1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ќе станеш татко!

Дискусија во 'Бременост' започната од RainBow, 20 февруари 2013.

  1. ♡BuBaLe♡

    ♡BuBaLe♡ Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 мај 2015
    Пораки:
    5.169
    Допаѓања:
    105.778
    Пол:
    Женски
    :hug: @KoZee !
    Секоја чест и за тебе и за прекрасната идна баба
     
    На Bebulleee, blueberry93, Kaetana и 7 други им се допаѓа ова.
  2. KoZee

    KoZee Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 септември 2015
    Пораки:
    116
    Допаѓања:
    318
    Пол:
    Женски
    @Antebellum @podravka @<3 BuBaLe <3 Vi blagodaram za poddrskata i ubavite zborovi,sepak ova e samo golemo blagodaram do moeto semejstvo koi od prviot moment stojat zad mene i bebusot da ne bea oni neznam i ne sakam da zamislam so bi bilo so mene ...pozz backi :*
     
    На ♡BuBaLe♡, blueberry93, s1a1n1d1r1a1 и 10 други им се допаѓа ова.
  3. zalosna

    zalosna Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2011
    Пораки:
    4.742
    Допаѓања:
    78.090
    Пол:
    Женски
    Mila istoto go doziveva i jas od mojot ex..i mene mi bese ova kazano od nego uste prviot moment koga go vide pozitivniot test..pa eve sega sinceto moe polni 13 god .. da mi e ziv i zdrav :) dusa mamina
     
    На koritsaki, Victorian, ♡BuBaLe♡ и 15 други им се допаѓа ова.
  4. Neodlucna

    Neodlucna Популарен член

    Се зачлени на:
    30 септември 2010
    Пораки:
    854
    Допаѓања:
    1.051
    И сега не контактира со тебе воопшто?
     
  5. KoZee

    KoZee Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 септември 2015
    Пораки:
    116
    Допаѓања:
    318
    Пол:
    Женски
    Ne nemame nikakvi kontakti, sestramu cesto mi pisese i se slusavme , no vekje i nea ja nema ..
     
  6. Neodlucna

    Neodlucna Популарен член

    Се зачлени на:
    30 септември 2010
    Пораки:
    854
    Допаѓања:
    1.051
    човече...да се разочараш од човечкиот род... се надевам брзо ќе го заборавиш и ќе го презираш, таква личност...немам зборови. Само да знаеш воошто не е крај на свет, мнг си млада прочитав 23 сигурно те чекаат мнг убавини и љубови. Не те тешам туку вака од страна само човек може сега релано да ти каже дека ти сигурно си била изезумена а и ќе бидеш ко ќе се роди синчето но се проаѓа ќе видиш.
     
