1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Џамбо (Jumbo)

Дискусија во 'Слободно време' започната од Pubu-bubu, 27 јуни 2012.

  1. Avenged

    Avenged Популарен член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2013
    Пораки:
    622
    Допаѓања:
    1.495
    Пол:
    Женски
    Нема веќе облека за кучиња ? Или ставена е на друго место?
     
  2. Cat-Lover

    Cat-Lover Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2014
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    14
    Незнам, и јас кога бев со братучетка ми да одбериме облека за нејзиното куче баравме ама не најдовме ништо. Порано ми текнува имаше, сега незнам дали е ставена на друго место или нема.
     
  3. MermaidKiky

    MermaidKiky Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2013
    Пораки:
    294
    Допаѓања:
    221
    Пол:
    Женски
    Бев во средата и ништо посебно немаше. Како мала го терав татко ми да одиме, буквално го влечев да ми купи играчка ама сега сум тинејџерка и не ме интересира толку :$ Ама да признаам се заљубив во тие огромните мечиња, леле какви се, сакам едно :( :angel: :$
     
  4. Twinkles

    Twinkles Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2014
    Пораки:
    647
    Допаѓања:
    980
    Ухх , го обожувам Џамбоо !
    Толку е убаво внатре , кога ќе влезам , не ми текнува да излезам. Се додека убаво не разгледам :lol:
    Како мало детенце :$
     
  5. okcenzi

    okcenzi Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2012
    Пораки:
    3.522
    Допаѓања:
    9.558
    Девојки, дали веќе го опремија џамбо со новогодишни украси и дали работи и во недела ( од и до)?
     
  6. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.190
    Пол:
    Женски
    Охооо, опремен е можеби веќе цел месец наназад. Работи секој ден од 10-22.
     
  7. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.367
    Допаѓања:
    317.459
    Пол:
    Женски
    Јас во ноември бев последен пат и беше опремен буквално со се
     
  8. anastasijaki

    anastasijaki Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2011
    Пораки:
    5.151
    Допаѓања:
    46.869
    Пол:
    Женски
    Во Џамбо деновиве е ненормална гужва, пола и повеќе од новогодишните работи се потрошени :D така да побрзајте вие што мислите да купувате, вчера баш гледам останале само оние понеубавите ситници.
     
    На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Cka

    Cka Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 септември 2010
    Пораки:
    10.223
    Допаѓања:
    124.267
    Вработените во Џамбо се ужас, ги мрзи да живеат, ми се чини. Шефицата, една 20 годишна девојка, е едно толку иритантно суштество, што насекаде ја раскажувам, Деспина или Делфина некоја. Наместо да се извини за односот на вработените и за тоа што беа крајно неуслужливи, со исклучок на една од касиерките, уште ми се правеше паметна и ме навредуваше. За грешката што ја имаа направено, законски треба да се затворени еден месец. Имаа производи со грешка, скршени, без цена, со две цени, производи од едно ставени на друго место, расипани работи...

    И наместо да ми се извини, она се однесуваше ко јас да сум и крива што не знае да си ја организира смената. Ми беше жал да ги пријавам цел месец да ги затворат, оти знам дека ке останат без плата и леб сите вработени, а оваа не (сигурно е на некој од шефовивте нешто, чим трпат таква неспособност таму) и затоа не ги пријавив. А искрено и не знам кој и е надреден да пријавам, бидејќи она била шеф, така се претстави.

    Ама па затоа, никој од сите мои познаници не купуваат од Џамбо, и одат во Вучко или на друго место, бидејќи знаат дека можат да бидат изнавреѓани од вработените. Ако некаде ги забележат, оти ГИ НЕМА.
     
    На beatriz, Mishela, Candid и 3 други им се допаѓа ова.
  10. Nausicaa

    Nausicaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 декември 2013
    Пораки:
    3.439
    Допаѓања:
    20.020
    @anastasijaki, имаше елки? И да не паметиш која цена беа?
     
