1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ќе станеш татко!

Дискусија во 'Бременост' започната од RainBow, 20 февруари 2013.

  1. Kejtovska

    Kejtovska Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2015
    Пораки:
    351
    Допаѓања:
    497
    Пол:
    Женски
    честиткиии мила...многу убаво изненадување јас се расплакав :):$
    лесна бременост уживај :hug:
     
    На tarantula, zlaticko123 и orhideea им се допаѓа ова.
  2. kavadar4anka

    kavadar4anka Популарен член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2012
    Пораки:
    971
    Допаѓања:
    4.387
    Пол:
    Женски
    Честитки, имај лесна бременост и уживај во неа!
    Те чекаме во Труднички муабети!
     
    На orhideea му/ѝ се допаѓа ова.
  3. orhideea

    orhideea Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2011
    Пораки:
    5.991
    Допаѓања:
    66.494
    @ZAHRA Fala ti mnogu daj boze ke si go vidam po 8 meseci :inlove:
    @Kejtovska Fala ti prmnogu:l: inaku i jas si se iznaplaciv dodeka gi procitav site mislenja vo temava :inlove:
    @kavadar4anka Fala ti premnogu doagam vo trudnicki :*:inlove:
     
    На CrazyGirl15, cresa-jagoda, irenadaniel и 4 други им се допаѓа ова.
  4. anjathesaint

    anjathesaint Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 февруари 2011
    Пораки:
    80
    Допаѓања:
    100

    Честитки миличка! :):):):)
     
    На orhideea му/ѝ се допаѓа ова.
  5. irenadaniel

    irenadaniel Популарен член

    Се зачлени на:
    17 декември 2009
    Пораки:
    887
    Допаѓања:
    1.329
    Пол:
    Женски
    Честитки на сите нека ви е со лесно
     
  6. Dear_Thing

    Dear_Thing Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 декември 2015
    Пораки:
    695
    Допаѓања:
    2.659
    Пол:
    Женски
    Многу ми се допадна твојава приказна, ептен е охрабрувачка! Сакав само да ви кажам дека собираме приказни за издавање книга за борбата за дете што ја водат многу од нас на форумов. Приказните се различни, од оние со среќен крај по долга битка, до неплодност, спонтани, missed aboрtions. Сакаме да допреме до пошироки маси, да не' разберат сите оние кои никогаш не го почувствувале ова. Има повеќе информации овде во темава 99 приказни за борбата за бебе. Приказните ќе бидат издадени анонимно, па кој сака, кој има да раскаже приказна, слободно пишете во темава или на мејл 99prikazni@gmail.com.

    Ако сакаш, слободно може да ја „дошминкаш“ малку, како за во книга и да ни ја испратиш. Ќе ми биде мило да се најде во книгата.

    Ми текнува на твоите борби, се погодивме едно време истовремено на форум :) Ми се смачи веќе да го куцам истото, па еве ќе ископирам што пишав на друга приказна погоре: Сакав само да ви кажам дека собираме приказни за издавање книга за борбата за дете што ја водат многу од нас на форумов. Приказните се различни, од оние со среќен крај по долга битка, до неплодност, спонтани, missed aboрtions. Сакаме да допреме до пошироки маси, да не' разберат сите оние кои никогаш не го почувствувале ова. Има повеќе информации овде во темава 99 приказни за борбата за бебе. Приказните ќе бидат издадени анонимно, па кој сака, кој има да раскаже приказна, слободно пишете во темава или на мејл 99prikazni@gmail.com.

    Ако сакаш, слободно може да ја „дошминкаш“ малку, како за во книга и да ни ја испратиш. Ќе ми биде мило да се најде во книгата. Некако сме во недостаток на позитивни приказни со среќен крај, а сакам книгава да биде охрабрувачка, па ако може да придонесеш со твојата приказна ќе биде супер!
     
