1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Џастин Бибер (Justin Bieber)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од eemmiilliijjaa, 17 април 2011.

  1. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.476
    Допаѓања:
    39.705
    Пол:
    Женски
    Па добро бе тоа си е негов проблем што можеме ние фановите да направиме,негов живот негов проблем.Како што кажав нема тоа да ме спречи да му слушам песни,пак ќе му бидам фан. :)[/quote]


    Јас тука не прочитав дека некој ти сугерирал ниту пак јас ти сугерирам да не го слушаш.
    Мене тоа не ми прави ама баш никаква разлика дали ти го слушаш или не.
    Ниту пак што можат неговите фанови да направат.
    Темава е направена за коментари за типот и со оглед на тоа дека имаше ново случување со него пишавме тука.
    Без раслика дали е он или Петко или Станко муабетот е дека е лошо тоа што го прави, значи реално таква е ситуацијата- кога слава удира во глава, па се нема контрола.
     
  2. SweetGirl-13

    SweetGirl-13 Активен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2014
    Пораки:
    67
    Допаѓања:
    18
    За оние кои го мразат:
    Дечки,што ви направило детето?Ај размислете добро,дали му го знаете карактерот?Добро,точно е дека бил зад решетки но поради количество на алхохол,а не на дрога!Дали вие бевте на местото на настанот па да знаете?Момчето си е супер.А ако му љубоморите,незнам за тоа.И не е пе*ер.Значи Селена ја правите машко?Човек не се оценува по убавината туку по карактерот !!!!! :!: И уште нешто:Да знаеше мк(фала му на господ што незнае)којзнае што ќе си помислеше во памет.Знаете колку ќе му беше тешко,зошто некој го навредува за нешто што не е? :( ;( А вие како ќе се чуствувате така да ви викаат?
    Мислам нема смисла така да го нарекувате
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. RockNroLLGirL

    RockNroLLGirL Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2014
    Пораки:
    1.577
    Допаѓања:
    5.706
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
     
    На Moonstone.17 и LittlePinky им се допаѓа ова.
  4. prettyliar

    prettyliar Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    1.207
    Допаѓања:
    893
    Пол:
    Женски

    Јас тука не прочитав дека некој ти сугерирал ниту пак јас ти сугерирам да не го слушаш.
    Мене тоа не ми прави ама баш никаква разлика дали ти го слушаш или не.
    Ниту пак што можат неговите фанови да направат.
    Темава е направена за коментари за типот и со оглед на тоа дека имаше ново случување со него пишавме тука.
    Без раслика дали е он или Петко или Станко муабетот е дека е лошо тоа што го прави, значи реално таква е ситуацијата- кога слава удира во глава, па се нема контрола.[/quote]


    Јас зборам за тие што викаа зашто го браните,зашто го слушате кога е ваков таков.Дури и некој белиебер кога ќе напише нешто за него и мора некој да цитира и да каже дека немал глас,пушел марихуана....не е ни прв ни последен.Ај нејќам да се расправам за глупости од ова никој нема полза,вие и понатаму ќе го мразите или незнам што,ние ќе го сакаме. :)
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. LittlePinky

    LittlePinky Популарен член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2013
    Пораки:
    1.420
    Допаѓања:
    4.392
    Пол:
    Женски

    А од каде ти толку му го знаеш карактерот, па толку го браниш? Да не ти е другар случајно |( ..
    И ова не се случува само во МК туку секаде каде што го знаат... Незнам што гледате толку во него :^) и не не го хејтам а нит го сакам.. Дечково не е ништо посебно, го преценувате...
    Ни песните не му се ништо посебно...
    Тешко му било.... го удри славата во глава него..
     
    На Kaylie и Emotional123 им се допаѓа ова.
  6. Stylesh

    Stylesh Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2013
    Пораки:
    103
    Допаѓања:
    45
    Пол:
    Женски
    Како што гледам повеќето овде го мразат... Јас баш го сакам поради неговото минато, изглед и карактер. Да, не го знам во живо, ама ко што се гледа по медиумиве добар е. До оние што го мразат е ова.
    Значи вака... Дали вие имате причина да го мразите? Тој што ви направил вас? Ништо. Како би ви било вас, некој ваш идол да го да му прават вака? Вие би го бранеле, нели? Па сфатете не и нас, оние што го почитуваме Џастин. Секој ден гледам како децава исмеваат некој што го сака и поддржува Џастин, а зошто? секој си има право на свое мислење. А нив така да им прават како им било нив? Ај сфатете ве молам, мислите дека на Џастин му е нешто прелесно да живее вака? Не може на улица да излезе, а некој да не направи сцена, или папарациве да му се нафрлат... Без навреда ;)
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. sweet-star

    sweet-star Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2012
    Пораки:
    1.524
    Допаѓања:
    1.738
    Пол:
    Женски
    Јас лично не го мразам,ниту ми сметаат оние што го сакаат и слушаат,нивно право е кого ќе слушаат.
    Но антипатичен ми е,самата негова појава и пеењето,значи не мора да го знам лично за да го засакам или не.Треба да сфатите дека не му љубомориме ние "хејтерите" :^) едноставно не ми се допаѓа и готово.
    И уште нешто,навистина мислиш дека би му било тешко поради негативните коментари во Мк? :D
     
    На Emotional123 и Kaylie им се допаѓа ова.
  8. Golden

    Golden Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2013
    Пораки:
    1.077
    Допаѓања:
    1.407
    Пол:
    Женски
  9. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.476
    Допаѓања:
    39.705
    Пол:
    Женски
  10. Cvetetto