  11. anastasijaki

    anastasijaki Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2011
    Пораки:
    5.151
    Допаѓања:
    46.869
    Пол:
    Женски
    Искрено не забележав елки, можеби имаше ама од гужвата не сум ги видела.
    Иначе убави и со пристапна цена елка имаш во Меркур даваат и гратис лампиони, можеш на нивната фб страна да видиш, има доста работи за нова година. И во Бриколаж имаше убави елки само малце поскапи, малите беа по 999 останатите достигнуваа цена и до 4000.
     
    На TheSecret и Nausicaa им се допаѓа ова.
  12. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    5 дена по ред влагам во Џамбо и неможам да се разминам. Џунгла е. Народ еден куп. Цела провинција во Џамбо. И после народ немал пари...
     
    На Quuen, TheSecret, simoncelicius и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  13. Tumblr

    Tumblr Популарен член

    Се зачлени на:
    22 март 2013
    Пораки:
    434
    Допаѓања:
    992
    Пол:
    Женски
    Никако да отидам, ама следниот викенд одам обавезно.Значи нема нешто поубаво од тоа да се најдеш во Џамбо пред новогодишни празници.Е овој период Џамбо ми е љубов.Кога ќе влезам ми има некоја ептен новогодишна атмосфера,дома не ми се оди.
     
  14. macovska

    macovska Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 мај 2014
    Пораки:
    182
    Допаѓања:
    203
    Пол:
    Женски
    Аман веќе со тоа ,,провинција''. И што ако идат? Само во Битола и Скопје има Џамбо.
    Некој од Штип,Велес,Кавадарци,Неготино или друг град не треба да дојде во Ск и да си купи нешто?
    Дај веќе пораснете.И престанете со тоа провинција,без нив Скопје ќе биде пола празно.

    Се извинувам што реагирам вака но од такт веќе ме вадат вакви муабети.
     
    На Rirri, mila25ve, IronLady и 6 други им се допаѓа ова.
  15. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.573
    Допаѓања:
    80.650
    Пол:
    Женски
    Па во Џамбо е евтинија невидена, на пример повеќе ти се исплаќа да купиш предмети за домаќинство (маталка за кафе, чаши, чинии, прибор за јадење), отколку на пример во помалите градови каде пластичарите и продавничките за домаќински предмети бричат во буквална смисла на зборот.
    Не е до тоа дека народот има пари на претек, туку дека кинеската роба им е евтина.

    Е сега колку се квалитетни тие производи, поготово тавчињата за готвење кои гледам дека во последно време многу луѓе ги купуваат, тоа е веќе друг муабет за во друга тема.
     
  16. do-re-mi

    do-re-mi Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2013
    Пораки:
    1.054
    Допаѓања:
    15.987
    Пред неколку години во Џамбо имаше еден, така да кажам, лепак за сложувалки. Се користи за премачкување на веќе наредената сложувалка, за потоа да може да се врами. Сте виделе ли наскоро ваков продукт и колку чини од прилика?
     
  17. TheSecret

    TheSecret Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    4.238
    Допаѓања:
    7.958
    Пол:
    Женски
    Имаше..баш го гледав пред месец два кај сложувалките стоеше, незнам дали уште има ама можно е
     
    На do-re-mi му/ѝ се допаѓа ова.
  18. nice-girl

    nice-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2010
    Пораки:
    430
    Допаѓања:
    111
    Бил ли некој во Џамбо во скоро време дали знае пилатес топките по колку пари се?
     
    На kolovoz му/ѝ се допаѓа ова.
  19. kjukli

    kjukli Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 ноември 2014
    Пораки:
    3.057
    Допаѓања:
    28.609
    Пол:
    Женски
    Јас купив пред еден месец и беше 300 денари. Кај сложувалките стои.
     
  20. Quuen

    Quuen Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2014
    Пораки:
    465
    Допаѓања:
    2.603
    Пол:
    Женски
    Да ве прашам дали некој деновиве бил во Џамбо и дали имаше селфи стап така мислам се викаше и колку пари беше ако сте виделе?