1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ќерката на мојата најдобра пријателка (Дороти Кумсон)

Дискусија во 'Книги' започната од Juicy, 8 октомври 2011.

 1. Juicy

  Juicy Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2010
  Пораки:
  1.749
  Допаѓања:
  9.857
  Пол:
  Женски
  Ќерката на мојата најдобра пријателка - Дороти Кумсон
  [​IMG]

  Камрин Матика живее без обврски – една роденденска честитка тоа засекогаш ќе го промени. Камрин Матика и Адела Бренон се најдобри пријателки кои мислеле дека ништо нема да може да ги раздвои – се додека Адела не сторила нешто незамисливо и спиела со вереникот на Камрин, Нејт. Кога Камрин ја отрива вистината за нивното предавство, одлучува никој од нив веќе никогаш да не го види. Така започнува тешкото патување кое Камрин ќе ја води кон простувања, љубов, одговорности и, на крајот, подобро разбирање на себеси.

  Книгава е преубава, тие што ја немаат прочитано а сакаат убави книги обавезно да ја прочитаат.
  Дали и вас ви се допадна многу?
   
  На elka.timova и DeRose им се допаѓа ова.
 2. Blondydevil

  Blondydevil Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 мај 2011
  Пораки:
  81
  Допаѓања:
  45
  Една од моите омилени дефинитивно.... ја читав поодамна, и многу ми се допадна... :) за разлика од Колачиња за појадок, исто од Дороти Кумсон, оваа е многу подобра, топло ја препорачувам !!! :*
   
  На elka.timova и violin им се допаѓа ова.
 3. mikela

  mikela Активен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2011
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  1
  sakam da citam ama tesko preporacuvam knigi..jasno mi e deka sekoj ima razlicen vkus, posebno koga se knigite vo prasanje... najmnogu gi sakam ruskite klasici i navistina sakam da citam za mnogumina "zdodevni" knigi...sepak, ovaa knigicka voopsto ne me ostavi ramnodusna... mnogu interesna nesekojdnevna tema nabiena so ubavi emocii... prikazna za ljubovta i zivotot...onie koi se podgotveni da go oblagorodat svoeto srce, makar i za moment, neka ja procitaat, nema da pogresat... :)
  [mod-kirilica:18aeuz9i][/mod-kirilica:18aeuz9i]
   
  На elka.timova му/ѝ се допаѓа ова.
 4. bube88

  bube88 Активен член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2012
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  1
  Ја читав на одмор, одлична книга.
   
  На elka.timova му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Stoimenovska

  Stoimenovska Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2011
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  2.181
  Имам слушнато за книгата, но оваа статија ме изненади и ме мотивира да ја прочитам! :) И ќе ја прочитам :P
   
 6. blue.jeans

  blue.jeans Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2012
  Пораки:
  142
  Допаѓања:
  35
  Многу ми се допадна и мене ми е една од омилените . :)
   
 7. anuska85

  anuska85 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2012
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  9
  имам една мана да секоја книга што ќе ми се допадне ја прочитам бар уште еднаш :D не знам зошто ама секој нареден пат ми е исто ако не и поинтересна од предходниот затоа што секогаш наидувам на некое ново откритие,нешто на што во тој даден момент додека сум ја читала не сум го проанализирала доволно .....ај да не филозофирам... :lol:


  За книгата имам само пофални зборови-прекрасна е едноставно се соживеав со ликот на Камрин и Теган ,изобилува со емоции -јас колку пати поново да ја читам секогаш ке плачам на оваа книга,на судбината што му ја одредил животот на тоа девојче и на неговата зрелост да се справи со се.Исто така ликот на Камрин ми е доста интересен се изнасмеав на ситуациите во кои знаеше да се вплетка и на начинот на кој се справуваше со проблемите .


  ЗНАЧИ ТОПЛО ВИ ЈА ПРЕПОРАЧУВАМ ДА СИ ЈА ПРОЧИТАТЕ :rock:
   
  На elka.timova му/ѝ се допаѓа ова.
 8. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  7.322
  Допаѓања:
  47.445
  Пол:
  Женски
  поубава книга немам прочитано. Да се смееш и да плачеш во исто време. Ми требаа 2 недели а земам друга книга. Секој треба да ја прочита.
   
  На elka.timova му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  734
  Пол:
  Женски
  Се кааааам :( ја почнаав на почетоокот како нешо ја изневеруваа таа другаракатаа со маж и и ја баталииив а баш сакав да ја прочитам
   
  На elka.timova му/ѝ се допаѓа ова.
 10. butterfly33

  butterfly33 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2012
  Пораки:
  1.252
  Допаѓања:
  1.094
  Си ја купив лани од саемот во Скопје и можам да кажам дека е одлична книга. Од истата авторка во план ми е да ја прочитам и Колачиња за појадок :)
   
  На elka.timova му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Anika133

  Anika133 Активен член

  Се зачлени на:
  3 септември 2012
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  3
  Дефинитивно најубавата книга што ја имам прочитано. Премногу емоции собрани на едно место.
  совршество!!!
   
 12. thegirl2

  thegirl2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 март 2011
  Пораки:
  155
  Допаѓања:
  39
  Ја зедов книгата почнав да ја читам само никако да најдам време да ја дочитам.Сите викаат дека е многу убава и ја фалат па сега ко ќе ја прочитам ќе видиме каков впечаток ќе ми остави :P
   
 13. Belatrix

  Belatrix Активен член

  Се зачлени на:
  3 септември 2012
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  8
  Ептен ме бендиса, една од најдобрите книги што ги имам прочитано.
   
 14. Marija0505

  Marija0505 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 септември 2012
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  3
  Книгата ја прочитав во еден здив, преубава и толку мн измешани емоции во едно.......ја купив на саем на книгата и мислам дека воопшто не згрешив Ч)
   
 15. strangewoman

  strangewoman Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  709
  Допаѓања:
  304
  Само убави зборови можам да напишам за книгава.
  Полна со емоции. Истовремено предизвикува и радост и тага :)
  Далеку поголем впечаток ми остави оваа книга, отколку Колачиња за појадок. Од срце ја препорачувам на сите да ја прочитате :)
   
 16. smooch

  smooch Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2011
  Пораки:
  838
  Допаѓања:
  3.641
  Пол:
  Женски
  Интересна, брза за читање. Ја препорачувам прочитајте ја, ќе се смеете и плачете во исто време.
   
 17. inuska

  inuska Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2010
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  53
  Пол:
  Женски
  Ја земав минатото лето на одмор со мене заедно со првиот дел од Господарот на прстените. И си реков бидејќи е помала, прво неа ќе ја прочитам. Искрено, планот ми беше еден саат во денот да одвојам на книгава, но штом ја фатив неможев да ја испуштам од рака.. Нешто фантастично, полно со емоции и реално прикажани случки.. Книгата ми е една од омилените и една од оние кои ме оставиле без зборови. :)
   
 18. Butterfly14

  Butterfly14 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2013
  Пораки:
  757
  Допаѓања:
  455
  Оваа ми беше првата книга која што ја читав од Дороти Кумсон и воедно и моја омилена.Прекрасна приказна, Теган е срцка.
   
 19. Juliaa

  Juliaa Активен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2013
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  9
  Најубавата книга што ја имам прочитано. Многу ми се допадна односот што го имаат Камрин и Теган. Препорачувам да ја прочитате !!!
   
 20. kikikikirika

  kikikikirika Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2011
  Пораки:
  1.617
  Допаѓања:
  2.990
  Пол:
  Женски
  КОј е издавач на книгата во Македонија? Каде може да ја купам?