1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ќе заиграме ли? (Shall we dance?) [2004]

Дискусија во 'Филмови' започната од OzzyAngel, 29 јануари 2011.

 1. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.223
  [​IMG]

  Во главните улоги Ричард Гир и Џенифер Лопез, филм со убава нежна приказна, квалитетен танц и многу чувства. Го покажува очајот на главниот лик Џон Кларк(Р.Г.) поради едноставноста на неговиот живот и ја наоѓа својата среќа во танцувањето.
  Изгледан ми е преку 20 пати(ако не и повеќе) :$
   
  На elimkd и dusicka.musicka им се допаѓа ова.
 2. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.344
  На OzzyAngel му/ѝ се допаѓа ова.
 3. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.223
  да да, убав е овој дел многу ама не ми се допаѓа(онака барем мене) кога ќе ја фати за рака, неговата рака нежна, а нејзината ептен набрчкана како на баба ми :worried: не ми се допадна баш! Ама има и доста комедија во филмот. Најубаво ми беше кога танцуваа на натпреварот со Боби :inlove:
   
 4. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  6.002
  Допаѓања:
  86.314
  Пол:
  Женски
  Многу убав филм, а и Ричард Гир како актер е прекрасен.
   
  На elimkd и OzzyAngel им се допаѓа ова.
 5. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.851
  Пол:
  Женски
  Искрено, овој мене ми е еден од подосадните филмови :$ :tmi: Го имам гледано неколку пати, и освен Гир ништо не ми се допадна, не ме фасцинира посебно, има многу подобри романтични комедии од овој, а Џенифер глуми средно мизерно :| Според мене ова, не сите сакаме едно исто :)
   
 6. Chocoholic

  Chocoholic Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2011
  Пораки:
  747
  Допаѓања:
  987
  Го обожавааам. Посебно завршетокот. А песната..мммм....The book of love.... совршенство :inlove:
   
 7. DeDee

  DeDee Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2011
  Пораки:
  81
  Допаѓања:
  34
  На kejsi и OzzyAngel им се допаѓа ова.
 8. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.811
  Во филмов има плакнење очи на велико:
  1. Ричард
  [​IMG]
  2. Задницата на Џенифер :D
  [​IMG]
  3. Прекрасно танцување...
  [​IMG]
  Се‘ на се‘ преубав филм, гледен мал милион пати. И пак би го гледала.
   
  На OzzyAngel му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Panki.Friik

  Panki.Friik Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 мај 2011
  Пораки:
  104
  Допаѓања:
  12
  интересно Филмче ми се допадна од мене 8ца за филмов ч))!!
   
 10. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  Убаво и интересно филмче :) а музиката од филмов е преубава :)
   
 11. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  7.760
  Допаѓања:
  47.631
  Пол:
  Женски
  Прекрасен филм и актерите исто така, посебно Ричард Г. е многу шармантен
   
  На boomsleng и Puellapulchra им се допаѓа ова.