    На ♡BuBaLe♡ и anakonda88 им се допаѓа ова.
  7. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.806
    Допаѓања:
    25.082
    Пол:
    Женски
    Jas i mm koga ostanav so prvoto dete bremena , bevme seuste - deca , imavme po 17 godini i ne mislevme deka ke se fati od odma , kao na sala mi vika sea ke ti praem bebe vikam cekaj mladi smo , e ako de ke si go cuvame . I bidna . Megjutoa , eden period se razdelivme , jas vo toj period mnogu piev imav dojdeno drustvo od stranstvo ne sme se videle edna godina i ajde da si nadopolnime za propustenoto , sedenje po cimenta , pienje alkohol , nespienje do 4-5 nautro .. Po splet na okolnosti i ne ni pomisliv deka sum bremena , se si mislev deka mi docni od ovie pricini a i znaese od previsoki vremenski temperaturi da mi docni mesec ili dva . Doznav slucajno , koga otidov so drugarka na pregled za nea , i mu veli na doktorot vidi ja i drugarkava na eho i kasni dva meseca . Doktorot veli , cestitam bremena si osum nedeli , ima i srceva akcija .. Jas : molam ?! :o So mm veke se imavme smireno duri i na kafe bevme pred toa , i mu se javuva drugarkava mu veli dojdi u bolnica na zenska ti ne i e dobro . I ovoj so trcanje za neceli 15 min bese u bolnica vika sto ti e a ja cela u sok - bremena sum ! Me gleda i on sokiran ama i vidno sreken - kako toa ? :D ke bidem tatko ? :D slusaj vamu sakam prvo pa musko da e , ama i zensko da bide pak ke si go sakam :D jas go gledam i ne veruvam ( inaku imav ispieno i norlevo i test pravev , pokaza negativen pa ova mi bese apla iznenaduvanje ne samo nemu , tuku i mene ) potoa se javil na majka mu i i rekol : zenska mi e bremena osum nedeli :D sveki ostanala :o koj e truden ? Od kde sea toa ? Abe ne igraj so mene imam slucaj na rab sum :@ a mm ne igram bre zeno bremena e zenska mi ke bides baba :inlove: otidnavme podocna kaj nea na rab , pa na drug doktor kade po vtorpat mi potvrdija deka sum bremena . Za vtorata bremenost si planiravme , ama pak ne iznenadi , po nepisano pravilo , nemam nikakvi simptomi na bremenost , ideme kaj maticniot na preglled veli nema nisto mozebi e seuste rano neznaeme tocno koga e zacnato ni predlozi da dojdeme za edna nedela povtorno . Pak nisto ne pokazuvase na ehoto isi velime ne se fatilo ke probame pak . Seuste ne bevme stignati doma , mu velam zastani malku , izletav od kola i :puke::puke: mi se prevrte zeludnikot i site vnatresni organi . Pocekav uste nekolku dena ( iako se utepav od povrakjanje ) i otidnavme pak , vekje bev 7+2 nedeli imase i srceva akcija i si vidovme gravce na ekranot .
     
    На edna_malecka, EdnaDevojka21, koritsaki и 11 други им се допаѓа ова.
  8. Magis

    Magis Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 септември 2015
    Пораки:
    71
    Допаѓања:
    176
    Пол:
    Женски
    Kaj mene sprotivno od ocekuvanoto, namesto jas prva da doznaam deka sum bremena, maz mi prv dozna :lol: Mi docnese edna nedela, no mene cesto mi docni po max edna nedela letno vreme, najverojatno od toploto vreme :) Si kupiv test za bremenost i bese negativen. Vo juni pravev svadba, a ova se slucuva pocetok na septemvri. Od svadbata navamu povekje ne se pazevme, rekovme koga se fati se fati. Posle taa prva nedela docnenje, projde uste edna, a jas seuste nemav dobieno. Mu rekov na soprugot ke si zakazam pregled na ginekolog, da ne imam nekoja cista, da si pomognam so vreme, zs si planiravme vo idnina decinja. Bev na eho, ginekologot vika nemas nitu cista, nitu bremenost. Mi dade upat za hormonalen status da si proveram. Razocarana bev, no si rekov vo red, sto se mora se mora. Za tri dena od pregledot bev na svadba, na vrakjanje od svadba mu vikam na maz mi da zastane do apteka uste ednas da si ja probame srekjata zs imav takvo pretcustvo i jas i toj. Docna vecerta go pravam testot i vo istiot moment imase edna linija. Go ostaviv testot na masinata za perenje i mu vikam na maz mi nisto i si legnav. Toj posle mene vleze vo toalet onaka pred spienje i izleguva i me prasuva..kolku crti treba da ima za bremenost..mu velam dve..mi vika epa dve se, kukle trudno si. Jas uverena deka se zeza mu vikam daj ne se zezaj na vakva tema, ajde legnuvaj, mi vika ne se zezam stani sama vidi :lol: Pocnav da go kolnam za da mi ja kaze vistinata, mi vika zimi mene i tebe dve crti se:lol: Trcam jas do toaletot sto da vidam, navistina dve. Dvajcata so solzi na ocite, se izgushkavme i normalno edvaj zaspavme. Utredenta nedela bese ginekologot ne raboti, nie cel den vozbudeni i posebno srekjni. Vo ponedelnikot otidov na potvrda kaj ginekologot. Ovoj pat imav solzi, no od taga. Na eho nisto ne mi pokazuvase a mene vekje tri nedeli mi docnese. Me prati vo GAK preku krv da se proveri, zatoa sto se somnevase na vonmatericna bremenost. Preku krv se pokaza bremenost no mnogu rana, i morase da se ceka uste nekoj den za da se pojavi tickata bilo kade za da se konstatira normalna ili vonmatericna bremenost. Po cetiri dena konecno se pojavi tocka vo matkata na pravo mesto i povtorno solzi radosnici. Ovoj pat kompletna srekja :inlove: i taka sega sum 39ta nedela i edvaj cekam da si go zapoznaam moeto sonce i se molam dvajcata da sme zdravi i zivi i ovoj pat se' da mi bide lesno :)
    Se izvinuvam za dolgiov post, no morav i jas da go raskazam moeto pateshestvie :lol:
     
