1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

ЏИШ - ново шоу со Игор Џамбазов на МТВ

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Elennaa, 9 февруари 2013.

  1. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    Hи јас не сум задоволна ;) Очекував многу повеќе од Игорче, поглеав малку,и не, не ми го задржа вниманието
    За Бинго си е погоден, ама овде,слабо.
    А нели и гости ќе викаше? :?: Јас од тоа што го видов немаше гости? :?: ..........
     
  2. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    Калиопи поглуми малце во црно-бела снимка. Се изнагушкаа на сцена, испеаа нешто врска немам што и толку. :D Се надевам со Тони и со Тамара ќе биде посмешно и пооткачено. Ма, да почнеше да пее нешто од Цеца или Аца Лукас, ко Берберот, ќе беше повеќе гледано. :wasntme:
     
    На ludoto19 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. TheCandy880

    TheCandy880 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2010
    Пораки:
    3.992
    Допаѓања:
    6.303
    Пол:
    Женски
    јас го пропуштив шоуто, ај доколку во наредните дена го прикачат на youtube ставете линкче овде, да ѕирнеме ние што не сме го гледале :)
     
  4. Barbica

    Barbica Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2010
    Пораки:
    1.309
    Допаѓања:
    489
    Никој не е задоволен, сите форуми се преплавени со негативни критики, емисијава го допре дното на македонските телевизии.
     
    На babyblond му/ѝ се допаѓа ова.
  5. luncika

    luncika Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јули 2012
    Пораки:
    205
    Допаѓања:
    171
    Навистина, и јас очекував многу повеќе од овој ужасно, неверојатен талент. :!: Но, за жал, видов само обид за нешто ново, ама сепак испадна нешто веч виџено.
    Додека гледав тв, си помислив -Лунчи што ти е? Ти се чини само така... па зарем ова е долго најавуваното шоу?! Ама после видов дека реагираат и другите гледачи, значи во право сум била. Ова не е ништо ново... :yawn:
     
  6. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    Готово, уште ова мислење и готово. :wasntme:
    Јас навистина го поштувам човекот, што се вика. Од секогаш обожавам да го гледам. Едвај чекам на Златна Бубамара, да се појави. Стварно има големо знаење, за се'. Имам и чашка со него, многу си ја сакам. И не сакам да хејтам. Ама ова, што го гледав... И да, повторно ја спомна Натали, каде без неа. :D
    Има еден куп твитови. Еве некои од нив. :$

    Неделата и онака беше најдосаден ден, уште #Џиш фалеше...
    Рекламите беа поинтересни. #џиш
    Драган Вучиќ сменил #Џиш пошто му бил познат хуморот
    #ЏИШ = Џамбазов Иди Шетај, со сета должна почит.
    Од сеа ќе викам глуп си ко Џиш ...
    Ова #ЏИШ успеа да ме натера да пуштам Бандини.
    Џамбазов не ми спомна име, #џиш е тапа а јас се разочарав.
    Не го гледај тоа сине , тоа #Џиш
     
    На t-sweet му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Oxymoron

    Oxymoron Популарен член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    1.391
    Допаѓања:
    12.244
    Што беше тоа? Очекував вистинско ток-шоу со музички паузи, а ова беше пародија на...нешто и веќе чуени шеги. Она кога го глумеше детето ми беше најглупо, воопшто не беше смешно, всушност во текот на целото шоу само два-три пати се насмеав. Не знаев дека Калиопи била гостинка, само го фатив делот каде што заедно пееја. Очекував повеќе.

    Го почитувам ликот и делото на Игор Џамбазов, но ова не ме импресионираше. Можеби не треба да судиме од само една епизода, но ако оваа е „шемата“ на шоуто, и наредните ќе бидат такви. А овие Твитерџииве пак не се живи ако не исхејтаат |(
     
    На Hipster и Mishela им се допаѓа ова.
  8. Waka-waka

    Waka-waka Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    2.261
    Допаѓања:
    8.647
    Најмногу од цело шоу ми се допадна делот со поезијата т.е рецитацијата на Дениција од П.М.Андреевски. Скечевите воопшто не беа смешни,ниту досетливи.Некако се` беше премногу исфорсирано. Особено ликот на детето Трајче Трајчевски(извинете ако грешам,ама така мислам дека се викаше),беше на граница со навредливост. Некако исмејувачки ми дојде начинот на говорот и однесувањето.

    Се надевам наредните емисии ќе бидат далеку позабавни.
     
