1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ќерката на мојата најдобра пријателка (Дороти Кумсон)

Дискусија во 'Книги' започната од Juicy, 8 октомври 2011.

  1. Juicy

    Juicy Популарен член

    Се зачлени на:
    16 декември 2010
    Пораки:
    1.812
    Допаѓања:
    11.127
    Пол:
    Женски
    Ќерката на мојата најдобра пријателка - Дороти Кумсон
    [​IMG]

    Камрин Матика живее без обврски – една роденденска честитка тоа засекогаш ќе го промени. Камрин Матика и Адела Бренон се најдобри пријателки кои мислеле дека ништо нема да може да ги раздвои – се додека Адела не сторила нешто незамисливо и спиела со вереникот на Камрин, Нејт. Кога Камрин ја отрива вистината за нивното предавство, одлучува никој од нив веќе никогаш да не го види. Така започнува тешкото патување кое Камрин ќе ја води кон простувања, љубов, одговорности и, на крајот, подобро разбирање на себеси.

    Книгава е преубава, тие што ја немаат прочитано а сакаат убави книги обавезно да ја прочитаат.
    Дали и вас ви се допадна многу?
     
    На elka.timova и DeRose им се допаѓа ова.
  2. Blondydevil

    Blondydevil Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 мај 2011
    Пораки:
    81
    Допаѓања:
    46
    Една од моите омилени дефинитивно.... ја читав поодамна, и многу ми се допадна... :) за разлика од Колачиња за појадок, исто од Дороти Кумсон, оваа е многу подобра, топло ја препорачувам !!! :*
     
    На elka.timova и violin им се допаѓа ова.
  3. mikela

    mikela Активен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2011
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    1
    sakam da citam ama tesko preporacuvam knigi..jasno mi e deka sekoj ima razlicen vkus, posebno koga se knigite vo prasanje... najmnogu gi sakam ruskite klasici i navistina sakam da citam za mnogumina "zdodevni" knigi...sepak, ovaa knigicka voopsto ne me ostavi ramnodusna... mnogu interesna nesekojdnevna tema nabiena so ubavi emocii... prikazna za ljubovta i zivotot...onie koi se podgotveni da go oblagorodat svoeto srce, makar i za moment, neka ja procitaat, nema da pogresat... :)
    [mod-kirilica:18aeuz9i][/mod-kirilica:18aeuz9i]
     
    На elka.timova му/ѝ се допаѓа ова.
  4. bube88

    bube88 Активен член

    Се зачлени на:
    2 јуни 2012
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    1
    Ја читав на одмор, одлична книга.
     
    На elka.timova му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Stoimenovska

    Stoimenovska Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2011
    Пораки:
    916
    Допаѓања:
    2.182
    Имам слушнато за книгата, но оваа статија ме изненади и ме мотивира да ја прочитам! :) И ќе ја прочитам :P
     
  6. blue.jeans

    blue.jeans Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2012
    Пораки:
    142
    Допаѓања:
    35
    Многу ми се допадна и мене ми е една од омилените . :)
     
  7. anuska85

    anuska85 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2012
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    11
    имам една мана да секоја книга што ќе ми се допадне ја прочитам бар уште еднаш :D не знам зошто ама секој нареден пат ми е исто ако не и поинтересна од предходниот затоа што секогаш наидувам на некое ново откритие,нешто на што во тој даден момент додека сум ја читала не сум го проанализирала доволно .....ај да не филозофирам... :lol:


    За книгата имам само пофални зборови-прекрасна е едноставно се соживеав со ликот на Камрин и Теган ,изобилува со емоции -јас колку пати поново да ја читам секогаш ке плачам на оваа книга,на судбината што му ја одредил животот на тоа девојче и на неговата зрелост да се справи со се.Исто така ликот на Камрин ми е доста интересен се изнасмеав на ситуациите во кои знаеше да се вплетка и на начинот на кој се справуваше со проблемите .