    На tanna13, koritsaki, Pinky97 и 19 други им се допаѓа ова.
  9. Baby Baby

    Baby Baby Активен член

    Се зачлени на:
    15 април 2016
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    10
    Пол:
    Женски
    Na mojot soprug mu kazav direktno deka sum bremena deka naprviv test i toj bese sokiran a vo isto vreme i mi se naluti bidejki mu kazav deka ne e prviot so kogo ja spodeliv vesta za bremenosta
     
  10. Smizzy

    Smizzy Популарен член

    Се зачлени на:
    7 ноември 2010
    Пораки:
    852
    Допаѓања:
    4.150
    Пол:
    Женски
    Ќе се самоцитирам, сега гледам ова кога сум го пишувала веќе друго срценце растело во мене:l:
    И пак немаше простор да му приредам изненадување на тато, бидејќи бебето и двајцата не изненади. Јас тазе породена, бебе од 3 ипол месеци прокрварев само еден ден и викам ете ја тетката можела да ме поштеди уште некој месец и почнуваме со сигурни односи. Арно ама мене црвот ме јаде и по некое време пак почнав со моето трудна сум, трудна сум. Купивме тест, попладне го направив, чекаме заедно (и синко со нас) и веднаш две линии, се гледаме, се смееме и гледаме во бебето. Викам јас закажувам на гинеколог, ако е се во ред (се плашев поради крварењето) го раѓам, нема сила која ќе ме натера на нешто друго, мм само ме гушна и рече ќе успееме со две бебиња. :) Утредента направив уште еден тест од оние што покажуваат и колку недели е бременоста, се покажа 5+ :D
     
    На koritsaki, kavadar4anka, Bebulleee и 15 други им се допаѓа ова.
  11. charliee

    charliee Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 март 2012
    Пораки:
    816
    Допаѓања:
    716
    Пол:
    Женски
    првиот пат, му кажав додека играше видео игра, пресреќен беше неможеше да поверува,ме третираше како кралица беше многy претпазлив но по краток период го изгубивме бебето и двајцата немоевме да се смириме.

    Втор пат готвиме во кујна а мене фармерките откопчани и ме прашува зошо ти се откопчани а ја зошо ме боли стомак, и ми вика епа ништо не јадеш,не е од тоа му викам, може има нешо шо расте внатре и ете го ме праша како мислиш може има направи тест и ја му викам можда.. ии вика негативен е викам можда и заминав да го земам тестот му го покажав беше среќен ама проба да ме советува као не сакам да се деси исто ко прошли пут биди претпазлива
     
    На Bebulleee, 24.07, ♡BuBaLe♡ и 3 други им се допаѓа ова.
  12. creshicka

    creshicka Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    2.152
    Допаѓања:
    5.709
    Пол:
    Женски
    Бев под стрес тој период многу, завршна се спремаше, попис на ладно, болна бев 5-6 дена, и мислев дека од тоа ми касни. Ми падна на памет дека може да биде бременост бидејќи пробувавме некое време ама си реков не бе нема шанси од апчињата ми е, од нервоза. А стомакот само ме боли како пред менструација а никако да ми дојде. И така ми каснеше 5 дена и си реков ај да напраам тест за прв пат во животот. И оп позитивен излезе, не ми се веруваше кога видов, ми беше шубе да не биде нешто што не треба бидејќи не се чував ич тој период и пиев апчиња ама фала богу се беше во ред.
    Маж ми беше на работа од 4 саат а јас тестот го направив во 3 и тркнав до еден беби шоп купив минијатурни чорапчиња и внатре тестот со две цртки. Го викнав горе, му покажувам накај чорапчињата, али луѓе во шок беше страшно многу. Стварно не знам зошто така беше шокиран како да не знае како се прават бебиња. |( Како и да е покасно му помина, па ми пишува пораки дека многу се изненадил.:lol:
    Инаку најјакиот дел изгледаше вака:

