1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Џанго Разузданиот (Django Unchained) [2012]

Дискусија во 'Филмови' започната од bumbi, 26 јануари 2013.

 1. bumbi

  bumbi Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  494
  Допаѓања:
  259
  Пол:
  Женски
  Го обожавам филмов. Трае скоро 3 часа кои ми прелетаа за секунда. Не знам зошто Тарантино го гњават дека имало многу насилство. Има неколку лоши моменти ама сцените се дискретни. Го препорачувам на сите.  [​IMG]
   
 2. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.548
  На листа за гледање, веќе има месец :wasntme:. Ах, што ми направи тоа што не можам убаво да си симнувам филмови, стално некој проблем со програмот.
  Верувам дека е мастерпис, нема погрешка со Квентин факинг Тарантино.

  Едвај чекам да го изгледам овие денови, па ќе пишам импресии :).
   
 3. Anon

  Anon Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2011
  Пораки:
  830
  Допаѓања:
  1.785
  Пол:
  Машки
  Тапа беше.
  Го има оној типичен Тарантино шмек, ама далеку од неговите најдобри денови.
  Приказната не ми се допадна, најмногу од се.
  Споилери, не читај ако го немаш гледано.
  Фино лепо си се договорија со германецот, тој да му помогне да ги фати луѓето што ги бараше, а овој да му помогне на Џанго да ја ослободат жена му. Откако ги убија овие, зашто одма не отидоа да ја бараат жена му туку цела зима бркаа криминалци???? Без никаква добра причина го протуркаа тоа.
  Следно, што кој к.. му требаше на германецот да го убие ликот на Леонардо Ди Каприо? Тотално ирационален потег. Всушност може да се рече дека од тој момент квалитетот на приказната отиде вртоглаво надолу....
   
 4. SerenaVanDerWoodsen

  SerenaVanDerWoodsen Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 април 2012
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Uste 355035039 pati da go gledam nema da mi se zdosadi... Filmot e eden od najdobrite sto sum gi gledala ovaa godina
   
 5. midnight.flower

  midnight.flower Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  539
  Допаѓања:
  1.011
  Очигледно не си го разбрал филмот. Топло ти препорачувам да го гледаш уште еднаш, :!: но со повеќе внимание!

  А за насловот: Џанго Разузданиот - рили? :o
   
 6. karenin

  karenin Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2010
  Пораки:
  1.426
  Допаѓања:
  2.161
  -jaп
   

  Прикачени фајлови:

  • image.jpg
   image.jpg
   Големина на фајлот:
   38,9 KB
   Прегледи:
   181
 7. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.398
  Пол:
  Женски
  Каде со преводов КАДЕ????

  Сме знаеле сите англиски после ќе речеме, РИЛИ????
  Не сум го гледала филмов нит планирам, не сум љубител на Тарантино, ама насловот ми привлече внимание и додека играше у Милениум, и се прашувам кој е само генијалецот кој стои зад овој ѓаволски добар, ма маестрален превод...
   
 8. BlackAndWhiteSwan

  BlackAndWhiteSwan Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2012
  Пораки:
  386
  Допаѓања:
  3.089
  Пол:
  Женски
  Love Tarantino, love the movie! :)
   

  Прикачени фајлови:

  • large.gif
   large.gif
   Големина на фајлот:
   1,3 MB
   Прегледи:
   108
 9. Sandokan123

  Sandokan123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2014
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  6
  ИТС А НИГА ОН А ХОРС
   
 10. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.040
  Приказната е баш добра.
  Одличен е Џејми Фокс, За Валц и Ди Каприо ич да не правам муабет.
  Пак и да незнаев дека на Тарантино ќе препознаев.
  Цело време бев под стрес дали ќе успее да ја спаси и дали и двајцата успешно ќе си отидат, се си мислев дека некој од нив ќе умре на крај.
  Според мене вреди да се погледне, не ми текнува дали и за што доби награди... Знам дека многу го збореа и доста галама се дигна околу филмов.