Форумџика на годината 2019: НОМИНАЦИИ

Ќерките на Фазилет

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Amelia, 7 март 2019.

 1. Amelia

  Amelia Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  909
  Допаѓања:
  544
  Овој што ќе се појави е таткото на Омру што излезе од зАтвор, што ќе се случе со него, што било
   
 2. Amelia

  Amelia Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  909
  Допаѓања:
  544
  Каква врска има Фазилет со него?
   
 3. Amelia

  Amelia Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  909
  Допаѓања:
  544
  @lola55 ?
   
 4. Amelia

  Amelia Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  909
  Допаѓања:
  544
  Како минуват епизодите така се повеќе ми се допаѓаат ликовите на Ѓокан и Фазилет, што во првите епизоди имав негативно мислење за нив
   
  На lola55 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. lola55

  lola55 Активен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2018
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  84
  Пол:
  Женски
  Toj e brat na nejziniot maz..t.e cicko na Hazan i Ece
   
  На Elinora му/ѝ се допаѓа ова.
 6. TutiFuti

  TutiFuti Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  2.683
  Допаѓања:
  24.943
  Пол:
  Женски
  Се арно ама мн кратко е опфатена љубовта на Хазан и Јагиз можеле бар уште една сезона да снимат.
   
  На Uniqpro и lola55 им се допаѓа ова.
 7. nextredstyle

  nextredstyle Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  2.358
  Допаѓања:
  18.568
  Пол:
  Женски
  Требало,но се откажале поради опаѓање на гледаноста и поради бесот на гледачите настанат поради промена на сценариото.
   
  На lola55 и TutiFuti им се допаѓа ова.
 8. TutiFuti

  TutiFuti Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  2.683
  Допаѓања:
  24.943
  Пол:
  Женски
  Дајте некоја друга турска серија слична на оваа да гледам..
   
  На lola55 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. lola55

  lola55 Активен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2018
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  84
  Пол:
  Женски
  Да да, требаше да има 3 сезона но од 44еп мислам почна да опаѓа рејтингот.. Токму кога требаше да се развива Јагхаз парот сценаристите претераа со одмаздата на Синан, психопатка Селин, минатото на Јасемин што ги разбесни гледачите а главниот пар имаше многу кратка минутажа(n).. Велат дека стар тв и одобрил нова сезона на Авшар продукцијата но со помала цена по епизода па не им се исплатело на продукцијата.. Токму поради тоа е и развлечено откривањето на тајната затоа што очекувале да има нова сезона..
   
  На nextredstyle и TutiFuti им се допаѓа ова.
 10. TutiFuti

  TutiFuti Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  2.683
  Допаѓања:
  24.943
  Пол:
  Женски
  Не да е претерано со омраза и бес значи скроз забегал тој што го пишувал сценариото.
   
  На nextredstyle и lola55 им се допаѓа ова.
 11. lola55

  lola55 Активен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2018
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  84
  Пол:
  Женски
  Искрено слична не сум сретнала мене Фазилет мн ми се допадна токму поради главниот пар и нивната хемија.. Од истата сценаристка сега има нова серија Kardesin cocuklari (Еџе од Фазилет е главна улога) и Medcezir и инсајдер или Icerde се многу добри ако ги немаш гледано
   
  На darlingdragon и TutiFuti им се допаѓа ова.
 12. Amelia

  Amelia Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  909
  Допаѓања:
  544
  Од 44 па до 50 ми здосади од тоа одмаздата на Синан, Селин.И од 44 па до крај ја изгледав на брзина со вртење, пропуштив многу моменти, но многу ја упропастија.
   
  На lola55, TutiFuti и nextredstyle им се допаѓа ова.
 13. senjorita-v

  senjorita-v Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2011
  Пораки:
  697
  Допаѓања:
  2.056
  Пол:
  Женски
  За тие што се понапред со серијата Хазим жив е мислам ја преживеа сообракајката?
   
  На nextredstyle му/ѝ се допаѓа ова.
 14. nextredstyle

  nextredstyle Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  2.358
  Допаѓања:
  18.568
  Пол:
  Женски
  Да,жив е.
   
  На senjorita-v му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Shalitra

  Shalitra Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2018
  Пораки:
  264
  Допаѓања:
  1.163
  Пол:
  Женски
  Омру малата ама е кјут :inlove:
  неколку сцени со нејзе и со Јасемин кога се разделуваат,и гушкаат ме расплакаа ;(
   
 16. Elinora

  Elinora Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2018
  Пораки:
  148
  Допаѓања:
  418
  Пол:
  Женски
  И мене исто :D
   
  На Shalitra му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Amelia

  Amelia Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  909
  Допаѓања:
  544
  Ме мрзи да ги гледам сега од почеток од 45 до 50, бидејќи ги изгледав набрзина со вртење, пропштив многу:whew:
   
 18. BlackNight

  BlackNight Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2016
  Пораки:
  427
  Допаѓања:
  2.393
  Пол:
  Женски
  Серијава засега ми е преинтересна. Намерно не ви ги читам спојлерите,сакам да сум во неизвесност. Фазилет ми е мошне интересен лик и искрено и покрај нејзината можеби и помалку извитоперена и патетична амбиција, женава ги има сите мои симпатии и сакам да успее. За инает на маалскине оговарачки, за инает на богаташиве во куќата, за инает на антипатичноно створење Салиха (ух не ја поднесувам) за инает на сите. И ја разбирам и болката и агресијата, јасно е зошто е таква каква е.
  Искрено, има премногу иритантни суштества околу неа.
  Салиха си го чува лебот, ама априори е надмена, дрска, вообразена. Селин ми е најодвратна од сите, разгалено, збеснато, исфрустрирано суштество полно со горчина и омаловажување, заедно со друшка и Нил, која патем ја паметам како Руја во Фериха и секогаш во ликот ме потсетува на оние детски цртежи на девојки, е до толку ми е асиметрична.
  Хазан е преубава зад нејзината неуредност, но пренадмена и прегорда на своја штета(засега).
  Еџе делува питомо и сака да постигне баланс меѓу две неспоиви работи, љубовта кон Јасин и желбата (повеќе на мајка и ) да успее.
  Во секој случај интересни ликови и со нетрпение го очекувам понатамошниот развој на настаните и се надевам вреди.;)
   
  На Shalitra, Amelia и lola55 им се допаѓа ова.
 19. Amelia

  Amelia Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  909
  Допаѓања:
  544
  Оф, животот да ми даде еден Јагиз и ништо друго:l::l::l:
   
  На BabyStyle, Shalitra и lola55 им се допаѓа ова.
 20. Aw-aw

  Aw-aw Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 декември 2018
  Пораки:
  161
  Допаѓања:
  268
  Пол:
  Женски
  Kolku epizodi ima ovaa serija?
  Inaku kerkite na Fazis ja izgledav celata serija, na pocetokot dokaj 10 epizoda ne mi bese interesno, no narednite epizodi bea se podobro i podobri spored mene
   
  На lola55 му/ѝ се допаѓа ова.