    -Трудна сум
    -Ме заебаваш? :|
    -Не бе, озбилно, две цртки се.
    -А тоа шо значи?
    -Значи дека е позитивно на бременост.
    -А кога значи дека не е? :?:
    -Кога ќе има една цртка.|(
    -... и сеа значи флеките од лепило на ламинатот не излегуваат а?

    Значи на сред муабет дека сум трудна од толку изненаден што бил, почна да ме прашува за факинг ламинатот бе?:lol::rofl:

    Добар е сега, чекаме девојче и срцка е се ми угодува. :D :*
     
    Последна измена: 11 јуни 2016
    На ku4ence, stejsi2005, kavadar4anka и 17 други им се допаѓа ова.
  13. Antebellum

    Antebellum Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2012
    Пораки:
    799
    Допаѓања:
    4.768
    Ова е интересно видео.


     
    На Stories, Bebulleee, mariz и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  14. Kristula

    Kristula Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2015
    Пораки:
    336
    Допаѓања:
    1.823
    Пол:
    Женски
    Jas kakvi planovi imav, kreativni do beskraj i ni eden ne primeniv:D
    Prvo, uste pred nekoi 2 god kupiv onakvo malo corapce za na elka sto se stava so ideja neli pozitivniot test da bide vnatre kako iznenaduvanje. Ama kako sto si odese vremeto, dve crtki nema, corapceto go pretvoriv vo kasicka za metalni 50 denarki:D
    Pa imav ideja da crtam kako prikazna, a be sto li ne uste:D
    E arno ama denta koga odluciv da pravam test, stanav kaj 5 sabajle, site spijat, jas poleka, na prsti pravec toalet. Cekam da minat 2 minuti, se tresam, pa sum uklucila stoperica na mobilen za pogolema preciznost(facepalm)
    Pominaa dve minuti, go otvaram testot, mi se cini vtora crtka, pa mi se cini deka ja nema:| ukluciv blic, analiziram, vrtam pod razlicen agol, de ja gledam crtkata, de ja nema. Otidov vo spalna, go budam mm, mu vikam aj vidi go testov. Toj so edno oko gleda, so drugo spie, i kako od puska: dve crtki ima. I mi go vraka i prodolzi da hrci:D jas go zimam pak go gledam, pak nisto ne gledam:)
    I taka potresena pisav vo poddrska kaj sto mi potvrdija drugarkite deka i oni gledaat vtora crtka:D
    Denta mi se javi mm za konsultacija dali da kazeme doma. Odlucivme da kazeme za 3 dena otkako ke go povtoram testot. I taka bese. Site se rasplakaa;( ama od ubavo:l:
    I taka od mojata romantika nisto ne ispadna:D
    Po nekoe vreme go prasav mm kako bese tolku siguren deka e pozitiven testot i mi vika: pa znaev kaj da nisanam vo fevruari(eho pravev i mi rekoa deka leviot jajnik epten bil aktiven) i znaev deka sum precizen:rofl::drunk: budaletinka:rofl:
     
    На koritsaki, kavadar4anka, Antebellum и 11 други им се допаѓа ова.
  15. LilNann

