi imam doverba den denes . Ok ajde , se zanela ne i zameriv . Po ova se fati so moj bivsi koj me imase izvarano so nea . Pred polaganjeto na drzavna matura , razbrav deka ovie raskinale , i da ovoj pat NAVISTINA pretera sto si dozvoli pred moi oci da se obiduva da go smuva mm , a nie so dvomesecno bebe doma :fubar: . Jas i mm se poglednavme :^):^) i ovoj me gleda ke mi pukne tikvata :D i taka i bese . I kazav se sto mi lezese na dusickava moja :D od togas ja nemam videno . Ili se omazila ili uspesno se krie od mene :D imase i uste edna vakva , ama mi bese samo poznanicka , voopsto ne sum se druzela so nea . Iskreno za ovaa i zal mi bese ima operacii na oci praveno i mnogu teski momenti pominato , pa i ne i zamerav mnogu mnogu , a dodusa , na mm se nema pustano , samo na bivsite deckovci :D . Sega znam deka si e srekjna so momentalniot decko , i se nadevam deka taka ke prodolzat :)
     
    На Mia.MGK, the drummer и buba4e89 им се допаѓа ова.
  4. Zeynep

    Zeynep Популарен член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2015
    Пораки:
    784
    Допаѓања:
    1.100
    Пол:
    Женски
    Таа не ти била пријателка туку најголема непријателка.Да бев на твое место уште првиот пат ќе и покажев|(
    И јас сум имала една таква другарка демек додека не сфатив дека всушност не ми е.Иако беше христијанка,многу се заимавме од осмо оделение па ја оставив во четврта година :DМногу ја сакав како сестра,многу работи сум направила за неа,дење ноќе бевме заедно или таа кај мене или јас кај неа.
    Љубомореше што секое машко што ќе и се допаднеше мене ќе ми пишеше а таа ми го имаше пасвортот :rofl:
    И кога требаше да излевам со бившиот секогаш сакаше да иди со нас мислам еднаш двапати океј е ама ламба на нас не ни требаше ;(
    И ми здосади што на крај ептен стана многу себична па се одлечив од неа без ниеден збор да и кажам,колку ми е помирна главата отогаш сум требала и порано да го прекинам тоа "пријателство".
     
    На CrazyGirl15 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Queen8

    Queen8 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2018
    Пораки:
    4.279
    Допаѓања:
    20.711
    Пол:
    Женски
    Љубомора постои речиси секаде, најдобро е да ги игнорирате таквите личности, кога ќе забележите дека се љубоморни, а и пред да се зближите со некој, прво изанализирајте добро за каква личност станува збор.
     
    На Lovelybaby<3, Недопирлива5 и Aleksandra9999 им се допаѓа ова.
  6. edna_malecka

    edna_malecka Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2018
    Пораки:
    3.894
    Допаѓања:
    14.690
    Пол:
    Женски
    Јас кога приметувам дека некој ми е љубоморен за инат сум најсреќна и све нај нај.
    Нека цркнат бе.