1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Џенифер Лопез (Jennifer Lopez)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од RedRose97, 19 август 2010.

  1. Hiii

    Hiii Популарен член

    Се зачлени на:
    5 април 2011
    Пораки:
    1.427
    Допаѓања:
    1.563
    се согласувам со коментарот над мене и песната и спотот се прекрасниии цел ден ја слушам песната :D (и го гледам глумецот :lol: )
     
  2. crazylady

    crazylady Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    5.198
    Допаѓања:
    8.431
    Немам коментар за спот4ево ;) ;) Најдоброто нешто досега од Ј-lo дефинитвно зела погрешен маж баш се слатки и двајцата ;) :x :x

    http://www.youtube.com/watch?v=tzAouOcA ... re=related


    Nana nananana nana-na-eh
    Nana nananana nana-na-eh (x2)

    You got me and I could not defend it
    I tried but I had to surrender
    Your style got me under the spell
    Left me no other choice but to get down

    It's too late, it's too late
    It's too late, it's too late
    You got it, you got it
    You got it, you got it

    When I look into your eyes, it's over
    You got me hooked with your love controller
    I'm trippin' and I could not get over
    I feel lucky like a four leaf clover

    I'm into you, I'm into you
    I'm into you, yeaaah
    I'm into you, I'm into you
    I'm into you, yeaaah

    Nana nananana nana-na-eh
    Nana nananana nana-na-eh (x2)

    :rofl:
     
    На DeDee му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Doberman

    Doberman Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    601
    Допаѓања:
    519
  4. Chocoholic

    Chocoholic Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2011
    Пораки:
    747
    Допаѓања:
    987
    Една од најубавите жени на светот. Прекрасна е дури и на 41 година и после бременост со близнаци. И ги обожавам песните, ги знам скоро сите. Би ја издвоила оваа
    http://www.youtube.com/watch?v=GSLSwwkLRW0
     
  5. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    Прекрасен настап :inlove: , за оваа жена би станала лезбејка, уште не ми се верува дека е со Марк Ентони- па нејзе и треба МАЖ, да ја раздрма бре.
    Ама сигурно и е убаво во бракот штом е толку разубавена периодов, во последниот спот со Вилијам Леви стајлингот и е преубав- посебно тоа со анимал принт ме остави без зборови- не знам кој е дизајнерот, претпоставувам Кавали, ама не сум сигурна :wasntme:

    http://www.youtube.com/watch?v=LzVM2Rbw ... r_embedded

    :clap: за овој настап, воодушевена сум и споредувам со нашиве пеачи- никој нема таква кондиција и да игра и да пее без да се задише :!: , се наежив :tmi:

    Eдит сега видов- фустанот е од Lanvin, требаше да ми текне бидејќи чевлите ги познав дека се од таа модна куќа, ама си реков може да е Кавали фустанот.
    [​IMG][​IMG]
    Фустанот е 5290 долари :) . Солено, солено :lol:

    Значи 3 пати го редактирам постов, ама стално имам уште нешто да додадам :$ :lol:

    Стајлингов за овој настап од Американскиот Идол и е од Zuhair Murad :inlove:
    [​IMG]
     
    На rossonerka и mims-89 им се допаѓа ова.
  6. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.560
    Абе не сакам да звучам мрчаторски,ама ќе мрчам.
    Ок,ЏЕЛО,добар гз,добро тело,фаца,вамте-тамте,стил си има теткава и сето тоа,ама Ламбада ја унакази максимално и друго,зарем жена у 40ти години не треба да извади нешто зрело,а не некои нови тупса-тупса звуци?!Генерацијата која ја слушаше паралелно порасна со неа,а според годинките шо ги вади,не може да очекува у време на Гага,Бибер и слични ќе добие фанови од младата популација.Она ти е више за повозрасни обожаватели.Дај нек се уозбили и нека направи нешо квалитетно,зошто освен добар гз нишо интересно не гледам у неа.
    Арно што е стегната и сето тоа,ама мене ми е ова премногу ексцентрично и претерано.И ич не ми се допаѓаат новите песни,освен што ми е јака у тој новиот спот со опасниот тип,особено фстаните шо ги лелеави и толку.
    ЏЕЛО овај,ЏејЛо гроу ап побогу,тетка стана више,дил уит ит!
     