    Cvetetto Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2011
    Пораки:
    2.834
    Допаѓања:
    1.890
    Пол:
    Женски
    Ох господе навистина постојат толку ненормални,ниту го знаат кој е,ниту го знаат што прави :@ :swear:
     
  11. MermaidKiky

    MermaidKiky Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2013
    Пораки:
    294
    Допаѓања:
    221
    Пол:
    Женски
    Вчера бев на филмот во Синеплекс.Имаше и забава цел Сити мол ечеше од нас :lol: Филмот беше преубав,имаше и тажни моменти.Треба сите да го погледнат,барем на кратко,да видат каков е Џастин и колку е добар :inlove:
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. QueenElena

    QueenElena Популарен член

    Се зачлени на:
    1 август 2013
    Пораки:
    1.212
    Допаѓања:
    1.289
    Имав другарка која го слушаше овој... |(
    Дури и јас почнав по малку да го слушам. Сега немам идеја кој ме контролирал тогаш и дали тоа воопшто сум била јас. :worried: Или сум била под дејство на дрога, или немам поим што.. :D
    После неколку месеци престанав да го слушам. И онака знаев само неколку негови песни...ми стана досаден. Полека, почнав да не го сакам.
     
  13. lana.del-rey

    lana.del-rey Популарен член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2013
    Пораки:
    690
    Допаѓања:
    1.300
    Видете ги и надолу сликите.. :o
    Зошто да се сечам и да си ги уништувам рацете,да ме боли и да носам белези,сите да ме гледаат како луда ЗА НЕКОЈ СЛАВЕН ПЕЈАЧ ШТО ПОЈМА НЕМА ДЕКА ПОСТОЈАМ????
    Психопати,и еден ден вакви луѓе(девојки,девојчиња) ќе треба државата да ни ја водат... :worried:
     
    На Kaylie и Someonespecial им се допаѓа ова.
  14. Ani.taa

    Ani.taa Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    175
    Допаѓања:
    62
    Никогаш не ми бил симпатичен ниту пак сум го слушала како пее. Тој за мене е само едно разгалено детиште што мисли дека со неговото ламборгини и неговото богаство може цел свет да го држи во раце. Ма дај. А ова за глупостите што ги прави сето тоа е за внимание и со тоа се промовира самиот себе. Има едно психолошко нарушување кое се вика синдром на внимание па луѓето што мислат дека не добиват доволно внимание прават се и сешто за да привлечат. Изгледа го потрефило :D :D
     
  15. Cvetetto

    Cvetetto Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2011
    Пораки:
    2.834
    Допаѓања:
    1.890
    Пол:
    Женски
    И тоа што велиш,некој ден тие девојки ќе треба некоја држава да водат.
    А бе болна работа :x Да си правам лузни за некој кој незнае дека постојам,и за шо лузните зошто тој се пијанчел и користел дрога и таков по улици шетал.Епа ако тоа го правел на вистинско место е!
    НЕМАМ НИШТО ПРОТИВ ЈБ,туку против постапките на девојки ве! А за симпаричен,симпатичен е!
     
    На lana.del-rey му/ѝ се допаѓа ова.
  16. prettyliar

    prettyliar Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    1.207
    Допаѓања:
    893
    Пол:
    Женски
    ^Нејќам да се мешам ама овие слики се многу стари не се од сега и за тоа што се дрогирал и возел брзо.Како и да е,и мене ова ми е гадно ама и вакви постојат.
     
  17. RockNroLLGirL

    RockNroLLGirL Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2014
    Пораки:
    1.577
    Допаѓања:
    5.706
    Пол:
    Женски
    [​IMG] #cut4bieber
    [​IMG] браво :clap: :clap: фановите ретардирани ги вика :clap:
     
  18. tejjaam

    tejjaam Активен член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2013
    Пораки:
    46
    Допаѓања:
    14
    Не сум некој голем фан на Џастин,само слушам некои негови песни.
    Така да, не ме интересира ни што прави,дали се дрогира,дали се пијани,дали е трезен.Негова работа,не е до мене да коментирам.
     
  19. BelieberYeahh

    BelieberYeahh Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2013
    Пораки:
    1.443
    Допаѓања:
    2.205
    Пол:
    Женски
    добро бе дали мислите дека тоа би го пишал било кој за фановите,па дури и да го мисли тоа?? :^)
    иначе ова е фејк профил,на вистинските има знакче до името.
     

    Прикачени фајлови:

    • b.png
      b.png
      Големина на фајлот:
      8,4 KB
      Прегледи:
      313
    На prettyliar му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Butterfly-Girl

    Butterfly-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2013
    Пораки:
    957
    Допаѓања:
    513
    Пол:
    Женски
    Леле јас навистина не можам да верувам како вие мислите дека тоа е он :^) Тогаш имаше и за Кени Вест, тој беше нели? Не сум белиебер, ама го сакам Џастин и стварно го претеравте со овие глупости. Сите грешки му ги знаете, а добрите дела како да ги нема нели? Е браво бе. Многу ме нервира кога ќе видам како некој плука по него, аман веќе. Далеку од тоа дека сум од тие лудите вени што сечат за него. И аман веќе со тоа дека бил педер |( Сите знаеме дека не е, не знам зошто така велите. Едноставно немате причина да го мразите. Не сакам сега да ми се нафрлите, само кажав мислење.
     
    На Lolo5 и BelieberYeahh им се допаѓа ова.