Ќустендил

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од Tanjamm, 7 ноември 2015.

 1. Tanjamm

  Tanjamm Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  4.338
  Допаѓања:
  6.154
  Јас лично не сум била, но еве оние кои биле нека кажат вреди ли да се посети градот?
   
 2. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.678
  Допаѓања:
  2.924
  Јас сум често таму. Имам куќа во тој град. Но малку е запуштен. Како кај нас Богданци што е. Исто е и во Ќустендил.
  Има бутици со ефтина облека, одлични ресторани (можам да ви препорачам) со ефтини цени и убава храна. Но местото е мало и нема ноќен живот освен еден кафич. Дискотеки изгореа пред неколку години и ги запуштија. Не ги отворија пак. Имаше и Пајнер дискотека ама затворена е.
  Младите се сите во Софија.
  За прошетка е добро, онака на еден ден за кафана, шопинг. И добро е да се качите горе на планината и до зоолошката да отидете. Не сум бил таму горе, но сите викаат дека е убаво.
   
  На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Tanjamm

  Tanjamm Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  4.338
  Допаѓања:
  6.154
  Фала за одговорот. Тоа мислев дали вреди на еден ден да се отиде? Си помислив да не е мало место без ништо и нема што да се види.
   
 4. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.678
  Допаѓања:
  2.924
  За шетање низ градот имаш колку што има и во Струмица. А ако сакаш да одиш да си купуваш облека тогаш можеш да најдеш и тоа по супер цени.
  И за јадење има убави ресторани и кафани.
  Така да, се исплати да одиш за еден ден и да се вратиш најадена, напиена, прошетана, изнакупена...Ефтин град е сакам да кажам.
   
  На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Tanjamm

  Tanjamm Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  4.338
  Допаѓања:
  6.154
  Фала ти. Шетач си, авантурист си и тоа ми се допаѓа.
   
  На Marick14 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.279
  Допаѓања:
  20.634
  Пол:
  Женски
  Во Ќустендил е добро да се отиде за шопинг, има неколку добри бутици, продавници, ресторани..., за ручек би го препорачала Френдс, има модерна и квалитетна кујна
   
  На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Master12345 и 5 други им се допаѓа ова.
 7. Master12345

  Master12345 Нов член

  Се зачлени на:
  20 јули 2019
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Дали некој знае некој да издава соби за ноќевање во Ќустендил?