1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Џамбо (Jumbo)

Дискусија во 'Слободно време' започната од Pubu-bubu, 27 јуни 2012.

  1. COollLady

    COollLady Популарен член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2011
    Пораки:
    654
    Допаѓања:
    1.337
    Пред еден месец бев во Џамбо и видов тегови розеви и црвени, ама цената не ја видов.
    Знае некој колку се пари, со колкава тежина...?
    Благодарам однапред :)
     
  2. Umbrella22

    Umbrella22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    3.951
    Допаѓања:
    33.918
    Пол:
    Женски
    ^ бев ред некој ден, баш поминавме покрај нив ама ете цена не загледав, ама ваљда не им се скапи :)

    Јас си ги земав чашките
    [​IMG]
    комплет од 4 чашки 60ден.
     
  3. HollyWoodGirl

    HollyWoodGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2013
    Пораки:
    665
    Допаѓања:
    316
    И мене баш ова ми треба!
    Ако знае некој - нека каже. :)
     
  4. doutzen

    doutzen Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2013
    Пораки:
    531
    Допаѓања:
    158
    si kupiv slusalki za 80 den i super se ama gi izgubiv izgleda
     
  5. Izaabella

    Izaabella Популарен член

    Се зачлени на:
    13 декември 2010
    Пораки:
    1.303
    Допаѓања:
    7.301
    Пол:
    Женски
    Јас од овде излегувам со кеси во кои има еден мал тон глупости!
    Олеснета за некоја цифра од новчаник, ама со среќно лице одам накај дома и покрај веројатноста дека утре кога ќе се разбудам ќе сфатам дека сум изнакупувала куп беспотребни работи.

    Многу ми е блиску, на некои 15 минути од дома, па не ми треба многу за да се одлучам да го посетам местово :D
    Имам мноогу дрангулии купувано, скоро сите украси во соба ми се од тука. Порано додуша имаше многу поголем избор на рамки за слики, последниив пат кога бев имаше 2-3 вида и толку, другото од рафтовите беше зафатено со силиконски лепенки за стакла, ѕидови и сл. за кои долго време се мислев дали да ги купам, ама сепак не знам како ќе стојат, а и не беа ефтини, па си одлучив да земам пластички фиокички на кат и корпа за ѓубре со пристојна големина за во соба.

    Единствено никогаш немам купено од долната облека што стои на горниот кат, ама имам едно комплетче за бебе и папучи за по дома земено, се покажале квалитетни.
    Е сеа, за 75 ден. колку што беа папучите не можеш нормално да очекуваш да не се излитуваат и да траат вечно, па затоа сум супер задоволна. И слатки се на изглед, што мене ми е важно. :D

    Во секој случај, спаѓа во оние места со чија посета си лечам депресија понекогаш. :rofl: Поготово зошто има многу за шетање и разгледување, а јас сум буквално манијак за такви работи.
    А дека може да се спореди со Џамбото во Грција тотално не, ама и ова е супер за наши услови и стандард.

    И ондак то.
     
    На LilBaby и duffi им се допаѓа ова.
  6. tea4e

    tea4e Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јули 2012
    Пораки:
    3.410
    Допаѓања:
    3.148
    Вакви шишенца со светки или нешто слично во Џамбо има ? :?:
    [​IMG]
     
  7. Elena-97

    Elena-97 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    913
    Допаѓања:
    2.107
    Итно ми е луѓе, има обични бели маички на кратки ракави, без никакви апликации, и колку пари се?
     
  8. anabel-a

    anabel-a Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2011
    Пораки:
    3.333
    Допаѓања:
    15.497
    Eлена, јас последниов пат пред недела дена коа бев у Џамбо, немаше ниту една бела маичка без апликација, значи се што видов во делот со облека беше ишарано со светки, монистри, и што ти знам јас. Тука не наоѓаш тоа, ако ти треба таква за поефтини пари прочепкај низ продавничкиве на Певекс, јас два пати наоѓам тука такви маички, по 100 денари, бели, без ништо на нив, со солиден квалитет. :)
     
    На Elena-97 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Boleyn.7

    Boleyn.7 Популарен член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2013
    Пораки:
    375
    Допаѓања:
    425

    Да, да имаш. Во оној делот со школски прибор и бои,имаш голем избор на вакви пакувања со светки.За цена , не памтам ама, мислам симболични беа цените. :)
     
    На tea4e му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Azriel1

    Azriel1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2012
    Пораки:
    307
    Допаѓања:
    406
    Јас верувале или не немам влезено во Веро центарот едни добри две години. Последен пат кога бев по мене трчаа еден човек од обезбедување или којзнае што беше и некоја продавачка и бараа да им ја дадам кесата што ја носев со мене да ми ја причувале на каса и така да продолжам да разгледувам :| Не знам што им беше финтата. И тогаш си заминав и повеќе :hai:
     
  11. sofijanoka

    sofijanoka Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2013
    Пораки:
    2.652
    Допаѓања:
    15.512
    Пол:
    Женски
    Јас имам розови.Розовите се од 1 кг,и мислам дека беа околу 300 денари.
    Другите се,3 кг. и 5кг и се секако,поскапи...
    Додуша,незнам дали 2та тега беа 300,значи еден за 150 или па еден за 300. :?:
     
    На COollLady му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.476
    Допаѓања:
    39.705
    Пол:
    Женски
    Па многу јасно, во обичен мал маркет нема да те остават да шеташ со кеса во раце, а не па таму.
    Јас незнам самата ти како не си ја оставила кесата, не за друго, можеле да ти речат да ја отвориш ако веќе подолго си била таму, па би ти паднало уште понезгодно...тоа многу јасна работа е.

