ЏИШ - ново шоу со Игор Џамбазов на МТВ

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Elennaa, 9 февруари 2013.

 1. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.204
  Допаѓања:
  41.238
  Hи јас не сум задоволна ;) Очекував многу повеќе од Игорче, поглеав малку,и не, не ми го задржа вниманието
  За Бинго си е погоден, ама овде,слабо.
  А нели и гости ќе викаше? :?: Јас од тоа што го видов немаше гости? :?: ..........
   
 2. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  3.901
  Допаѓања:
  12.691
  Пол:
  Женски
  Калиопи поглуми малце во црно-бела снимка. Се изнагушкаа на сцена, испеаа нешто врска немам што и толку. :D Се надевам со Тони и со Тамара ќе биде посмешно и пооткачено. Ма, да почнеше да пее нешто од Цеца или Аца Лукас, ко Берберот, ќе беше повеќе гледано. :wasntme:
   
  На ludoto19 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. TheCandy880

  TheCandy880 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 август 2010
  Пораки:
  3.992
  Допаѓања:
  6.298
  Пол:
  Женски
  јас го пропуштив шоуто, ај доколку во наредните дена го прикачат на youtube ставете линкче овде, да ѕирнеме ние што не сме го гледале :)
   
 4. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.307
  Допаѓања:
  485
  Никој не е задоволен, сите форуми се преплавени со негативни критики, емисијава го допре дното на македонските телевизии.
   
  На babyblond му/ѝ се допаѓа ова.
 5. luncika

  luncika Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2012
  Пораки:
  205
  Допаѓања:
  170
  Навистина, и јас очекував многу повеќе од овој ужасно, неверојатен талент. :!: Но, за жал, видов само обид за нешто ново, ама сепак испадна нешто веч виџено.
  Додека гледав тв, си помислив -Лунчи што ти е? Ти се чини само така... па зарем ова е долго најавуваното шоу?! Ама после видов дека реагираат и другите гледачи, значи во право сум била. Ова не е ништо ново... :yawn:
   
 6. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  3.901
  Допаѓања:
  12.691
  Пол:
  Женски
  Готово, уште ова мислење и готово. :wasntme:
  Јас навистина го поштувам човекот, што се вика. Од секогаш обожавам да го гледам. Едвај чекам на Златна Бубамара, да се појави. Стварно има големо знаење, за се'. Имам и чашка со него, многу си ја сакам. И не сакам да хејтам. Ама ова, што го гледав... И да, повторно ја спомна Натали, каде без неа. :D
  Има еден куп твитови. Еве некои од нив. :$

  Неделата и онака беше најдосаден ден, уште #Џиш фалеше...
  Рекламите беа поинтересни. #џиш
  Драган Вучиќ сменил #Џиш пошто му бил познат хуморот
  #ЏИШ = Џамбазов Иди Шетај, со сета должна почит.
  Од сеа ќе викам глуп си ко Џиш ...
  Ова #ЏИШ успеа да ме натера да пуштам Бандини.
  Џамбазов не ми спомна име, #џиш е тапа а јас се разочарав.
  Не го гледај тоа сине , тоа #Џиш
   
  На t-sweet му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Oxymoron

  Oxymoron Популарен член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  1.338
  Допаѓања:
  11.337
  Што беше тоа? Очекував вистинско ток-шоу со музички паузи, а ова беше пародија на...нешто и веќе чуени шеги. Она кога го глумеше детето ми беше најглупо, воопшто не беше смешно, всушност во текот на целото шоу само два-три пати се насмеав. Не знаев дека Калиопи била гостинка, само го фатив делот каде што заедно пееја. Очекував повеќе.

  Го почитувам ликот и делото на Игор Џамбазов, но ова не ме импресионираше. Можеби не треба да судиме од само една епизода, но ако оваа е „шемата“ на шоуто, и наредните ќе бидат такви. А овие Твитерџииве пак не се живи ако не исхејтаат |(
   
  На Hipster и Mishela им се допаѓа ова.
 8. Waka-waka

  Waka-waka Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  2.256
  Допаѓања:
  8.637
  Најмногу од цело шоу ми се допадна делот со поезијата т.е рецитацијата на Дениција од П.М.Андреевски. Скечевите воопшто не беа смешни,ниту досетливи.Некако се` беше премногу исфорсирано. Особено ликот на детето Трајче Трајчевски(извинете ако грешам,ама така мислам дека се викаше),беше на граница со навредливост. Некако исмејувачки ми дојде начинот на говорот и однесувањето.