    На 1209, Trendafilka и Phyramide им се допаѓа ова.
  7. LivingGlam

    LivingGlam Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    6.098
    Допаѓања:
    56.329
    Пол:
    Женски
    Ич не ја сакам. Секогаш има добра шминка, носи убави фустани, добро танцува.
    Пеење? Нема бе талент, каков глас? Песните нови не и’ ги знам, само тие старите кога стана популарна, и никогаш не ме привлекувала - да земам да ја сушам, цк.
    Да не почнувам за глума. Врска нема од глумење, ама стварно :worried:
    Друго нешто е? Дизајнер, музички и телевизиски продуцент, телевизиска ѕвезда... Епа не може да биде се’. ]:) За овие другиве професии не знам, искрено не сум видела нејзини дизајни за да кажам дали ми се допаѓаат, ама од нејзина музика и филм бегам подалеку.
     
    На Phyramide и julie77 им се допаѓа ова.
  8. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Е. She's just a simple girl from the Bronx! Jenny from the block :lol:
    Па и таа песна ја преработи односно ја презема од Beatnuts и од кој уште не |( Јок бе за уметник не станува збор тука, тоа е јасно ко солза. Ниту глас има, ниту нешто друго потребно за квалитетен музичар.

    Дури и кога танцува не ми се допаѓа, многу ми е - хм, како да ја кажам, груба?! Не е тоа она убаво нежно танцување, грубо делува. Танчерки сум видела далеку подобри.

    Ма јок, не ја сакам и точка :D Ајт сега сите пуштајте That's the way love goes од Џенет Џексон, и гледајте ја Џеј Ло во сета своја убавина кога уште ни самата себеси не се познаваше :)
     
    На LivingGlam му/ѝ се допаѓа ова.
  9. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Единствено нешто што не ми се допаѓа кај Џеј Ло е Марк Ентони :D
    Вака, се согласувам дека треба малку посериозни нумери да изведува, навистина се многу тинејџерски неколкуте последни песни.
    Жената што и да направи е хит.
     
  10. mishulence

    mishulence Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 септември 2010
    Пораки:
    116
    Допаѓања:
    16
    Ептен ми е разубавена,косата и ја обожавам :)
    Во новиов спот за I'm into u е прекрасна,мислам дека немала подобар спот од овој :) А и песничево и е топ,ми се допаѓа. Но и требаат малце посериозни песни.
    Ми се допаѓа кај нејзе што не подлегна на оној стил Гага,Ријана и сл.
     
  11. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Мене ми беше страв да кажам дека нема глас , да не ме нападнат ама ете кажаа некои погоре па можам и јас :D Во живо ич убаво не пее , не знам зошто толку и го величат гласот .
    Пример овде : http://www.youtube.com/watch?v=LzVM2Rbw ... r_embedded
    Како може овде да и е добар гласот ? :^) За убава , секој е убав со фотошоп . Шала на страна , за нејзини 40 години супер изгледа .
    Инаку прво што ме асоцира на Џеј Ло е тоа што како мала викав Амстел Амстел Џени фром да блак :tmi: :lol: :lol: Кој не го пеел ова вака како мал :D
     
  12. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    Па не е фер- се чувствувам ко Вери во темата за Бритни Спирс :D - никој не кажува ништо убаво за Џенифер :( .

