1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Џастин Бибер (Justin Bieber)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од eemmiilliijjaa, 17 април 2011.

 1. eemmiilliijjaa

  eemmiilliijjaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  549
  Допаѓања:
  213
  Оваа тема е за сите фанови на Џастин,за сите вистински Белибери.Доколку го мразите Џастин ве молам да не коментирате :*

  Џастин Бибер е роден на 03.01.1994 е канадски ритам и блуз поп пеач. Бибер го открил неговиот сегашен менаџер Скот Брон со тоа што ги видел неговите спотови на Youtube.
  Неговиот прв сингл е One time, кој е објавен во 2009 достигнал помеѓу првите 30 на топ листите на повеќе од 10 земји ширум светот. Првиот албум на Бибер, My world, е објавен на 17 ноември 2009.
   
  На Lolo5, MDonovich, Star19 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.698
  Rule number one - форум, место за дискусија, а не ФБ група за собирање на фанчиња, впрочем, не знам ниту дали воопшто ги има на форумов.

  Прости ми за моите негативни (читај реални) коментари кон зачинов, но не можам да се воздржам.
  Џастин е едно разгалено детиште кое нема ниту П од пеjач и НЕ ја заслужува целата слава која што ја постигна. Во текот на неговата неколку месечна кариера ( :lol: ) има некој што стои зад него, го плаќа, а Џастин ќе излезе на сцена, ќе замафта два-три пати со шишките, ќе му намигне на некое девојче во публика и сите врискаат по него.
  Треба уште многу бумбари да јаде за да сфати дека треба да има многу повеќе од убавина (барем да ја имаше :lol: ) за да биде пејач! Типов има едвај 17 години, уште не е излезен од пубертет и не му е оформен гласот како што треба, да гледаме реално.
  Попрво би испила цел пакет со Domestos Zero Limescale, отколку да се наоѓам во иста просторија со Џастин.
  Па уште и книга за Џастин?! :o
  Не ме занима како мајка му му менувала пелени, ниту како паѓал од точачето кога имал 5 годинки. Дали му излегла пубертетска бубуљичка на левиот или на десниот образ, на колку години прв пат се бакнал со девојче (момче) и слични ОПАСНО ВАЖНИ моменти од неговиот живот.

  Купувајте и читајте биографии за музичари кои вредат, а не за телиња како Биберов. |( Тек тогаш ќе препознаете што е успех, што е љубов кон музиката, а не кон парите и бројот на гледаност на youtube.

  1994 is the worst year ever, Kurt Cobain died and Justin Bieber was born.

  Фала на пажња - пријатно.
   
  На Elena..T, cute-32, BlueHeart и 49 други им се допаѓа ова.
 3. Avril.09

  Avril.09 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  737
  Допаѓања:
  892
  Зошто да не коментираат тие што го мразат? Местово е за дискусија, не бива сите да пишуваат:
  Го сакаам, Го обожаваам и тако даље.
  Прв пат кога го видов со One time, си велев: Леле срце, види го.
  Ама потоа кога му удри славата во глава... Ма дај молим те. За неговата бебиситерка Ашер нема книга или филм , за овој ќе има.
  Зачин еден. |(
   
  На potterholic и Shoe-Gal им се допаѓа ова.
 4. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.477
  Мене Џастин ми е многу слатко детенце, не можам да го мразам и не знам како некој може да мрази такво мало и слатко суштество :)
  Еднаш случајно го гледав на Опра Винфри шоу и ни малку не ми изгледаше лигав, туку баш беше пристоен, културен и се познава дека е паметно дете.

  Не знам многу песни од него, од тие што ги имам слушнато ми се допаѓаат овие двете што му беа хитови Baby со Ludacris и Never say never со синот на Will Smith

  http://www.youtube.com/watch?v=kffacxfA7G4

  http://www.youtube.com/watch?v=_Z5-P9v3 ... ure=relmfu

  Кога го преслушував новиот албум на Крис Браун забележав една песна што многу ми се допадна, дует со Џастин Бибер, се вика Next 2 u.
  http://www.youtube.com/watch?v=SDJbggisuUA
   
  На Lolo5, MDonovich, music.girl и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. Marilyn-Monroe

  Marilyn-Monroe Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2010
  Пораки:
  1.805
  Допаѓања:
  5.895
  Знам дека не ми е местото во темата, зашто едноставно, ништо не чувствувам кон суатки4киов, нит го сакам, нит го мразам.
  Ама сепак повеќе ќе го љубев да беше 51 годишно деденце. Поинтересна ќе беше сторијава. Вака е многу монотона и досадна тинејџерска атракција.

