1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Џастин Бибер (Justin Bieber)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од eemmiilliijjaa, 17 април 2011.

  1. Anely

    Anely Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2011
    Пораки:
    788
    Допаѓања:
    225
    А која си ти да кажуваш кој ќе коментира кој не?
    Мене детево ми е обично педерче, што деца од 7-13 години му го дигнале рејтингот.
    Нема ниту глас ниту е убав, да дојде во мк не со јајца со камења би го мавала! |(
     
    На black-angel и La.Reina.Del.Sur им се допаѓа ова.
  2. Siksi

    Siksi Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    461
    Допаѓања:
    305
    На Lolo5 и barbiche им се допаѓа ова.
  3. BettyBoop25

    BettyBoop25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 април 2011
    Пораки:
    177
    Допаѓања:
    1.107
    Лeлеее ме расположи скроз за ова што го напиша за ова Биберчево хахаха БРАВО :clap: за сето ова што го пиша.Алал нека ти е навистина се што пиша си во право и немора да пишувам да повторувам и јас само едно ќе си кажам за Биберчево :puke: и толку :)
     
  4. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    “Шубав“ as in Шугав?!
    Spelling mistakes....we all make them.
     
    На BeYourself, Monna.Monna, Lov3 и 3 други им се допаѓа ова.
  5. Siksi

    Siksi Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    461
    Допаѓања:
    305
    Убав ;)
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. stewart

    stewart Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2010
    Пораки:
    62
    Допаѓања:
    30
    Џастин, мај лав! :inlove: :fubar:

    Уморна сум веќе од овој.
    Џастин вака, Џастин така. Да му е страв на чувек да пушти радио или тв. Одма Џастин.
    Сериозно не ме интересира на која страна му е денес шишката :emo: или како бил облечен 8) .

    Нема да трошам мн време и да го плукам, само ќе им посакам на неговите гооолеми фанови се најубаво и се надевам дека еден ден ќе имате шанса да слушнете вистинска музика. :!:

    А сега вратете се на читање на неговата прееекрасна книга. Многу едукативно ;)
     
    На Siksi му/ѝ се допаѓа ова.
  7. TheKiketoo

    TheKiketoo Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    1.240
    Допаѓања:
    883
    :D :D Некој му го вцрвена задникот на Bwibw4eto :D и тоа пред фановите :D
    Барав видеа, ама само ова го најдов (без зум е :worried: ) ќе си почекам може и друго ќе стават
    http://www.youtube.com/watch?v=u2UdqH6_-Wc
     
  8. cool-girl

    cool-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    305
    Допаѓања:
    160
    го мразам.. :devil:
     
  9. The-Queen

    The-Queen Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    2.139
    Допаѓања:
    2.424
    Биберов го мразам :devil: , шо гледаат во него не можам да сфатам стварно. Изгледа на тинејџеркиве им е убав па го вметнуваат во музички идоли а он нема П од пејач, а како што гледам публика му се 11-15 годишни деца, па до некаде разбирливо ми е од каде оваа негова слава, а ја незнам ни како се прославви он, ама нема врска.
     
  10. fatbeautiful

    fatbeautiful Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2011
    Пораки:
    161
    Допаѓања:
    58
    Е зошто да го мразам интересен е :D шо ми згрешил та да го мразам навистина не ве сваќам кога ќе кажете го мразам,ги преслушувам понекогаш песните,ретко но се случува :)
     
  11. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    Хитот на Бибер тргнат од YouTube



    Верувале или не Џастин Бибер и хитот „Бејби“ кој преку ноќ го претвори во тин сеназација ќе биде тргнат од YouTube.
    Причина - бројот на „дислајкови“ е неверојатни 1,5 милиони. А да не ги споменуваме и негативните коментари. Досега пракса на YouTube беше да ги трген видеата на кои има толку многу неагативни реакции.

    Обожавателите на 17-годишнотот Биберче веќе започнаа петиција со која бараат од YouTube да не го тргне спотот, а за и самиот пејач, на својот Твитер профил - замоли да му помогнат да си ја спаси песничката.

    Во секој случај - продолжува неверојатниот феномен наречен Џастин Бибер - оние кои го сакаат - го обожаваат, а оние кои не го сакаат - речиси го мразат.

    Хитот „Бејби“, освен неверојатниот број на дислајкови - погледнат е над 600 милиони пати. Па ако имате намера да го спасувате - време е за „лајкање“.

