1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Џастин Бибер (Justin Bieber)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од eemmiilliijjaa, 17 април 2011.

  1. Stefani999

    Stefani999 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2012
    Пораки:
    702
    Допаѓања:
    601
    Не го мразам оти зборот МРАЗАМ е тежок збор...едноставно не ми се допаѓа шо прави...Сакал да биде новиот Мајкл Џексон :^) ..Ами не е сега финтата да ги копираме др...Измисли нешто оригинално :fubar: ...Најногу ме изнервира она изјавата за Ана Франк...рекол дека она била жива обавезно ќе му била фан..И тоа ,,Rape happends for a reason''...Сеа за тоа шо се трка со колки и дека има с*** за една ноќ не голема работа(за мене)...Тоа е забава..и ја би се тркала така :rofl: ...на многу луѓе му претставува ''скреина желба''
     
    На Natali.3 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Jenniffer

    Jenniffer Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2013
    Пораки:
    2.375
    Допаѓања:
    7.415
    Пол:
    Женски
    Освен тоа што не знае да пее, нема ни карактер.
    Порано го слушав, кога бев помала. Сега не можам да поднесам ни една негова песна. Многу ми е одвратен. Нема никваква култура, мисли дека светот се врти околу него.
    Не сфаќа дека го слушаат само оние кои не се разбираат што е добра музика, ама како и да е, батали тоа, нивни избор си е, кој сака нека го слуша. Јас никогаш не би го слушала.
    Овратен еден. Петел. :devil:
     
    На Golden, Kaylie и Natali.3 им се допаѓа ова.
  3. Cvetetto

    Cvetetto Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2011
    Пораки:
    2.834
    Допаѓања:
    1.890
    Пол:
    Женски
    Вистиина ли е дека се повторно со Селена?
     
  4. RainbowButterfly

    RainbowButterfly Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 април 2014
    Пораки:
    336
    Допаѓања:
    603
    Пол:
    Женски
    Лигуууууууууш!
    Татко му му плаќат за популарен да е, кај мојт вакво лигле само да постигнит нешто во животон беден.
    Одвратен е-.-
     
  5. vampiregirl5

    vampiregirl5 Активен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2014
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    9
    се гледа дека ништо незнаеш чим викаш дека татко му му плака за популарен живот, затоа напушти :hai:
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. RainbowButterfly

    RainbowButterfly Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 април 2014
    Пораки:
    336
    Допаѓања:
    603
    Пол:
    Женски
    Па и мало бебе да прашаш одма ќе познајт дека многу пари се потрошени за да станит овај популарен. ;)
     
  7. xoxoxoxoxo

    xoxoxoxoxo Активен член

    Се зачлени на:
    26 мај 2014
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    11
    Не знаеш ништо за Џастин и неговиот тежок живот како мал.Прочитај му ги книгите и ќе сватиш.Има талент и затоа успеа.Не зборувај кога не знаеш. :)
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. srhsejbsk

    srhsejbsk Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2014
    Пораки:
    1.591
    Допаѓања:
    9.360
    Пол:
    Женски
    Абе не го мразам ама далеку дека го сакам, едноставно ми личи на лигуш :^).Навистина има многу поквалотетни и поубави пеачи од него (добро и пејачки).Како прво он се прави ''Леле кој сум јас.Познат сум сите ме сакаат'' итн.Се дрогира и пуши (и некој други пушат ама дрога) и кажете каков пример е он за светов па и за луѓето кој го слушаат?Понекогаш го жалам го сакаат се некој од 10-16год. човекот нема една на негови години :lol: .Јас го обожавам Енрике неможам да кажам дека он никогаш не пробал цигара ама тоа не го праи јавно.Ја по што сум се фатила за цигариве :) Од овие младиве пејачи најдобри ми се оне дирекшн а пејачка Селена Гомез.
     