  Ко Арон Картер на мое време.
  Штета што не му излезе некој пародичен дуплер. Ќе беше забавно. Може и ќе опстанеше пилиштарецот подолго.
  |(

  Па подобро децата мој да седат на ладен бетон, отколку вакви неопределени да слушаат.
  Мислам, со извинение за почитувачите на ликот и делото на зачинот. :|

  Лоша година беше '94-та. :nod:
   
  На potterholic, Anja98, crazyinlove19 и 2 други им се допаѓа ова.
 6. beached

  beached Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  624
  Допаѓања:
  1.697
  http://www.youtube.com/watch?v=UcTLJ692 ... ure=relmfu
  Хаха , смешно-симпатичен ми е момаков.
  Настрана шо е срање вистинско , тој заслужува почит заради успехот , има само 16 години.
  Ни го мразам, ни го сакам..нус појава.
  А неговата публика е малоумна , одговорно го тврдам ова.
  Ооуу бејби бејбиии ооооооооооо
   
  На cheetah.girl и music.girl им се допаѓа ова.
 7. ljubam

  ljubam Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  2.412
  Допаѓања:
  18.408
  Пол:
  Женски
  Се извинувам вака грдо звучи ама Џастин бе! Ваууу каков идол! Тема за Џастин ахха ај ќе си ги кажеме фантазиите за него. Лол ќе се рокнам под хитно!
   
 8. eemmiilliijjaa

  eemmiilliijjaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  549
  Допаѓања:
  213
  уште на почеток напишав дека е за фановите а не за "хејтери",извинете ама мислите дека сте нешто подобро задржете си ги лошите коментари за др тема против него а не да ги пишувате овде а тој е само 17 год.и мислите дека е ГЕЈ аа затоа одеше со Селина Гомез..
   
  На Lolo5 и MDonovich им се допаѓа ова.
 9. glamour-lady

  glamour-lady Популарен член

  Се зачлени на:
  7 ноември 2010
  Пораки:
  572
  Допаѓања:
  776

  eemmiilliijjaa... ова е форум и секој има право да си го искаже својот став и своето мислење без разлика дали е негативно или позитивно..
   
  На maca99 и musicgirl55 им се допаѓа ова.
 10. ladymilion

  ladymilion Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 април 2011
  Пораки:
  90
  Допаѓања:
  27
  никад не сум го слушнала детето
  ама баш ми е слатко и симпатично
  немам нисто против него
   
  На Lolo5, LittlePinky, deedee0 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 11. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.287
  Ааааwww ама е сладок |(
  [​IMG]
  Зар некоја над 16 години би го почитувала дечково? И би се палела на него?
  Али добро прво Бекстрит Бојс, па Арон Картер, па УС5, па Токио Хотел, па Џастин Бибер.
  Сите пропаднати фаци се овие набројаниве, кај и да е ќе пропадне и овој.
  Одел со Селина лилааааа 8)
   
  На ana.ubavkata и maca99 им се допаѓа ова.
 12. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.562
  Допаѓања:
  7.990
  Пол:
  Женски
  Ова е ФОРУМ и ако забележиш има теми за многу изведувачи и има пишувано секакви коментари-и добри и лоши.Да не коментираат „хејтерите“ туку само фановите си имаш мил и златен фејсбук, па таму прави си групи и собирај фанови. ;)
  П.С: Не го сакам ни јас. :D
   
  На musicgirl55 и Rose96 им се допаѓа ова.
 13. Linn1

  Linn1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  1.221
  Допаѓања:
  1.936
  http://www.youtube.com/watch?v=kGg2uv_n ... ure=relmfu

  Има 22 години, изгледа и пее прекрасно.. Мислите дека е Џастин Бибер?