    Извор: http://www.a1.com.mk/vesti/default.aspx?vestID=140440

    Што ми стана мило на душичката кога прочитав. :lol:
     
    На BeYourself, Monna.Monna, BornToBeWild и 5 други им се допаѓа ова.
  12. BornToBeWild

    BornToBeWild Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2011
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    15
    Џастин е едно разгалено детенце кое ич не можам да го поднесам. Каков талент бе жити се!? он е АНТИталент. На него се палат само 12 годишни девојчиња кои очигледно немаат што да прават во животот па лепат сликички и постери од него. Ма ајде јас така пеам кога се*ам :fubar: :)
     
  13. Jule.Sk

    Jule.Sk Популарен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    1.314
    Допаѓања:
    736
    Пол:
    Женски
    Ауууу и мене ме нервира не знам зошто можеби поради тоа што му е девојка на џастин, а може и поради тоа што сака да се направи некоја, а не може.... и јас сум belieber голееем <3 <3 <3

    не знам дали ќе ти се исполни желбава бидејќи има многу кои го сакаат
     
  14. belieber

    belieber Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    1.082
    Допаѓања:
    642
    Причина за да го мразите? Мислам дека нема. Баш е јак 8)
    Знае како да си собира пари и тоа е тоа :lol:
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Jule.Sk

    Jule.Sk Популарен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    1.314
    Допаѓања:
    736
    Пол:
    Женски
    знаеме дека вие што го мразите ќе го мавате не мора да ни кажувате..подобро не ни се замарајте со него ако не го сакате а ние поточно Белиберите ќе го сакаме на наш начин без разлика што мислите вие за нас.

    а зошто да нема книга кога му се може..и Ашер нека напише своја книга никој не му забранил :)

    нема причина да го мразат ама не може сите да го сакаат...тоа е сосема јасно
    инаку и јас сум БЕЛИБЕР
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. MacaLove

    MacaLove Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    2.399
    Допаѓања:
    6.337
    Леле dude,тоа не е книга бре,тоа е сликовница ало.
    Книга е книга,со зборови,случки,настани,перипетии,кулминации,личности.

    А во неговата сликовница има само слики,тек тук некој збор за тоа како мочка,кака,како менаџерот му се насмеал,бла бла.
     
  17. Jule.Sk

    Jule.Sk Популарен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    1.314
    Допаѓања:
    736
    Пол:
    Женски
    Извни вака ама Џастин се што стекнал до сега тоа никој не му го платил....има некој што го интересира како Џастин пораснал и кој му менувал пелени а таа некоја што сака да знае сум јас...тоа не е битно и мене не ми е битно кој го сака или кој не го сака мене само ме интересира зошто зборите кога не го познавате...запознајте се малку со неговиот живот ако сакате да коментирате гледате само на лошата страна погледнете малку и на добрата што има направено тој..но не ве интересира тоа е ваша работа јас сум го сакала и ќе го сакам Џастин па вие мислете што сакате и јасно ми е не може да го сака цел свет некој мора да го мрази.
     
  18. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    Знаете зошто сите ги мразат Хихо, Виктор, Биберот и такви слични? Баш заради Кикохоличарки, Белиберите, Викторијанките и сите тие луди девочиња што мислат дека некој си таму што прави песни на шала и завива нешто без врска е вреден да го дадат животот за него, да плачат, кубат коси или сечат вени. Да ја мразат некоја си таму Гомез што им ја украла љубовта на нивниот живот. Да не беа сите тие напалени тинејџерки Биберот ќе беше само едно дете кое завива пред микрофонот, безгласна буква.
     
  19. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    Епа во тоа е и целата трагедија што има такви луѓе на светов кои ги интересира што правела една "X" особа чиј придонес кон музиката е рамен со НУЛА, дури повеќе ја однесе во пропаст.
    Гледаме на лошата страна бидејќи добра страна во случајов НЕ постои.
    Околу тоа што се полни со пари - дур има овци, ќе има и кој да ги стриже.
    Да знаеше да пее, да пееше со љубов кон музиката, а не за пари, да имаше феноменални текстови од кои запира здивот - ќе речев ДА, Бибер има 17 години, а е толку успешен, но вака немам позадина со која би го бранела. Се` му е однапред искеширано, му пишуваат текстови, пее на плеј бек и пафтајќи со шишките ќарува кеш.
    Песните му изгледаат како да ги пишувале три ретардирани првачиња без ниту малку слух и чувство за творење.
     
    На Monna.Monna, IndieGirl и DAngel им се допаѓа ова.
  20. Lov3

    Lov3 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 октомври 2010
    Пораки:
    774
    Допаѓања:
    1.886
    И :!: некој/а актер/ка од порнич. Бејбе, бејбе, бејбе, ооууу! :rofl:
     
    На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.