Џамбо (Jumbo)

Дискусија во 'Слободно време' започната од Pubu-bubu, 27 јуни 2012.

 1. Pubu-bubu

  Pubu-bubu Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2012
  Пораки:
  140
  Допаѓања:
  41
  уживам кога сум меѓу сите тие плишани мечиња..се чувствувам како мало дете :D мн ми се допаѓа оваа продавница а на вас?се надевам нема ваква тема па решив да направам...
   
  На Twinkles и Jowe им се допаѓа ова.
 2. mesecinka91

  mesecinka91 Активен член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2012
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  3
  JUMBO

  Дали некој купил пилатес топка и /или ластици за вежбање од џамбо???Дали се квалитетни ??Видов дека се по 300 не се премногу али дали воопшто се добри за вежбање??? ;)
   
 3. nekoja85

  nekoja85 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2011
  Пораки:
  374
  Допаѓања:
  216
  JUMBO

  Ја имам топката и ок е, стандардна топка за пилатес.. не е од тие големите, туку средна големина.. е сега ако вежбаш пилатес ќе ти е ок, ако не има финти во одржување на рамнотежа и слично :)
   
 4. kiki4kablondy

  kiki4kablondy Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2010
  Пораки:
  469
  Допаѓања:
  442
  Пол:
  Женски
  Јас бев денеска во Џамбо ама не видов топки за пилатес, каде точно да побарам? ;) очајно барам таква топка :|
   
 5. Waka-waka

  Waka-waka Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  8.637
  Има ли вакви кутии во Џамбо? Некоја циклама боја и средна големина. Да си чувам ситници во нив. Која цена се?

  Има ли спортски градници? Бел,црн сеедно?Цена? :)
   

  Прикачени фајлови:

  • pink box.jpg
   pink box.jpg
   Големина на фајлот:
   47,7 KB
   Прегледи:
   1.330
 6. mesecinka91

  mesecinka91 Активен член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2012
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  3
  Топката е доле кај сто се топките ,тротиенти незнам сто др когас ке влезеш од лева страна барај ...
  А за кутииве мислам дека има мн ама нез дали се бас вакви, прслучиња немам видено за вежбање тоа може да има горе кај што има пиџами и такви ствари :rofl:
   
  На Waka-waka му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Spidy

  Spidy Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  3.456
  Допаѓања:
  9.288
  Пол:
  Женски
  аууу го обожавам. Ако влезам нема излагање барем 1 саат :D
   
 8. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.265
  Допаѓања:
  406
  Обожавам да шетам таму. Некогаш и да немам намера да купам нешто влегувам, затоа што ме опушта да гледам по сите тие стварчиња таму :)
   
 9. SweetChild

  SweetChild Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2012
  Пораки:
  1.597
  Допаѓања:
  2.986
  Пол:
  Женски
  И јас сакам да шетам таму.Интересно ми е.И како што кажа Spidy,ако влезам после нема излагање саат,два :D
   
  На bluegirl7 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Waka-waka

  Waka-waka Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  8.637
  Да се цитирам сама, најдов таков спортски градник околу 120 денари беше. Имаше и бели и црни.

  Ваква кутија уште барам , имаше некои на расклапање ,околу 300 денари,ама не ми фатија око.Ако некој видел некаде? :)
   
 11. Hkikica

  Hkikica Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2012
  Пораки:
  989
  Допаѓања:
  672
  Кога и да влезам мора да искочам со нешто ... :D
   
 12. butterfly33

  butterfly33 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2012
  Пораки:
  1.252
  Допаѓања:
  1.093
  На Битола и' требаше баш ова- Џамбо. Се разбира не е до толку големо како во Скопје, ама е супер. Секогаш кога одам во Скопје морам да си купам нешто од Џамбо. Многу производи, а по пристапни цени :)
   
 13. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.265
  Допаѓања:
  406
  Отвориле и таму? Супер! Не сум знаела
   
 14. butterfly33

  butterfly33 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2012
  Пораки:
  1.252
  Допаѓања:
  1.093
  ^
  Да, на горниот спрат во Веро на Широк Сокак :)
   
 15. jacqueline.s

  jacqueline.s Популарен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  2.712
  Допаѓања:
  12.165
  Пол:
  Женски
  Јас имам од ластиците и сум многу задоволна, фала богу не е фалшлива роба. А пред некој ден купив пумпа за точак, и катастофа. Со уста да пумпав повеќе ќе се пумпаше. Не беше расипана, туку таква кинеска фалшлива работа. Едвај ми ја вратија.
   
 16. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.265
  Допаѓања:
  406
  Враќаат роба што е веќе употребена, а не си задоволен???
   
 17. jacqueline.s

  jacqueline.s Популарен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  2.712
  Допаѓања:
  12.165
  Пол:
  Женски
  Па мораше да ја вратат, пумпата не беше функционална. Само пари не враќаат, мораш да си земеш нешто друго. И, оф корс, да ја чуваш фискалната сметка :D
   
 18. Galla

  Galla Активен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2013
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  7
  Има преубави кутии во @Home, јас ги гледав неодамна во техномаркет кај стадион
   
 19. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.969
  Пол:
  Женски
  Има многу убави работи....ама за некои работи малце се скапички.
  Инаку од другарки што биле во Џамбо во Грција, велат дека ова наспрема него е многу слабо снабдено.
   
 20. tweety26

  tweety26 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2010
  Пораки:
  1.650
  Допаѓања:
  2.275
  Пол:
  Женски
  Во Џамбо идам многу често.Ако ништо друго си шетам и си разгледувам полека иако веќе на памет знам што како има. :D Ама не издржувам па секогаш по нешто си зимам,ако треба и најмала ситница.