    На Mishela му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Little-Mk

    Little-Mk Популарен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2012
    Пораки:
    226
    Допаѓања:
    327
    Ја гледав емисијава и неможев да разберам што содржина има и што сакаат да придонесат со тоа.Јас како малку плавуша чекав до крај си мислев на крај мора да разберам што емисија е ова ,но ништо од тоа .И сеуште незнам ,...не ја разбирам.Ајде некој ако може нека ми објасни што прават и што сакаат да придонест со тоа.Единствено само на фаците можев. некако да де смеам :?: (из ит нормал?)
     
  10. Barbica

    Barbica Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2010
    Пораки:
    1.309
    Допаѓања:
    489
    Не, не постои човек кој се насмеа денес на оваа глупост.
     
  11. irena.1

    irena.1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 ноември 2012
    Пораки:
    4.358
    Допаѓања:
    21.331
    Пол:
    Женски
    На Hipster и Elennaa им се допаѓа ова.
  12. ana-banana

    ana-banana Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2011
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    751
    Пол:
    Женски
    Човекот ВРЕДИ, ама со ЏИШ некако ја оплеска работата. Го почитувам и обожавам и се надевам дека тоа беше само лош почеток на една убава приказна.. Игор може и знае но овде ... :x
     
  13. OmniaVanitas

    OmniaVanitas Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2012
    Пораки:
    1.434
    Допаѓања:
    1.447
    Мометнално оди репризата.
     
  14. vecipeci

    vecipeci Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 август 2012
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    2
    Страшно, повеќе очекув од Игор
     
  15. joelle

    joelle Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2010
    Пораки:
    1.117
    Допаѓања:
    2.366
    И мене не ми се допадна шоуто за жал и јас се прашував дали е до мене или сите очекуваа нешто повеќе? очекував разговор, шеги, паметни размени на мислења и одлична музика. за музиката немам забелешка интересна беше ама како да фалеше нешто мене лично ми фалеше таа интеракција со гостите...
     
    На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.596
    Патетично беше, едвај изгледав 20-тина минути, со исклучок на дел од музиката.
    Џамбазов треба да се држи до тоа што најдобро умее да го прави, да ја забавува публиката преку неговиот суров и искрен пристап, не да прави скечеви со некои глупави и тотално непотребни измислени ликови.
    Тоа не беше воопшто смешно, ниту досетливо, жално беше. :^)
     
    На tessie, JuLleE, Waka-waka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  17. vitomir

    vitomir Нов член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2011
    Пораки:
    2.095
    Допаѓања:
    3.628
    Тотално разочарување,и не наоѓајте причини за да го пофалите,кога не е за фалење,скечеви гледаме како што се к-15итн
     
  18. Ilusionist

    Ilusionist Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    752
    Допаѓања:
    1.912
    Искрено се разочарав и од емисијава со Игор Џамбазов, но исто не ме воодушеви и она со Сашко Коцев што е.

    Игор(се покажал како позабавен,оригинален и поиновативен) , ама незнам што е со ова шоу кое е далеку од забавно и добросмислено.
    Ниту интересно, ниту те привлекува да го задржиш каналот.

    Мислам дека некако избрзаа овие МРТ, сакаат да направат нешто различно (да не бидат само турските серии и синхронизациите поради кои телевизорот прашина ми фати од што не го уклучувам) ама нека не се форсираат толку.
    Прво треба добра замисла и идеја, па да се постигне добра реализација и гледаност.
     
  19. babyblond

    babyblond Популарен член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2011
    Пораки:
    1.168
    Допаѓања:
    1.546
    Пол:
    Женски
    Многу ми е „уметничка“ емисијава. Дури ни баба ми и дедо ми не би ја гледале. :D
     
  20. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.418
    Пол:
    Женски
    Фала ирена на линкот, ги изгледав цело, одвај.
    Не замислував ваков концепт. Да не ми се допадна воопшто ни мене.
    Целата замисла и со гостите, и со новиве ликови на Игор, мене не ми е нешто посебно.
    Музиката му е добар избор.
    Али мислам дека претерано со крена прашина, т.е претарано се изнајадоа трици, најлошото шоу ?
    Да бе Жаре Бебрерот има подбро шоу.
    Не наоѓам причини да го бранам, ама па и какви коменатари се изначитав, претеризам.
    Мислам дека само дека се работи за Игор па затоа сите премногу очекуваа добија многу малку.
    И според мене неуспешен обид,нека мења концепт што е можно побрзо.
     
    На babyblond му/ѝ се допаѓа ова.