  9. Najubava09

    Najubava09 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 мај 2014
    Пораки:
    128
    Допаѓања:
    108
    Кога бев помала го слушав и го сакав :fubar: ..Ама само Бејби и Уан лес лонли грл ги знаев..После престанав да го слушам и сега ме нервира многу..Не оти е бисексуалец многу славни се бисексуалци туку нема понашање..Плука,се дрогира,свири серенада на баба му гол и што ли уште не :x :fubar: ..Сака со глупости и недолично однесување да биде славен..Незнам веќе што да кажам немам зборови..А имам другарка што го слуша и уште името негово кога ќе ми го спомне се вадам од такт..
     
  10. Golden

    Golden Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2013
    Пораки:
    1.077
    Допаѓања:
    1.407
    Пол:
    Женски
    Џастин е бисексулаец? :o :rofl:
     
  11. GirlRose

    GirlRose Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јануари 2014
    Пораки:
    5.029
    Допаѓања:
    26.540
    Па не е ама такво му е понашањето ;) .no hard feelings
     
  12. Golden

    Golden Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2013
    Пораки:
    1.077
    Допаѓања:
    1.407
    Пол:
    Женски
    ХАХАХХАХАХА,не сум му белибер ниту фан :rofl: Само прашав бидејќи ме зачуди. :D
     
  13. bieberfever69

    bieberfever69 Активен член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2014
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    9
    Во хејтањето ако едно нешто точно кажавте немаше толку да се изнервирам.
    Татко му нема потрошено толку колку што треба да се потроши за дете а не па да го финансира за да има кариера.Џастин е пораснат со мајка му.Она се трудела најмногу што може да го изведе на прав пат.На 12 години почнал да пее пред Авон театарот за да не бара пари од мајка му.Има учествувано на натпревар кога имал 12 и сето тоа мајка му го снимала и ги ставила на јутуб.Многу менаџери се јавувале но мајка му не сакала да збори.Тогаш се јавувал и Скутер(неговиот менаџер) и многу инсистирал да збори.Ѓи поканил во Атланта да се видат.Таму го запознал Ашер(он му е идол) и заедно пееле.Џастин стана популарен после Baby те. мноу луѓе го дознаа псоле таа песна.
    Немате право да го осудувате зашто пушел или пиел.Он е нормален тинејџер што нема приватен него јавен живот.Ставете се на негово место,замислете сите ви викаат дека сте педер,дека не сте талентиран,дека сте машка ку*ва,дека сте 50 годишен педофил итн.
    Сите ѓи гледаат лошите работи,а никој не ја гледа добрата страна.
    Никој не ја знае Авалана,никој не ја знае Грејси,никој не знае за донациите,никој не знае за школото во Гватемала,никој не знае за организацијата Make a wish.
    НИКОЈ ОСВЕН БЕЛИБЕРИТЕ НЕ ГО ЗНАЕ ВИСТИНСКИОТ Justin Bieber.
    Не ви викам да го сакате,да го слушате,да бидете негови фанови,ви викам да го почитувате затоа што и он е човек како вас.
     
    На Lolo5, MermaidKiky и nati44 им се допаѓа ова.
  14. skinnylove

    skinnylove Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2013
    Пораки:
    209
    Допаѓања:
    462
    Се подзасркнав од смеење. Типацов не е тинејџер туку е возрасна личност и не му доликува на 20 години да ги прави оние работи, со плукањето и бла бла бла.


    Oо сонце мило... Mислиш дека на него му е гајле кој што зборувал за него? Си има парички и го боле к*рето.

    Тежок живот........... Разгалено лигле што од 10 годинки почнал да мрмка и мајка му го снимила и го ставила на јутуб и после славен станува преку ноќ (тоа е факт) и почнал да го спонзорира еден постар господин наречен Ашер што истотака нема врска од пеење, му ја направиле песната "Бејби" и сите се у стилот "О Џастине таленту"! Сакам да ми протумачиш што има поучно во песните на Џастин или пак што гледаш ти и што сваќаш од текстовите на Џастин. Он ја сакал, она го сакале, раскинале, д енд. Ма песниште. Не сакам да ја коментирам физичката убавина на дотичниов симпли бекз. Иначе, најјаката ствар во врска со детево ми беше филмот за него, абе солзи ми течеле од смеење. Иначе ќе ти предложам нешто, не само на тебе, туку на сите белибери или како и да се нарекувате, пробајте слушнете песни што ги слушат вашите татковци и мајки, например Пинк флојд, Стоунси, Дип Прпл, Ерик Клептон, Џенис Џоплин и тако далје. Интересен факт е што сите овие што ти ги наброив биле или се на тешки дроги, и сеуште имат подобра музика од Џастин. Мислам дека сфати што сакав да ти доловам. Поздрав.
     
