1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Џанан (Canan) [Канал 5]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од eutixismena, 30 август 2011.

 1. eutixismena

  eutixismena Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 мај 2011
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  1.414
  ЏАНАН (Canan), 2011
  Според истоимениот роман на Пејами Сафа.
  [​IMG]
  По многу години, Џанан се враќа на местото од нејзиното детство, полна со омраза и предводена само од една цел – да се одмазди за болката и неправдата нанесена од страна на фамилијата која ја одгледала како дете и потоа ја исфрлила од својата куќа.

  Џанан, уште во раното детство е одвоена од својата биолошка мајка од страна на Ренгназ и одведена во семејството Карахан. Таа расте во преубава девојка, нејзината убавина не може да остане незабележана. За време на еден прием во куќата на Карахан, Џанан е силувана во нејзината соба. Единствениот сведок на овој чин е Бедија, која тврди дека ништо не видела. Џанан останува бремена. Семејството, на чело со Ренгназ ја осудува поради бременоста. Џанан се пораѓа, но Ренгназ го одвојува новороденчето од неа, убедувајќи ја неа дека бебето е мртво. Џанан е исфрлена и од нејзиниот сопруг, за која е претходно присилена да се омажи и завршува на улица. Исчезнува од животите на членовите на семејството Карахан и од животот на нејзиното момче, Селим, без објаснување.

  Години подоцна, Џанан се враќа заслепена од омразата и желбата за одмазда и го расветлува минатото. Но, во целиот тој процес на расчистување на сметките, Џанан наидува на неочекувани вистини кои ќе го сменат нејзиниот живот, во непланирана насока...


  Режија - Bahadır İnce
  Главни улоги - Dilara Yücel, Gamze Özçelik, Evren Bingöl, Erdinç Gülener, Gözde Türkpençe, Şemsi İnkaya
   
 2. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.133
  Допаѓања:
  6.031
  Џанан (Canan) [Канал 5)]

  Баш барав ваква тема, и еве ја. Ја гледам серијава, преубава е девојкава :o :clap: Убава серија, содржајна е барем така мислам засега. Сакам да продолжам да ја гледам. Џанан е дама со стил :!:
   
 3. Look

  Look Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2011
  Пораки:
  1.034
  Допаѓања:
  884
  Џанан (Canan) [Канал 5)]

  И јас барав ваква тема. :D
  Имам гледано неколку епизоди и сега за сега серијава ми остави добар впечаток. ;)
  Баш ме интересира што ќе се случува понатака.Претчувствувам дека ќе биде интересно. :lol:
  Денеска ја пропуштив ама ќе надокнадам. 8)


  Инаку девојкава е навистина убава,мистериозна..
   
 4. eutixismena

  eutixismena Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 мај 2011
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  1.414
  Џанан (Canan) [Канал 5)]

  Серијава ми е во стилот на старите добри шпански серии, полна со мистерии и интересно е тоа што дел по дел откриваат од минатото. Ама ако не сум грешка не е доснимена серијава мислам дека засега има само 22 епизоди.
  Глумицава ми е преубава ама за Селим можеле некој поубав глумец да најдат некако не си одговараат многу.
   
 5. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.152
  Допаѓања:
  5.704
  Пол:
  Женски
  Џанан (Canan) [Канал 5)]

  Како за личност која нема гледано серија уште од времето на Млади Бунтовници, оваа ми изгледа интересна. Мислам дека ке почнам да ја гледам. :)
   
 6. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.406
  Пол:
  Женски
  Џанан (Canan) [Канал 5)]

  Една од реткиве турски што ми се свија ама онака, ми заджува внимание. Па откако прочитав дека е снимана по роман, дефинитвно ќе продолжам да ја гледам.Добра е добра е ветува 8)
   
 7. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  9.686
  Допаѓања:
  65.294
  Пол:
  Женски
  Џанан (Canan) [Канал 5)]

  одвај ја чекам секоја епизода. Многу ми се свиѓа, има интриги, дејствие милина. Уште да не беше синхрознизирана ...
  вчера кога кажаа дека Елиф е ќерката на Џанан ја останав подзината!!!
   