    ЗНАЧИ ТОПЛО ВИ ЈА ПРЕПОРАЧУВАМ ДА СИ ЈА ПРОЧИТАТЕ :rock:
     
    На elka.timova му/ѝ се допаѓа ова.
  8. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.326
    Допаѓања:
    101.566
    Пол:
    Женски
    поубава книга немам прочитано. Да се смееш и да плачеш во исто време. Ми требаа 2 недели а земам друга книга. Секој треба да ја прочита.
     
    На elka.timova му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Jule.Sk

    Jule.Sk Популарен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    1.314
    Допаѓања:
    736
    Пол:
    Женски
    Се кааааам :( ја почнаав на почетоокот како нешо ја изневеруваа таа другаракатаа со маж и и ја баталииив а баш сакав да ја прочитам
     
    На elka.timova му/ѝ се допаѓа ова.
  10. butterfly33

    butterfly33 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2012
    Пораки:
    1.252
    Допаѓања:
    1.100
    Си ја купив лани од саемот во Скопје и можам да кажам дека е одлична книга. Од истата авторка во план ми е да ја прочитам и Колачиња за појадок :)
     
    На elka.timova му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Anika133

    Anika133 Активен член

    Се зачлени на:
    3 септември 2012
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    3
    Дефинитивно најубавата книга што ја имам прочитано. Премногу емоции собрани на едно место.
    совршество!!!
     
  12. thegirl2

    thegirl2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2011
    Пораки:
    155
    Допаѓања:
    39
    Ја зедов книгата почнав да ја читам само никако да најдам време да ја дочитам.Сите викаат дека е многу убава и ја фалат па сега ко ќе ја прочитам ќе видиме каков впечаток ќе ми остави :P
     
  13. Belatrix

    Belatrix Активен член

    Се зачлени на:
    3 септември 2012
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    8
    Ептен ме бендиса, една од најдобрите книги што ги имам прочитано.
     
  14. Marija0505

    Marija0505 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 септември 2012
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    3
    Книгата ја прочитав во еден здив, преубава и толку мн измешани емоции во едно.......ја купив на саем на книгата и мислам дека воопшто не згрешив Ч)
     
  15. strangewoman

    strangewoman Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    714
    Допаѓања:
    367
    Само убави зборови можам да напишам за книгава.
    Полна со емоции. Истовремено предизвикува и радост и тага :)
    Далеку поголем впечаток ми остави оваа книга, отколку Колачиња за појадок. Од срце ја препорачувам на сите да ја прочитате :)
     
  16. smooch

    smooch Популарен член

    Се зачлени на:
    8 декември 2011
    Пораки:
    924
    Допаѓања:
    3.887
    Пол:
    Женски
    Интересна, брза за читање. Ја препорачувам прочитајте ја, ќе се смеете и плачете во исто време.
     
  17. inuska

    inuska Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 април 2010
    Пораки:
    114
    Допаѓања:
    53
    Пол:
    Женски
    Ја земав минатото лето на одмор со мене заедно со првиот дел од Господарот на прстените. И си реков бидејќи е помала, прво неа ќе ја прочитам. Искрено, планот ми беше еден саат во денот да одвојам на книгава, но штом ја фатив неможев да ја испуштам од рака.. Нешто фантастично, полно со емоции и реално прикажани случки.. Книгата ми е една од омилените и една од оние кои ме оставиле без зборови. :)
     
  18. Butterfly14

    Butterfly14 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2013
    Пораки:
    757
    Допаѓања:
    456
    Оваа ми беше првата книга која што ја читав од Дороти Кумсон и воедно и моја омилена.Прекрасна приказна, Теган е срцка.
     
  19. Juliaa

    Juliaa Активен член

    Се зачлени на:
    5 мај 2013
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    9
    Најубавата книга што ја имам прочитано. Многу ми се допадна односот што го имаат Камрин и Теган. Препорачувам да ја прочитате !!!
     
  20. kikikikirika

    kikikikirika Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    4.485
    Пол:
    Женски
    КОј е издавач на книгата во Македонија? Каде може да ја купам?