    На Joi и srhsejbsk им се допаѓа ова.
  15. bieberfever69

    bieberfever69 Активен член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2014
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    9
    skinnylove пресели се во Хрватска,дозволено е брак помеѓу женски.
     
  16. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.062
    Пол:
    Женски
    Првото болдирано:
    Извини ама според мене јавниот живот не е вистинскиот прав пат. Прав пат ќе беше ако направеше како Саша Ковачевиќ студирај па почни да работиш. А не од 12 години да има јавен живот.

    А второто:
    Извини што ќе бидам саркастична. Ти сите овие информации си ги видела од весници и настани. А дали е вистина кој знае. Ок, си поверувала. И викаш дека го знаеш Вистинскиот ЏАСТИН. Ок, а сега едно прашање ЛИЧНО ГО ЗАПОЗНА??? ПИЕШЕ КАФЕ, ПРАВЕВТЕ МУАБЕТ???
    Ако одговорот е НЕ, тогаш не го знаеш доволно и неможеш да го знаеш вистински. Тоа вистински ви се само бујни детски фантазии. Сфаќам дека ти е Идол и дека го браниш, но смешно е да пишеш дека вистински го знаеш. Ти го знаеш само по весници и списанија, не си седнала со него да правиш муабет.
    Никого не критикува туку сакам да ти кажам дека имаш право за тоа дека е човек како нас, но многу ти е детски ова што го напиша за него. Мене најсмешно ми е кога напиша дека вистински го знаеш. Ако е така ќе го гледаш во живо и ќе имаш пријателство со него.
    Ако е одговорот да, тогаш тоа е друга приказна.

    А јас немам ништо против детево, што сака нека си прави.
    Има една-две песни што ми се свиѓаат онака,но никогаш не би му одела на концерт.
     
  17. eloves

    eloves Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    2.669
    Допаѓања:
    7.606
    Пол:
    Женски
    Не ги слушам неговите песни и немам ништо против него.
    Се нервирам кога некој ќе рече дека го мрази, ваков таков и навредува. Неможе да му се суди некому кој сме го виделе во весник, интернет или незнам каде и одма се понашал вака, така, онака и дошле до заклучок дека е пе*ер. Додека не седнеш да направиш 2 реда муабет неможеш да знаеш каков всушност е човекот. Дали е п...е или не е негова лична работа, иако не верувам дека е. А и колку ние можеме да го запознаеме од весници и интернет? Скоро ич. Секој ќе напише се и сешто за весникот или страната за му бидат читани а вие "Белиеберки" продолжете да мислете дека знаете се за него. ;)
     
  18. Joi

    Joi Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2014
    Пораки:
    606
    Допаѓања:
    1.995
    Ајде ќе тргнам настрана дека е разгалено детиште на кое славата му удрила во глава и ќе кажам за песните. Мислам дека грдо пее, музиката му е лигава и нема талент. А за тие белиберчињата што слепо го идолизираат и го манијачат, го имам истиот совет како skinnylove. :hai:
     
    На kikkki му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Sunshine.Sunshine

    Sunshine.Sunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јули 2014
    Пораки:
    1.202
    Допаѓања:
    2.564
    Пол:
    Женски
    Не знам зошто толку многу девојчиња го сакаат.
    Не е којзнае колку талентиран и ме нервира.
    Ја мразам таа песна baby и сите други.
     
    На Ana3567, QueenElena и ColoursOfTheRainbow им се допаѓа ова.
  20. Victorian

    Victorian Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2012
    Пораки:
    967
    Допаѓања:
    5.308
    Пол:
    Женски
    Не верував дека ќе го кажам ова ама..I take back everything I said about him !!!
    Повеќе прави глупости отколку музика |(
     
    На QueenElena му/ѝ се допаѓа ова.