 8. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.406
  Пол:
  Женски
  Џанан (Canan) [Канал 5)]

  Де бе јас одма знаев , незнам од прв момент ми беа мн слични 8)
   
 9. Look

  Look Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2011
  Пораки:
  1.034
  Допаѓања:
  884
  Џанан (Canan) [Канал 5)]


  Јас уште кога слушнав дека Џанан имала ќерка си реков Елиф да не и е? :lol: И после си викам не бе нема логика. :D
   
 10. eutixismena

  eutixismena Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 мај 2011
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  1.414
  Џанан (Canan) [Канал 5)]

  А што мислите кој ја има силувано? Јас се сомневам на оној стариот со репчето Абдула мислам се вика или син му меѓу тие двајца се си викам.
  И синхронизацијата е одлична да не беше синхронизирана немше да биде интересна.
   
 11. anamariia.x3

  anamariia.x3 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  578
  Допаѓања:
  856
  Џанан (Canan) [Канал 5)]

  Јас ја гледам серијава!Супер е :)


  А мислам дека Џанан ја силувал син му Абдула..
   
 12. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  9.686
  Допаѓања:
  65.294
  Пол:
  Женски
  Џанан (Canan) [Канал 5)]

  И јас мислам дека е син му на Абдула, според реакцијата на Абдула и психата на синот тој ќе да е.
   
 13. Gargamel

  Gargamel Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2010
  Пораки:
  413
  Допаѓања:
  129
  Џанан (Canan) [Канал 5)]

  Како да знаев дека Eлиф е ќерка на Џанан :) И јас мислам дека синот на Абдула ја силувал. :| Се ке се дознае.. :) :)
   
 14. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.406
  Пол:
  Женски
  Џанан (Canan) [Канал 5)]

  Прво бев сигурна дека е Шехир, мажот на Ригнас, но сега незнам или абдула или синот ми се мн сомнителни, манијачишта :@
  Не би се изнедалила и да е овој слугата Али се викаше мислам...незнам сеа сите ми паѓаат на памет. Али како и да е интересна серија
   
 15. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.133
  Допаѓања:
  6.031
  Џанан (Canan) [Канал 5)]

  Не ги гледав претходните мислам 2 епизоди, денес нешто погледнав. Елиф, на тој што го сакала во минатото ќерка му? Па нели таа имаше мајка што и починала, или таа не ја знае мајка си, туку татко и така и кажал. И од кај сеа дека Елиф ако е таа што мислам кога нели била силувана од некој? Од каде детето од саканиот тогаш?

  За силувањето штом вика дека Бедија видела, мислам дека е маж и.
   
 16. eutixismena

  eutixismena Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 мај 2011
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  1.414
  Џанан (Canan) [Канал 5)]

  Селим се оженил со некоја ама немале деца, Елиф 3 години живеела кај некоја роднина од шоферот и потоа оваа Реигназ им ја дала нив демек за да им го спасела бракот :)
   
 17. maca99

  maca99 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  1.674
  Џанан (Canan) [Канал 5)]

  А која беше Бедија?
   
 18. anamariia.x3

  anamariia.x3 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  578
  Допаѓања:
  856
  Џанан (Canan) [Канал 5)]

  Ќерката на Абдула,онаа што само мисли на работа :D
   
  На maca99 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.133
  Допаѓања:
  6.031
  Џанан (Canan) [Канал 5)]

  И ја мислев дека Елиф и е ќерка, мислам турска серија мора да испадне најчесто среќен крај како Џанан и е биолошка мајка а по каква случајност Селим и е таткото што ја чувал цел живот |( И јас мислев на Елиф, ама не знаев дека е посвоена...
   
 20. Miss-Independent

  Miss-Independent Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2010
  Пораки:
  2.292
  Допаѓања:
  5.649
  Џанан (Canan) [Канал 5)]

  Не ги сакам баш-баш турскиве серии,ама оваа и Лале и ги загледав.Интересни ми се и поразлични од досегашните.
  Интересна и е приказната ,барем сега од почеток,ќе видиме како ќе се одвива.
  Ако и овие почнат да замотуваат испреплетуваат ко останатите турски и шпански серии,ондак нема да ја ужива мојата гледаност :D .

  А иначе Плавуша,ја па баш колку што сум приметила Турскиве серии имаат трагичен крај бе...за разлика од шанскине. :^)