1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Џастин Бибер (Justin Bieber)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од eemmiilliijjaa, 17 април 2011.

  1. starbucks

    starbucks Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    3.064
    Допаѓања:
    6.663
    Извини вака, а ти го познаваш? И баш ме занима што добро зачинот направил. Што, по ѓаволите добро направил? Јас ќе ти кажам: НИШТО. Ете тоа направил.НИШТО.
     
  2. Siksi

    Siksi Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    461
    Допаѓања:
    305
    Ајде ајде доста :talk:
    треба полиција да викам ?? :devil:
    е сега кој ко сака ,сака кој го нејке не мора даго навредувате џастин ваков џастин наков :^)
    сите девојчиња што го сакат се мали не се до 20 години ... да кажеме дека се до 16 години е сега вие што сте големи знаеме дека не ви се допагаат мали момци и треба да разберете :!:
     
    На Jule.Sk и eemmiilliijjaa им се допаѓа ова.
  3. eemmiilliijjaa

    eemmiilliijjaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    549
    Допаѓања:
    213
    абре луѓе ако мислите дека сте подобри од него во ред бид.пред да осудуваш некој прво треба да си тргнете сами од себе а и додека тој таму пари вади ние овде се караме заради него кој го сакал кој го мразел дај оладете малку ;)
     
    На Lolo5, Jule.Sk и Siksi им се допаѓа ова.
  4. Cookiemonster

    Cookiemonster Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јули 2011
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    70
    лелеле подобро би се фрлила од Empire State Building него да слушам негова музика :swear: :swear:
    Како сакате нарекувајтеме но овој сељото што отиде на оскари со отпетлан патент на пантолоните неможам да го смислам!!!
    Толку е антипатичен тој и со неговата девојка Селена :swear:
    Како можете да го слушате овој и цели сопи да ги правите со постери од него и на ФБ на сите можни групи што се со Џастинов да сте зачленети?!

    А заборавив ако 2012 е крај на светот и сите ќе умреме не се сеќирајте Белиеберки или како год се викате и тој ќе дојде со нас :D
     
    На BlackSwan5 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Jule.Sk

    Jule.Sk Популарен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    1.314
    Допаѓања:
    736
    Пол:
    Женски
    Ееее се лажеш дека не го познавам можеби не го познавам лично ама се интересирам зошто ми е фан...повеќе од фан,ако мислиш дека не направил ништо пак се лажеш баш наспроти тоа направил многу работи..не знам на што мислиш со тоа НИШТО...само да ти кажам дека секаде се вклучувал во секаква акција било да е во хуманитарна...или пак во музичките води...помогнал МНОГУ
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    ^ Фан ти е? Повеќе од фан ти е?
    Ауууууу :D :D Ти да не си Ашер случајно? :D
     
    На BeYourself, Wild.Child и DAngel им се допаѓа ова.
  7. starbucks

    starbucks Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    3.064
    Допаѓања:
    6.663
    Ај прочитај што напиша. Помогнал многу во музичките води? Е,девојче ти стварно незнаеш што е добра музика.Тој ако многу помогнал,тогаш јас сум...незнам што.Туку ќе ти дадам еден совет,добронамерен,оди слушај ги Битлси,Скорпионс,Дип Прпл,Роби Вилијамс,Брајан Адамс,Нирвана(на овие ми текна оти ми се на плеј листата),па после збори кој што добро направил за музиката,дали овие или твојот ’фан‘ :^)

    Патем,заболело ме оноа колку пари зачинот имал и шо направил т.е. не направил.
     
    На dancing.queen, MacenceEna и crazylady им се допаѓа ова.
  8. MonnaSi

    MonnaSi Популарен член

    Се зачлени на:
    23 април 2011
    Пораки:
    469
    Допаѓања:
    536
    немам ништо против него и така не слушам таква музика.... но баш е сладок . Нормално дека ќе го сакаат помали девојчиња затроа што он е мал , кога ќе стане маж тогаш ќе коментирам.... :)


    На песната Baby ooh ( единствена шо му ја знам ) е многу сладок :)

    Уше нешо , подобро да слуша baby baby ooh , ohh , отколку рнс , легијата , бејби носам кондом .... Имам братучед ( 8 одд ) и знае повеќе вулгарни зборови од мене , епа сеа кое е боље ? |(

    А за вистинска музика никогаш не е доцна вкусот подоцна се остри , ја до 1 година слушав еден тип , сега друг ( рок и реге :)
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. GarpovaV

    GarpovaV Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2011
    Пораки:
    999
    Допаѓања:
    1.962
    Пол:
    Женски
    Џастин Барби, јас така си го викам.

    Денес и јас ја имав честта да ставам ДИСЛАЈК на видеото на неговата песна (ако може да се нарече песна) каде што си ги користи своите гласовни способности, кои патем и ги нема! Мислам на песната ,,Бебе‘‘. Дај нека му ја тргнат таму, да не го згрозува Јутубот со тие лимонатки и он и тие како него.

    Како појава не ми пречи, ама песните негови кои што имаат 2 збора и во кои што ништо не се кажува, и те како ми пречат.
    Ај нека си остане некој модел ако не друго, па сеа морало сите пејачи да стануваат. |( Секој втор човек пее.
    За неговите обожаватели кои очигледно ги има, доста, и јас им препорачувам малку да се разбудат од светот на ,,Бибер‘‘ и да слушнат други пејачи и ВИСТИНСКА музика.