    Инаку вакво нешто има ли тука?
    Само поголемо, многу поголемо :)
    Имам доста накит, иако не го носам јас си купувам :D и сеа немам каде д го ставам :D
     

    Прикачени фајлови:

  13. Azriel1

    Azriel1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2012
    Пораки:
    307
    Допаѓања:
    406
    Глупости. Во ниту еден маркет никој не ме спречил да се шетам и да разгледувам со кеса. Демек ќе крадам. Нека си постават камери ако толку се плашат или нека ме набљудува што правам. Јас кесата со облека нема што да им ја оставам на нив.
     
  14. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.476
    Допаѓања:
    39.705
    Пол:
    Женски
    ^^ Без разлика дали крадеш ти или не тоа е непишано (некаде и пишано) правило и тоа обично секој го знае. (само за тебе се глупости изгледа :D )
    И сигурно има камери ама пак, секогаш се остава кеса на каса или на место предодредено за тоа.
    Не за џабе во маркетите како што се тинекс и т.н. има и посебни такви како прегради.
    И стварно многу ми е глупо со кеси да се шета по маркети.
    Само ташна не се остава.
     
  15. simoncelicius

    simoncelicius Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    3.538
    Допаѓања:
    7.835
    Пол:
    Женски
    Јас кога и да влезам во маркетов, се губам.
    Најмалку два саати им окапувам, па уште ако се погоди да го сменат распоредот на производите...
    И не ми се свиѓа тоа што ако не припазиш, ке си земеш нешто напукнато, скршено, оштетено, али добро тоа и до нашата култура е.
    А па кога ке ги видам девојчиштана како се сликаат со наочари/мечиња/ шешири ми оди да фатам да ги мавам со што ми дојде при рака.

    Инаку Мишела да те прашам, каде точно да ги барам ноктите што ги фалеше?
    Јас барав едни лакчиња за француски маникир, имаше многу убави боички, ама не можев да ги најдам затоа што беа сменети местата речиси на сите производи. Нокти не видов :?:
     
    На Candice.S и anabel-a им се допаѓа ова.
  16. Chocolate.me

    Chocolate.me Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    2.728
    Допаѓања:
    7.642
    Обожавам да шетам низ Џамбо, како да шетам низ рајот.
    Уф, прекрасни работи, распоредени на милион страни, како лавиринт. Секогаш сум на телефон, зашто се губам низ маркетов и мора да се слушнам со тој што сум да се најдеме.
     
  17. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.585
    Допаѓања:
    80.671
    Пол:
    Женски
    Таму во тој ред кај што се турпиите, малку подоле, некаде при крајот на редот.
    Врска немам како му доаѓа, мене каша-попара ми е таму кога влегувам, воопшто не ми се по ќеф такви начичкани и урнебесно збркани места па и не заприметувам кај шантрам. :)
    До душа, само во тој дел има нокти, на друго место нема.
     
  18. sofijanoka

    sofijanoka Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2013
    Пораки:
    2.652
    Допаѓања:
    15.512
    Пол:
    Женски
    Понекогаш е малку незгодно,да,ама во Веро,Тинекс и таквите како влегуваш со кеса,стварно незнам? :?: Правило им е да си ги оставап таквите стварчиња на рецепција...
     
  19. irena.1

    irena.1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 ноември 2012
    Пораки:
    4.358
    Допаѓања:
    21.331
    Пол:
    Женски
    Што е работава со Џамбо. Бев минатата недела и беше со празни рафтови , а многу мал избор на производи. Јас барав домаќински работи. Пример порано имаше цел ред чаши и шољи во секакви бои и димензии, а сега само неколку вида. Свеќи, перничиња, прекривки, патосници исто така, само по неколку. Никаков избор. Конкретно барав декоративни перничиња, абе ништо, никакви. :worried:
     
  20. tea4e

    tea4e Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јули 2012
    Пораки:
    3.410
    Допаѓања:
    3.148
    Како тоа глупости?Во секој поголем маркет нормално е кесите да си ги оставиш или на каса или таму каде што има посебни шкавчиња/прегради.
    Сите пати што сум отидена во Џамбо ,со другарките ги имаме оставено на каса.И баш паметам дека ни ги врзуваа на исто бројче.Дури и цели чанти ги остававме и колку што знам сеуште и се оставаат.
    Си ги зедовме со нас само најпотребните работи(телефон,паричник и сл) а потоа кога ќе си завршеш нормално си ги земаш назад.
    Незнам како незнаеше ти за ова... :?:
     
    На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.