    Последна измена од модератор: 4 април 2017
    На mal.ecka и AngelOfArh им се допаѓа ова.
  7. tarantula

    tarantula Популарен член

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    279
    Допаѓања:
    1.280
    Пол:
    Женски
    навистина многу убаво си го изненадила сопругот:l: И јас имав некоја слична идеја,ама за жал други животни проблеми имав и оваа идеја не си ја реализирав....Ај можда за второто здравје
     
    На orhideea му/ѝ се допаѓа ова.
  8. bella12

    bella12 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2015
    Пораки:
    1.231
    Допаѓања:
    7.315
    Пол:
    Женски
    Кога Ве читав секакви идеи ми дојдоа на памет како да му да го изненадам тато. Но ништо не излезе од планираното, заедно ги чекавме да се појават двете цртички.
     
    На tarantula и CocaColla им се допаѓа ова.
  9. MrenaRiba

    MrenaRiba Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2013
    Пораки:
    367
    Допаѓања:
    1.282
    Пол:
    Женски
    Темава ми е останата во меморија, бидејќи со првата бременост ја читав и напишав нешто тука.
    Сега кога пак прочитав како било пред неколку години, а како е сега, пак му се заблагодарувам на бога за овие денови.
    Оваа бременост смислив креативен начин за да му соопштам на мм. Минатата за жал неуспешна бременост во 2019, кога правев тест мм беше со мене и заедно дознавме. Немаше некој посебен момент кога му соопштив.

    Сега бев сама дома кога правев тест, мм беше на работа, си имав ветено на себе дека ќе го изненадам. Веднаш почнав да гледам на pinterest слики за да видам што е најизводливо и најслатко. :inlove:
    Вчера ја испратив ќерка ми да оди кај моите на викенд, не ги видела и така деновиве, за да останеме сами и да му направам изненадување. Отидов вчера веднаш да купам се што имав испланирано за идејата. Купив бели бебешки патичиња, цуцла и напишав рачно мало писменце на кое пишуваше "ќе станеш татко". И му нацртав една слика со авокадо на писменцето што ја видов на интернет, многу ми беше убава. :l:
    avocado-family-daddy-mommy-baby-2339775.jpg
    Купив кутија во облик на срце, во неа ги ставив работите и плус тестот за бременост секако. :inlove::inlove:

    Мм беше вчера трета смена на работа, па вечерта се подготвив и јас убаво и го чекав да си дојде во спална да му ја дадам кутијата изненадување. Дојде уморен во спалната соба, му викам имам подарок за тебе, отвори го прво, па после ќе спиеш. Кога ја отвори кутијата и го виде тестот со две цртки почна да ме прашува само сериозно, навистина, леле ме направи најсреќен на светот. :inlove:
    Беше пресреќен, не очекувавме дека после 2 месеци обиди ќе успееме, беше во шок малку. Се смеевме после со часови, си правевме некои планови и заспавме прегрнати. :inlove:
    Се договоривме следен викенд да ги поканиме татко му и моите родители на ручек и нив да им соопштиме. За ќерката испланиравме да порачаме да изработат блуза на која што ќе пишува big sister, да го памети и она моментот кога дознала дека ќе има братче/сестриче. :inlove::inlove::inlove:
     
    На Bjanka82, cresa-jagoda, pamelche и 8 други им се допаѓа ова.
  10. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    Знаеше дека ми доцни (3 дена) и дека утрото ќе правам тест.
    На работа беше и му се јавив со рикање, да му кажам дека е позитивен :inlove:
     
    На cresa-jagoda, tambelina и mal.ecka им се допаѓа ова.
  11. shz

    shz Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    5.947
    Допаѓања:
    50.030
    Пол:
    Женски
    @MrenaRiba што убаво :inlove:

    И јас сакав да го изненадам ама не бидна, важно да ни е живо и здраво бебенцето.
    Јас бев 2ра смена му реков да ме чека кога ќе си дојдам бидејќи обично кога си доаѓам тој спие.
    Ме чекаше си легнавме,го гушнав и му шепнав спремен ли си да бидеш татко тој рече да бидејќи знаеше дека ми доцни и му реков дека ќе бидеш татко и му го покажав тестот се изненади, очите му се насолзија и се изнагушкавме потоа.:inlove:
     
    На molikaMk, H.VAGA, kavadar4anka и 8 други им се допаѓа ова.