    И друго, како што веке е спомнато, форумов е секој да остави мислење на одредена тема. Не треба некој да кажува само тие што го сакаат да коментираат, а груби коментари да нема. Како ти кажуваш дека ,,го сакаш оообожаваш и се‘ би направила за него‘‘, така и ние кажуваме дека не го слушаме.
    А можеби го познавам и лично, тоа не значи дека треба да го слушам.

    прво немав намера да пишувам на темава, ама морав!

    И нешто за крај...

    моментална состојба.
     

    Прикачени фајлови:

    • untitled.JPG
      untitled.JPG
      Големина на фајлот:
      62,8 KB
      Прегледи:
      187
  10. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    ^ 824418 причини да користите кондом. :lol:

    Jule.Sk, не сум знаела дека Џастин е твој фан. :| И очајно многу ме интересира кои добрини ги направил ? :^)
     
    На dancing.queen му/ѝ се допаѓа ова.
  11. OzzyAngel

    OzzyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    1.884
    Допаѓања:
    1.223
    На dancing.queen и Hipica им се допаѓа ова.
  12. Lov3

    Lov3 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 октомври 2010
    Пораки:
    774
    Допаѓања:
    1.886
    Абе ќе му кликнев дислајк ама ќе се уклучи видеото и ќе ме мавнеше во уши она негово фамоозно „бејбе бејбе бејбе оууу!“ |( Мама ќе си помисли којзнае што правам. :tmi:

    Девојчево, ич не го сакам. Пак бебиситерот негов, Ашер. |( Порано појќе ми се свиѓаше Ашер, ама ко се зафати со Пиперчево, :shake:.

    Ози, видеово :rock:.
    Гарпова и Вајлд, исто мислење делиме за девојчево. :rock:

    А не се фер Америка и Канада! Тие се во војна а цел свет го болат ушите. :fubar: Прво Америка со Мајли Смајли Шајли Бајли ( :puke: ) па Канада со ова девојчево, па пак Америка со Црна Ребека. |(


    Ова нема врска со темава, ама шо викате, ќе напрам нова тема „Ребека Црна“ и ќе забранам да коментираат тие што не ја сакаат. :rock: Мм? [​IMG]
     
    На dancing.queen и OzzyAngel им се допаѓа ова.
  13. BeYourself

    BeYourself Популарен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    1.485
    Допаѓања:
    2.948
    Чекајте.
    Немојте да дојде до тепачки поради пиперчево. :D

    На кој начин пиперов достигна толку обожавателки? Боже мој, како ли го направи тоа?
    Хм. Баш ме интересира кој тоа се пали на „Бејбе, бејбе, бејееее, оооооууу“. :^)

    И заслужен е за неговиот псевдоним „пипер“. Тука го ценам. Единствено тука. :D
    Браво бе дете, си го заслужи псевдонимчето. :clap: :D
    ( :puke: )
     
  14. Monna.Monna

    Monna.Monna Популарен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    3.562
    Допаѓања:
    7.990
    Пол:
    Женски
    Толку обожавателки достигна на фаичево лигаво :puke: :
    [​IMG]
    А на вакво фациче се палат тинејџеркиве и произлегува Бејбе, бејбе, бејбе ноуу. |(
     
  15. BeYourself

    BeYourself Популарен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    1.485
    Допаѓања:
    2.948
    Знаете што ми текна?

    Дека „Бејбе“ е пишувана за него. Јес. Тоа го мислам. :nod:
    Сите кога го виделе си рекле „Овој бебе невидено со бебешка фаца невидена, а има 16 години...“
    И... Така после некое време се појави песна со наслов „Бејбе“. :D
     
  16. Lov3

    Lov3 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 октомври 2010
    Пораки:
    774
    Допаѓања:
    1.886
    Еии, да. Заборавив да напишам. Единствена песна што ми се допаѓа од пиперчево е "Next to you" само :!: затоа што е со Крис Кафеави. 8) И шишан е во косата, заличува на машко. Алелуја! :D
    http://www.youtube.com/watch?v=EEuQU6a90Pc :dance:
     
    На BeYourself му/ѝ се допаѓа ова.
  17. BeYourself

    BeYourself Популарен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    1.485
    Допаѓања:
    2.948
    Лов, не дека пиперов глупав ми се допаѓа во песната, ми се гади од него, ама нели Крис е Крис, кога ја даваат песната - ја слушам. :D
    Ах бре Крис... Кај ти текна со пиперов дует да правиш? :worried:
     
    На Lov3 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Lov3

    Lov3 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 октомври 2010
    Пораки:
    774
    Допаѓања:
    1.886

    Се запусти.. :rofl: :rofl: :rofl:

    И онаа „Самбади ту лав“ ја знам, онака е. :?:
    :rofl:
     
  19. BeYourself

    BeYourself Популарен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    1.485
    Допаѓања:
    2.948
    Абе, кога пиперчево ќе запее „Ај нид самбади ту лаааааав“ мислам ми чкрипат звучниците и мислам дека ќе ми се оштети доброто сетило за слух... Мајке ми, еднаш и никогаш повеќе не ја пуштам таа песна. :!:
     
    На BlackSwan5 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. starbucks

    starbucks Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    3.064
    Допаѓања:
    6.663
    На angelce1 му/ѝ се допаѓа ова.