1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ќе ја жртвувате ли вашата гордост правејќи го првиот чекор?

Дискусија во 'Канта' започната од Baljum, 25 ноември 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Baljum

  Baljum Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2010
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Колку само неизвесноста може да ве донесе до заблуда..Спремни сте да го почекате или ќе го прашате прва? :inlove: ;)
   
 2. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.379
  Допаѓања:
  63.454
  Пол:
  Женски
  Девојче со три мислења отвори 15 теми. Те замолувам разгледај го малку форумот прво, ориентирај се, па потоа отвори теми што не се веќе посотечки. И воведниот дел ти е малку сиромашен, треба и на тоа да поработиш, не побудуваш интетес за дискусија. Крај краева, не е поентата да се отвори само било каква тема, туку треба да има смисла и да потикнува дискусија.
   
  На Baljum му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Baljum

  Baljum Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2010
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  во право си :)
   
 4. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.993
  А незнам зошто гордоста би играла некаква улога овде. Разграничете некои поими. Во заблуда сте ако мислите дека имате гордост ако први пристапите. Гордоста е нешто сосема друго.
   
  На The.Girl му/ѝ се допаѓа ова.
 5. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.833
  Допаѓања:
  10.128
  Пол:
  Женски
  Демек под гордост е женско да пристапи прва и да даде иницијатива?
  Ти олд скул си значи? :^) Или стварно ти е страв гордоста да не ја повредиш?
   
 6. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.368
  Не би рекла дека е олд скуул ама има 15 години. Ваљда такво мислење има оформено од слушање луѓе околу неа како се прават паметни или нешто така. И гордоста што е ? јагненце па ај ке ја жртвуваме на Богот -маж пф глупост. Гордост да се нагази е различно од тоа прв чекот да направиш. И направи слободно. Ако ти се смеат другарките малоумни се или нешто слично. Точка.Толку од мене.
   
 7. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.993
  Не бе па вие, ќе ја мисли дека е лесна и дека е залетана по него. Закључ.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.