  Погледнете го видеово за кое останав ваква :o и ќе видите дали станува збор за Џастин или за "ЏАСТИНА" :D ..

  Позз до женскава :inlove:
   
 14. eemmiilliijjaa

  eemmiilliijjaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  549
  Допаѓања:
  213
  девојката се вика Дани Шај, ако неможете да разликуватее се гледа дека е женскоо :*
   
  На Lolo5 и Linn1 им се допаѓа ова.
 15. parrot

  parrot Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  205
  Допаѓања:
  499
  Леле, зини земјо голти ме! Кога ќе видам вакви како дотичниов во фазон "и јас сум ѕвезда" ми иде да се самоплеснам или најмала рака да се телепортирам у некој друг универзум каде што нема да бидам изложена на ваква тортура! Море марш таму фати се за книга и гит у школо, и за тебе микрофон било..
   
  На Anja98, Lidija42 и musicgirl55 им се допаѓа ова.
 16. ljubam

  ljubam Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  2.412
  Допаѓања:
  18.408
  Пол:
  Женски
  Извини ама јас не сум хејтер само не сфаќам која е целта! ?? Поука некоја од Џ.Б? Или нешто м?
   
 17. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.698
  Ова не е група на ФБ, олади. |(
  А инаку, ај докажи ми дека одел со Селена? :lol:

  Го мразам, не сакам да го гледам, ми се лоши, клипчето од CSI кога го пукаа го повторував неколку пати, не ми се допаѓа ич и сметам дека е пропаст. Ајде сега плачи дека го извреѓав. |(
  Гајле ми е дали има 17 или 7 години, ми се повраќа кога го гледам.
   
  На potterholic, ana.ubavkata, shururup и 3 други им се допаѓа ова.
 18. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.886
  Допаѓања:
  65.898
  Пол:
  Женски
  Овој не вреди ни трошка време да се потроши на него, Јас не знам ни една негова песна, еднаш сум го слушнала и доста ми беше, едноставно ми е одвратно лигаво човече. |(
   
  На shururup му/ѝ се допаѓа ова.
 19. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.833
  Допаѓања:
  10.128
  Пол:
  Женски
  Скоро, на последните музички награди мислам дека беше, критичарите биле запрепастени што се повеќе награди оделе кај клинци и клинки, кои немаат многу искуство зад себе. Демек, музиката започнала да се менува и да се ставаат во сенка веќе докажаните музички имиња. А самите се криви, што тие награди ги даваат на вакви недокажани, преку ноќ, ѕвезди!
  Како може во категорија за најдобар машки изведувач, да се смести и да победи Биберчево и тоа во конкуренција со некои имиња за кои може само да сонува да стане. Апсурдно е!
  Малиов има толку многу слава, толку пари, и сето тоа заради малите напалени тинејџерки кои рипкаат на неговите песни и мислат дека е swatki4ok. Само заради нив е до тука, кај што е. Нема нормална девојка над 17 години што го сака. :shake: А , па за машки и да не зборуваме.

  Толку би било од мене, дури и повеќе од што очекував да напишам за Биберчево. Сакам некако да оживее Картмен и да не спаси од сите вакви убитачни работи во светот. А, за членката што ја отвори темава, топло препорачувам да позајми цд-иња и касети од родителите или постарите другарки и музички да се образува. И да прошета низ градот, има многу поубави дечки од овој, кој патем за две години, имам чувство дека ќе биде гаден пубертетлија си мрсна кожа.
   
  На Hipster, Sara123 и ana.ubavkata им се допаѓа ова.
 20. spellbound

  spellbound Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2010
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  1.482
  Немојте бе така да зборите за Џастинче |(
  Грд е, незнае да пее, лигав е, размазен и самобендисан (многу очигледно)
  Од дно душа го мрзам и се нервирам како тие што навистина имаат талент, немаат ни денар добиено за тоа, а лигушиве добиваат милиони за што?-За ништо!
  И ДА ХЕЈТЕР СУМ И КОМЕНТИРАМ!!
   
  На musicgirl55 му/ѝ се допаѓа ова.