    Само ако ве видам да играте на On the floor ќе видите вие :devil: :D :D
     
    На JoxyTheFreak, Miss-Independent, mims-89 и 2 други им се допаѓа ова.
  13. crazylady

    crazylady Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    5.198
    Допаѓања:
    8.431
    Meне ми се допаѓа супер е типкава посакувам да имам задник како нејзе ;) :(
    Ме мрзи да пишувам но сепак се ми се допаѓа што и да прави и кога глуми пее секоја песни и е хит ,
    единствено нешто што не ми се допаѓа е нејзиниот маж. :?:

    http://www.youtube.com/watch?v=HUQtfeJtTNg
     
  14. BeYourself

    BeYourself Популарен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    1.485
    Допаѓања:
    2.948
    Мене не да ми е убава, прекрасна ми е! :D
    Женава има 41 година, а изгледа како да има 30.. Многу ми е симпатична. Убаво танцува, глуми, па дури и пее. И се восхитувам. Стегната, супер кондиција како што рече Сеси. Ма, зборови би биле излишни. Секогаш е скоцкана, преубава. Има одличен вкус. Според мене таа е една од најубавите жени! 8) :)
    [​IMG] :)
     
    На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Dejana.M

    Dejana.M Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 април 2011
    Пораки:
    143
    Допаѓања:
    411
    Џенифер Лопез и покрај тоа што ја ситни 40-ката, има две деца и кариера долга речиси две децении се закити со признанието за најубава жена на светот и повторно седна на тронот за најубава...ех колку само и завидувам....

    Некаде прочитав дека на гламурозната Џенифер и се потрбни многу труд и финансии за таа да изгледа таква како што е...За секое излегување на сцена, и биле потребни околу 50 стилисти и мејк-ап артисти, а за да се увери дека е совршена од секој агол и требаат барем 20 огледала. :angel:

    На сетот на Американскиот Идол се зборува дека таа има толку многу луѓе кои се грижат за неа, што самата би можела да го реши проблемот на невработеноста во Америка. :lol: И после се чудиме колку таа изгледа толку убаво кога околу неа работи огромен тиm.Не можам да и го пофалам само задникот кога таа во целост е убава...ме ипресионира во спотот I'm Into You мајке ми која убавина е во прашање....Би сакала само на еден ден да се заменам со неа.....Таква авангардност,префинетост шарм и стил сплотени во едно место...ретко кој ја има таа среќа....
    http://www.youtube.com/watch?v=IgLcQmlN2Xg
     
    На Sara123, OzzyAngel и crazylady им се допаѓа ова.
  16. crazylady

    crazylady Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    5.198
    Допаѓања:
    8.431
  17. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Ако веќе морам да одберам каде е подобра, дали на план музика или глума, без размислување ќе кажам глума. Може направи хитови, може цела дискотека е на нозе кога ќе ја пуштаат таа со, тој од Бразил, не знам како му е името, ама досадна е, и помина времето. Камбеков...

    Општо, секогаш е средена, скоцкана. Е сега не секогаш по мој вкус, ама веќе е жена. Треба да има граници, да се размисли на тие години дали ја личи полугола на плажа да ѕенѕа.
    Што е претерано, претерано е.
     
  18. Ivu4

    Ivu4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 септември 2010
    Пораки:
    234
    Допаѓања:
    41
    Убавка е и има убави песни сепак не ја слушам многу :)
     
  19. Monna.Monna

    Monna.Monna Популарен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    3.562
    Допаѓања:
    7.990
    Пол:
    Женски
    Супер си е Џеј Ло 8) .
    Најозбилно, изгледа прекрасно на 40-41 година, и тело и лице, ми се допаѓа и како се облекува и шминка, никогаш не претерува.
    Сум ја гледала во неколку филма - топ е.
    Исто и песните и се убави, баш последниот албум прееска го слушав.
    Омилени ми се:
    -Ain't funny
    -Que hiciste
    -Into you
    -Papi
    -On the floor
    * ме мрзи да постирам линкови.
    [​IMG]
     
  20. milky-candy

    milky-candy Нов член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2010
    Пораки:
    703
    Допаѓања:
    713
    Ја обожавам...Можам илјада страни да напишам за неа..

    Модна икона е за мене, права дама, природна жена, харизматична, која изгледа преубаво за свои 40 години...

    Има најубав глас, сите песни скоро и се мегахитови, а со последниот албум мислам дека се надмина себе си...

    Како глумица исто е прекрасна, а посебно во филмовите Селена и Свекрвиште...
    Оваа жена нема конкуренција