Форумџика на годината 2019: НОМИНАЦИИ

Ќерките на Фазилет

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Amelia, 7 март 2019.

 1. lola55

  lola55 Активен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2018
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  84
  Пол:
  Женски
  Да да и мене поинтересни ми беа(highfive)
  Инаку ја има на youtube (Deca sestara) 9 епизоди се досега излезени со српски превод.. Сценаристите се истите од Фазилет Еџе е главна улога
   
 2. Amelia

  Amelia Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  909
  Допаѓања:
  545
  Девојки како е до каде сте со серијата?
   
 3. TutiFuti

  TutiFuti Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  2.683
  Допаѓања:
  24.971
  Пол:
  Женски
  Изгледана цела
   
  На lola55 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Amelia

  Amelia Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  909
  Допаѓања:
  545
  Леле овој Јагиз срце кршач. Уф колку му стои убаво бела блуза. :inlove::inlove::inlove:
   
  На Iva9612, Osamena devojka и lola55 им се допаѓа ова.
 5. nextredstyle

  nextredstyle Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  2.365
  Допаѓања:
  18.671
  Пол:
  Женски
  Цела ја изгледав многу бргу.
   
  На lola55 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. lola55

  lola55 Активен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2018
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  84
  Пол:
  Женски
  Јагиз дефинитивно најдобар лик во целата серија.. Ми се допаѓа што го направиле како Mr.Darcy(ладен,строг со надмен став кого љубовта полека го менува), бидејќи во турскиве серии обично сите на почетокот се размазени и женкароши..
  И да бела кошула одлично му стои, а и таа од сцената со вруќиот чај не е лоша :lol::inlove::inlove:
  Неговиот лик посебно ме освои во сцените во домот за незгрижени деца.. Он и Хазан си одговараат и карактерно, а и физички( и добра хемија имаат)
  1wtxkt.gif
  tumblr_p2f3akSy411rsx2fko2_500.gif
   
  На Elinora, Osamena devojka, Milobebence и 7 други им се допаѓа ова.
 7. senjorita-v

  senjorita-v Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2011
  Пораки:
  697
  Допаѓања:
  2.061
  Пол:
  Женски
  Не сфатив Јасемин умре и која беше жената со Ѓокхан и девојчето во последната епизода?SPOILER]
   
 8. Amelia

  Amelia Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  909
  Допаѓања:
  545
  Јасемин не е умрела мислам како што гледав
  ајде на помош @lola55
   
  На lola55 и Feminka22 им се допаѓа ова.
 9. Feminka22

  Feminka22 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  4.452
  Допаѓања:
  14.016
  Пол:
  Женски
  Малце глупа ми станува серијава..
  Као девојчево останува трудна, па мајка ѝ пробува да го подметне бебето, па оваа оди демек да абортира па не знам што не знам како..
  :wasntme: Малце грешна претстава даваат ова до Еџе.Бар јас како девојче и како нејзина врсничка фактички ич не се слагам со сцениве.
  Многу грешна порака можат да остават кај младите.:ninja:
   
  На Amelia му/ѝ се допаѓа ова.
 10. lola55

  lola55 Активен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2018
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  84
  Пол:
  Женски
  Da ne umira samo raneta e .. Vo poslednata scena ona e trudnata so Gokhan i devojceto
   
 11. Osamena devojka

  Osamena devojka Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2018
  Пораки:
  212
  Допаѓања:
  775
  Пол:
  Женски
  Mene mi se dopagja serijava iako ja igledav na tusrki pak si ja gledam na tv sekoj den ovoj jagiz mnogu zgoden :lol:
   
  На lola55 и Iva9612 им се допаѓа ова.
 12. S.W.A.G

  S.W.A.G Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  277
  Допаѓања:
  401
  Пол:
  Женски
  До која епизода стигнаа на тв?
   
  На Osamena devojka му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Osamena devojka

  Osamena devojka Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2018
  Пораки:
  212
  Допаѓања:
  775
  Пол:
  Женски
  46 vecer
   
 14. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  665
  Допаѓања:
  410
  Пол:
  Машки
  19
   
 15. Feminka22

  Feminka22 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  4.452
  Допаѓања:
  14.016
  Пол:
  Женски
  Кој ја бутна Ѓузиде и зашто?
  Овие Селин и Јасемин ми се :@ :puke:
  Фазилет ми е ]:) :devil:
  Синан и Хазан се :inlove:
  И Јагиз :inlove: :mm:

  И зошто Јасемин го труе стариот, глупача
   
  Последна измена: 2 мај 2019
  На Elinora и nextredstyle им се допаѓа ова.
 16. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  8.144
  Допаѓања:
  89.046
  Пол:
  Женски
  Кериме ја бутна, бидејќи сакаше да каже дека еден од Јагиз или Синан е нејзин син...
   
  На nextredstyle и Feminka22 им се допаѓа ова.
 17. Osamena devojka

  Osamena devojka Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2018
  Пораки:
  212
  Допаѓања:
  775
  Пол:
  Женски
  Kerime ja butka guzide da ne kaze koi I e sin na nea
   
 18. Alishan30

  Alishan30 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2018
  Пораки:
  1.406
  Допаѓања:
  49.702
  Пол:
  Женски
  Хазим стварно умре?
   
  На Osamena devojka му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Osamena devojka

  Osamena devojka Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2018
  Пораки:
  212
  Допаѓања:
  775
  Пол:
  Женски
  Ne vecerva ke se pojavi ziv e
   
  На Alishan30 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. TutiFuti

  TutiFuti Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  2.683
  Допаѓања:
  24.971
  Пол:
  Женски
  Жив е и ќе се прекрие за бебето се, декане е негово.