  Се надевам наредните емисии ќе бидат далеку позабавни.
   
  На Mishela му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Little-Mk

  Little-Mk Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2012
  Пораки:
  226
  Допаѓања:
  325
  Ја гледав емисијава и неможев да разберам што содржина има и што сакаат да придонесат со тоа.Јас како малку плавуша чекав до крај си мислев на крај мора да разберам што емисија е ова ,но ништо од тоа .И сеуште незнам ,...не ја разбирам.Ајде некој ако може нека ми објасни што прават и што сакаат да придонест со тоа.Единствено само на фаците можев. некако да де смеам :?: (из ит нормал?)
   
 10. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.307
  Допаѓања:
  485
  Не, не постои човек кој се насмеа денес на оваа глупост.
   
 11. irena.1

  irena.1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 ноември 2012
  Пораки:
  4.175
  Допаѓања:
  20.851
  Пол:
  Женски
  На Hipster и Elennaa им се допаѓа ова.
 12. ana-banana

  ana-banana Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  746
  Пол:
  Женски
  Човекот ВРЕДИ, ама со ЏИШ некако ја оплеска работата. Го почитувам и обожавам и се надевам дека тоа беше само лош почеток на една убава приказна.. Игор може и знае но овде ... :x
   
 13. OmniaVanitas

  OmniaVanitas Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2012
  Пораки:
  1.334
  Допаѓања:
  1.272
  Мометнално оди репризата.
   
 14. vecipeci

  vecipeci Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 август 2012
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  2
  Страшно, повеќе очекув од Игор
   
 15. joelle

  joelle Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2010
  Пораки:
  1.117
  Допаѓања:
  2.351
  И мене не ми се допадна шоуто за жал и јас се прашував дали е до мене или сите очекуваа нешто повеќе? очекував разговор, шеги, паметни размени на мислења и одлична музика. за музиката немам забелешка интересна беше ама како да фалеше нешто мене лично ми фалеше таа интеракција со гостите...
   
  На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.525
  Патетично беше, едвај изгледав 20-тина минути, со исклучок на дел од музиката.
  Џамбазов треба да се држи до тоа што најдобро умее да го прави, да ја забавува публиката преку неговиот суров и искрен пристап, не да прави скечеви со некои глупави и тотално непотребни измислени ликови.
  Тоа не беше воопшто смешно, ниту досетливо, жално беше. :^)
   
  На tessie, JuLleE, Waka-waka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 17. vitomir

  vitomir Нов член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2011
  Пораки:
  2.095
  Допаѓања:
  3.620
  Тотално разочарување,и не наоѓајте причини за да го пофалите,кога не е за фалење,скечеви гледаме како што се к-15итн
   
 18. Ilusionist

  Ilusionist Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2012
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  1.908
  Искрено се разочарав и од емисијава со Игор Џамбазов, но исто не ме воодушеви и она со Сашко Коцев што е.

  Игор(се покажал како позабавен,оригинален и поиновативен) , ама незнам што е со ова шоу кое е далеку од забавно и добросмислено.
  Ниту интересно, ниту те привлекува да го задржиш каналот.

  Мислам дека некако избрзаа овие МРТ, сакаат да направат нешто различно (да не бидат само турските серии и синхронизациите поради кои телевизорот прашина ми фати од што не го уклучувам) ама нека не се форсираат толку.
  Прво треба добра замисла и идеја, па да се постигне добра реализација и гледаност.
   
 19. babyblond

  babyblond Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2011
  Пораки:
  1.168
  Допаѓања:
  1.539
  Пол:
  Женски
  Многу ми е „уметничка“ емисијава. Дури ни баба ми и дедо ми не би ја гледале. :D
   
 20. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.391
  Пол:
  Женски
  Фала ирена на линкот, ги изгледав цело, одвај.
  Не замислував ваков концепт. Да не ми се допадна воопшто ни мене.
  Целата замисла и со гостите, и со новиве ликови на Игор, мене не ми е нешто посебно.
  Музиката му е добар избор.
  Али мислам дека претерано со крена прашина, т.е претарано се изнајадоа трици, најлошото шоу ?
  Да бе Жаре Бебрерот има подбро шоу.
  Не наоѓам причини да го бранам, ама па и какви коменатари се изначитав, претеризам.
  Мислам дека само дека се работи за Игор па затоа сите премногу очекуваа добија многу малку.
  И според мене неуспешен обид,нека мења концепт што е можно побрзо.
   
  На babyblond му/ѝ се допаѓа ова.