    LilNann Активен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2016
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    140
    Пол:
    Женски
    Кога останав бремена за првото смо што наполнив 18год. ни пукна кондом со мм(тогаш дечко веќе 3год.) и муаветот беше абе ајде сигурно нема да се фати луѓето со години се мачат. Ми доцнеше една недела и и кажувам на мајка ми што како и таа испотресена одма на гиниколог каде ми потврдија дека сум бремена. Како испаднав од гиниколог му звонам му викам бремена сум вика ај не заебавај што ти рекоа, и мајка ми му вика ќе бидиш татко израдувај се малку, кога сфати дека е вистина за три минути дојде до кај мене со солзи во очите. Нареднат недела ме побара за жена. За второто несакајќи му кажав :D бевме со друштво излезени а јас дента бев на редовна контрола кај матичниот гиниколог и ми кажа дека сум 4-5 недели трудна, и испоседнати така цела екипа сите порачуваат нешо за пиење јас на келнерот му викам мене донеси ми вода и другарка ми ми вика пак да не си на диета се преполови виќе и јас низ смеа и викам не ќе се дебелеам сега наредните месеци и на мм му светна дека бев на гиниколог и ми вика само ај не се заебавај му викам ќе имаме уште едно бебе беше пресреќен очите му беа полни солзи. Сега сум 6та недела трудна, пред една недела дознавме и му реков оди купи тест јас сум трудна вика да де сигурно, му викам оди купи ајде ќе видиме, го купи го донесе и оп позитивен и ги седнав децата му кажав мама е бремена, овој пат син ми се изнаплака а ќерка ми рече само ако е женско не и ги давам мојте кукли . Се извинувам за долгиот пост... ❤️
     
    На ku4ence, tarantula, koritsaki и 19 други им се допаѓа ова.
  16. orhideea

    orhideea Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2011
    Пораки:
    5.991
    Допаѓања:
    66.494
    :inlove:Јас вчера разбрав дека сум бремена сабајлето правев тест и беше позитивен по 7 месеци обиди. Не му кажав веднаш на мажот ми тој си иди од работа околу 18 часот и заминав јас по продавници и купив една кутија за поклон и најмалите пижамчина што ги најдов и си дојдов дома, во кутијата ги ставив пижамите тестот и на едно ливче напишав ,,за тато од мене и мама" и Ми се јави ми рече си идам и го чекав пред врата а телефонот ми беше направен да снима видео и влегува од врата и му ги затворив очите со рацете мои и му велам имам изненадување за тебе ти купив нешто и тој ми вели е шо сега , и го седнувам на кревет а кутијата пред него на масиче и му ги отварам очите и ми вели шо е ова па сега јас му велам е отвори види и тој полека ја отвара кутијата како да се плаши и јас му велам е ај отвори и отвара и чита пораката гледа зачудено и ми вели дали е вистина ова бремена си јас велам дааа и ми вели како е можно имав изгубено надеж дека ќе биди и очите му беја полни со солзи ме изгушка ме избаци и седеше така пола сат беше како во шок. А јас пред два дена го излажав дека ми дојде пошто не бев сигурна и ми вели па како дали ти дојде и му велам не, се сомневав дека сум бремена ама несакав да ти кажам пред да бидам сигурна. Тоа беше преубав момент и нај важно го имаме и видеото.:inlove:
     

    Прикачени фајлови:

    • image.jpg
      image.jpg
      Големина на фајлот:
      289,4 KB
      Прегледи:
      206
    • image.jpg
      image.jpg
      Големина на фајлот:
      233 KB
      Прегледи:
      203
    • image.jpg
      image.jpg
      Големина на фајлот:
      226,4 KB
      Прегледи:
      194
    На stejsi2005, Trxmx, Samomarija.056 и 41 други им се допаѓа ова.
  17. GabyTranceॐ

    GabyTranceॐ Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2015
    Пораки:
    298
    Допаѓања:
    1.108
    Пол:
    Женски
    Баш супер нека ви е со среќа <3 Ептен убаво си го изненадила <3
     
    На orhideea му/ѝ се допаѓа ова.
  18. irenadaniel

    irenadaniel Популарен член

    Се зачлени на:
    17 декември 2009
    Пораки:
    887
    Допаѓања:
    1.329
    Пол:
    Женски
    Честитки :party:
     
    На ZAHRA и orhideea им се допаѓа ова.
  19. orhideea

    orhideea Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2011
    Пораки:
    5.991
    Допаѓања:
    66.494
    Fala vi premnogu :*:hug::l:
     
    На GabyTranceॐ и irenadaniel им се допаѓа ова.
  20. ZAHRA

    ZAHRA Популарен член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2016
    Пораки:
    1.621
    Допаѓања:
    16.903
    Пол:
    Женски
    Нека е со среќа,прекрасно изненадување си направила па да го видиме и бебушот за неколку месеци во тие пижамки:f:
     
    На cresa-jagoda и orhideea им се допаѓа ова.